Na topie

Aplikacje do blokowania połączeń telefonicznych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Aplikacje mobilne

Chcesz zablokować natrętny numer i połączenia przychodzące od telemarketerów, którzy potrafią dzwonić nawet w nocy? Jeśli tak to polecamy nasze zestawienie dobrych programów do blokowania połączeń telefonicznych. Zyskasz spokój i pewność, że odbierasz tylko wartościowe telefony.

 • Aplikacje do blokowania połączeń telefonicznych | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Jak zablokować numer telefoniczny na Androidzie?

Każdy kto używa telefonu zapewne nie raz miał do czynienia z niechcianymi połączeniami. Natrętni telemarketerzy próbujący sprzedać nam garnki o cudownych właściwościach, wcisnąć niesamowicie atrakcyjny kredyt, albo zaprosić nas na niezobowiązujące spotkanie na którym otrzymamy wartościowy prezent są zmorą współczesnego świata.

Cel jest prosty - trzeba się ich pozbyć szybko i na dobre. Pozostaje tylko pytanie: jak zablokować numer telefoniczny który nas prześladuje?

W nowych, a nawet tych nieco starszych wersjach systemu Android jest już domyślnie dostępna funkcja blokowania numerów. Jeśli jakiś telemarketer do nas zadzwoni i wyświetli się numer, to możemy się rozłączyć, dodać ten numer do listy zablokowanych (tak zwanej „czarnej listy”) i po kłopocie. Gorzej jeśli numer się nie wyświetli lub dzwoni do nas co chwilę inny numer.

Wtedy przydają się specjalne aplikacje do blokowania połączeń, które mają znacznie większą funkcjonalność. Niektóre z nich mogą zablokować konkretne numery kierunkowe np. z danego kraju, inne mogą automatycznie rozpoznać numer, nawet jeśli nie mamy go zapisanego w kontaktach, a nawet automatycznie zablokować numery, które znane są z nękania ludzi.

Jedną z najlepszych i cieszących się pozytywnymi opiniami użytkowników jest aplikacja „Odebrać telefon?”, ale w sklepie Google Play jest mnóstwo innych programów, które deklarują walkę z natrętnymi ankieterami i telemarketerami. W tym zestawieniu polecamy 5 dobrych aplikacji do blokowania niechcianych numerów na systemie Android - czyli najpopularniejszym systemie mobilnym na obecnych smartfonach.

W innym zestawieniu polecamy Ci również dobry antywirus na Androida.

Jak zablokować połączenia telefoniczne (Android)? Oto polecane aplikacje:

 1. Odebrać telefon?

  Pobierz program z Google Play


  Aplikacja o nazwie „Odebrć telefon?” to zdecydowanie jedna z najlepszych, najskuteczniejszych i cieszących się pozytywną opinią aplikacji do blokowania połączeń telefonicznych. Ma możliwość współdzielenia natrętnych lub podejrzanych numerów telefonicznych ze społecznością. Korzysta ze sporej bazy danych i potrafi automatycznie rozpoznać i zablokować numery od oszustów, telemarketerów i innych dręczycieli. Mam prosty i przejrzysty interfejs, jest w miarę prosta w konfiguracji i po prostu działa - wystarczy spojrzeć na oceny i komentarze użytkowników w sklepie Google Play. W dodatku nie wyświetla reklam, nie wymaga zakładania konta i działa off-line (baza jest przechowywana w pamięci telefonu). 2. Truecaller

  Pobierz program z Google Play


  Truecaller to bardzo popularna aplikacja do blokowania telefonicznego spamu. Cieszy się milionami pozytywnych ocen użytkowników. Wymaga założenia konta i może wyświetlać reklamy, ale jest bardzo funkcjonalna i prosta w użyciu. Automatycznie rozpoznaje i blokuje natarczywe numery telefoniczne, a nawet SMS’y. Jeśli wyrazimy zgodę potrafi nawet identyfikować nieznane osoby w komunikatorach takich jak WhatsApp, Telegram czy Viber. Może też blokować zastrzeżone numery. Oferuje motywy graficzne (np. ciemny dla wyświetlaczy AMOLED), a użytkownik ma opcję wykonania kopii zapasowej
   


