Gry komputerowe

Z Red Dead Redemption 2 na PC usunięto już jeden z najdziwniejszych błędów, jakie ostatnio znaleziono w grach

z dnia 2019-11-20
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Chyba można zgodzić się ze stwierdzeniami, iż Red Dead Redemption 2 na PC zaliczyło falstart. Liczba i rozmiary wydawanych przez producenta łatek świadczą o tym najlepiej, a niektóre z błędów mogą wywoływać spore zdziwienie.

Red Dead Redemption 2 na PC ze śmiesznym błędem - lepszy komputer, szczuplejszy bohater

Niemal równo tydzień temu informowaliśmy, iż Red Dead Redemption 2 w wersji PC wzbogacił się o duży patch rozwiązujący najbardziej uciążliwe z błędów, w tym ten powodujący problemy z uruchomieniem gry. Było jednak pewne, że na tym się nie skończy, ponieważ Rockstar wciąż ma tu sporo do zrobienia. W efekcie właśnie wydano kolejny, również pokaźny patch.

Dzięki niemu udało się wyeliminować między innymi jeden wręcz śmieszny, ale na dłuższą metę irytujący błąd. W sieci pojawiały się komentarze, iż w Red Dead Redemption 2 na PC główny bohater zachowuje się nieco inaczej niż na konsolach - zauważalnie szybciej traci masę. Okazało się, że im lepszy komputer i wyższa wartość fps (liczba klatek na sekundę) tym bardziej zauważalny spadek wagi bohatera. Przy dysponowaniu naprawdę mocnym mocnym PC stawało się to uciążliwe - 120 fps to około czterokrotnie szybszy spadek wagi bohatera względem rozgrywki na konsolach. A lżejszy bohater to tutaj słabszy bohater.

Red Dead Redemption 2 PC błąd

Nowy patch rozwiązuje ten i wiele innych problemów z PC-towym Red Dead Redemption 2

Co więcej, okazało się, że wyższa wartość fps jednocześnie przekłada się to na szybciej mijający dzień i inaczej prezentujące się zmienne warunki pogodowe (np. krótko trwające burze). Znaleziony błąd zataczał tu zatem naprawdę szerokie kręgi. Jeśli kiedykolwiek pojawiały się podobne, to nie były tak spektakularne jak ten.

Wspominany nowy patch rozwiązuje na szczęście ten i wiele innych mankamentów Red Dead Redemption 2 w wersji PC. Z pełną listą zmian można zapoznać się na oficjalnej stronie producenta. Nie spodziewajcie się jednak, że na tym koniec.

Grę można znaleźć obecnie na Rockstar Games Launcher oraz Epic Games Store. W grudniu zawita na Steam. Można było spotkać komentarze, że właśnie wtedy pojawi się okazja do zakupu gry w kształcie, w którym powinna ona być w dniu premiery. Wygląda na to, że były one dość trafne.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: rockstargames, reddit

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  akcja gry synchronizowana procesorem. przecież to jest rozwiązanie rodem z 8 bitówek :D
  Zaloguj się
 • avatar
  po prostu nie da sie tego opisac. Gra która rok pozniej wychodzi na PC powinna miec wszystkie problemy rozwiazane a tu taka wtopa.
  Batman ma chyba ostrą konkurencje.
  Zaloguj się
 • avatar
  "Zróbmy tak a na PC przerobimy"

  No i zapomnieli przerobić.
 • avatar
  Najpierw masa!
 • avatar
  przypomnijcie sobie co było z GTA IV...xD
  Zaloguj się
 • avatar
  Nawet mnie nie dziwi, że crackerzy na razie nie podejmują prób złamania tej gry;)
  Zaloguj się
 • avatar
  timestamp oparty na FPS :XDDDD majstersztyk :P
 • avatar
  Haha, powrót do lat dziewięćdziesiątych nam chcieli zafundować. To co? Blokujemy cache?
 • avatar
  Mi w końcu udało się wyeliminować ten durny kursor. Najpierw podejrzewałem discorda. Okazało się, że to wina Epic Games Store i jego overlaya. Nawet nie wiedziałem że epic go ma.
  Zaloguj się
 • avatar
  Z kursorem to była niezła walka nawet gdy grałem padem to i tak nie znikał. Gdyby nie gogole i próby wyeliminowania tego bledu prze użytkowników to zapewne do dzisiaj bym sie z tym borykał. Jest to śmieszne bo za tą grę życzą sobie ponad 250 zł, a ilość baboli na poziomie gierek z kiosku RUCHU za 30zł