 3. Calls Blacklist

  Pobierz program z Google Play


  Calls Blacklist blokuje nieznane numery, a nawet w razie potrzeby wszystkie numery spoza listy kontaktów. To samo dotyczy SMS’ów. Może wyświetlać reklamy i oferuje rozszerzoną funkcjonalność w wersji Pro - np. blokowanie połączeń i wiadomości w konkretnych dniach tygodnia i o ustalonej porze dnia. Możemy definiować własną czarną i białą listę. 4. Call Blocker

  Pobierz program z Google Play


  Prosta, lekka i szybko działająca, choć niezbyt atrakcyjnie wyglądająca aplikacja do blokowania numerów telefonicznych. Dla użytkowników, którym wystarczą podstawowe funkcje. Można stworzyć czarną i białą listę i automatycznie blokować numery zastrzeżone. Ma kilka trybów blokowania - blokowanie numerów z czarnej listy, dopuszczanie tylko białej listy, dopuszczenie białej listy plus kontaktów, blokowanie tylko nieznanych numerów lub pełne blokowanie wszystkich numerów. Niestety program wyświetla reklamy. 5. Hiya

  Pobierz program z Google Play


  Hiya to kolejna znana i popularna aplikacja do blokowania połączeń. Ważne jest to, że jeśli korzystacie z niektórych nowszych smartfonów firmy Samsung, to nie musicie jej instalować, bo macie ją już w telefonie (jest funkcją wbudowaną w system). Pozwala zidentyfikować numer nawet jeśli nie macie go zapisanego w kontaktach - od razu widzicie kto dzwoni (dotyczy to przede wszystkim firm). Możemy określić czy przy spamowych połączeniach ma w ogóle wybrzmieć dzwonek, czy telefon ma pozostać cichy. Naturalnie możemy też dodawać własne numery do czarnej listy. Dotyczy to nie tylko pełnych numerów, ale również tych zaczynających się od określonego ciągu cyfr. Interfejs aplikacji nie został przetłumaczony na j. polski.


 6.  
Odsłon: 19391 Skomentuj artykuł
Komentarze

15

Udostępnij

Aplikacje mobilne w marketplace

 1. Cleaner_1980
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2018-05-05 15:56

  Szukałem programu blokującego połączenia zaczynające się od numeru +491. Dzięki temu zestawieniu przetestuję Hiya

  Skomentuj

 2. Bany_krk
  Oceń komentarz:

  -13    

  Opublikowano: 2018-05-05 16:23

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  ale jak zablokujesz reklamy adblockiem na benchmarku to zly, niedobry user :D

  Skomentuj

  1. kombajn
   Oceń komentarz:

   -6    

   Opublikowano: 2018-05-05 17:30

   Bo jak Kali ukraść krowę... ;)

   Skomentuj

   1. kombajn
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2018-05-06 07:57

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    W jednym i drugim przypadku chodzi o blokowanie niechcianej treści która generuje dochód osobie która te treści rozpowszechnia, oraz blokowanie szkodliwych skryptów kopiących crypto w przypadku adblokera i wymuszeń opłat telefonicznych w przypadku blokowania połączeń co również jest sprawą porównywalną. Zanim mi napiszesz że przecież Benchmark nie kopie crypto na użytkownikach to jakiś czas temu taki skrypt znalazł się na stronie internetowej gazety Rzeczpospolita której również nie posądzałby nikt o takie praktyki. Myślenie to fakt może boleć ale tylko za pierwszym razem, może kiedyś się odważysz i zaryzykujesz.

    Skomentuj

    1. quatopl
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2018-05-06 10:02

     Widać nie zrozumiałeś postu powyżej więc ci odpowiem. Jest jedna subtelna różnica pomiędzy blokowaniem reklam na stronach internetowych (których sam nie cierpię szczególnie jak są zbyt nachalne ale w tym przypadku staram się unikać tych stron) a blokowaniem niechcianych połączeń, a mianowicie z tych drugich ty jako odbiorca nie masz żadnych korzyści. Owszem można się sprzeczać co do sposobu przekazu ale fakt pozostaje faktem iż treści internetowe nie istniały by bez reklam czyli pieniędzy które ktoś inny wyłożył żebyś ty nie musiał. A jeżeli sposób w jaki działa dana strona ci nie odpowiada to zrób tak jak ja. Po prostu na nią nie wchodź, a nie płaczesz że ci się wyświetlają reklamy. Albo załóż swoją dokładaj z własnej kieszeni i prowadź tak jak ci się podoba. A wracając do porównania z niechcianymi telefonami to w odróżnieniu do stron na jakie wchodzimy i wyboru jaki nam to daje, tu nie mamy żadnej innej kontroli poza zablokowaniem aby uniknąć takich telefonów (no chyba że się nauczysz kontrolować umysły wszystkich ludzi na świecie ;) ) Więc wasze porównanie jest całkowicie nietrafne.

     Ed. Żeby ci jeszcze bardziej uzmysłowić różnicę, wchodząc na stronę internetową to ty wybierasz czy chcesz na nią wejść czy nie i ty wpisujesz adres więc dokonujesz wyboru ZANIM wykonasz działanie. Odbierając rozmowę telefoniczną to ktoś inny zadecydował o jej wykonaniu a ty nie wiesz czy chcesz tej rozmowy dopóki nie zostanie ona dokonana więc dokonujesz wyboru PO wykonaniu działania.

     Skomentuj Historia edycji

     1. kombajn
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-05-07 06:57

      Serio? I jeszcze mi powiesz może że nigdy adbloker nie zablokował ci wyskakujących okien, przekierowań i odpalania dziwnego kodu w tle? A to są rzeczy o których użytkownik nie decyduje. A tak jak pisałem możesz mieć zaufanie do danej strony a i tak cie to nie ustrzeże to przed skryptem który ktoś przemyci na dana stronę np Rzeczpospolitej. Ponadto wchodząc pierwszy raz na jakąś stronę odnalezioną w wyszukiwarce nie jesteś w stanie z góry stwierdzić co się na niej znajduje. Chociaż nie wiem może ty jesteś w stanie bo z tego co widzę to uważasz że jesteś najmądrzejszy na świecie więc pewnie wiesz z wyprzedzeniem co się znajduje na wszystkich stronach na świecie. A odnośnie reklam i zarabiania to wciskanie na chama reklam gdzie się da nie jest jedynym, a tym bardziej najrozsądniejszym sposobem zarabiania. Zresztą badania dowodzą że reklamy w formie banerów maja skuteczność bliską zeru bo ludzie albo je blokują albo nauczyli się ignorować.

      Skomentuj

 3. PeterMac
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-05-05 16:43

  Dobrze byloby zrobić listę programów które mówią na głos kto dzwoni, czegoś takiego potrzebuje, dobrej pewnej aplikacji bez reklam itp.

  Skomentuj

  1. Yardek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-05-06 10:02

   Taką funkcję posiada Android Oreo

   Skomentuj

 4. karolj
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-05-05 20:49

  Zostaje przy wbudowanym w Androida i iOSa blokowaniu nr.

  Skomentuj

  1. Yardek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-05-06 10:03

   Android blokuje, Truecaller dodatkowo informuje kto dzwoni.

   Skomentuj

 5. Marucins
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-05-05 21:47

  Jadę od dłuższego czasu na "Odebrać telefon?"
  świetna aplikacja.

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-05-08 13:21

   ponad 2k połączen przeskanowanych i w sumie dość przydatna.

   Skomentuj

 6. trojan116
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-05-05 23:06

  Nie wiem jak inni i skąd mają tyle tych natrętnych połączeń ale jak mi sie zdarzy raz na pół roku to chyba moze 2 max kiedyś pojawiały sie jeszcze jakieś sms'y z jakąś wróżbą czy coś w tym rodzaju to poszły 2 blokazy z wbudowanego androidowego blokowania i juz nie pamiętam ze takie coś instnieje nie wiem po co miałaby mi byc potrzebna aplikacja do blokowania

  Skomentuj

  1. Satanski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-05-07 16:55

   Firmę prowadzisz?

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-05-08 13:22

    pewnie gimnazjum jeszcze więc nie rozumie co się dzieje jak numer firmowy jest w internecie dostepny.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!