Oprogramowanie

64-bitowy Flash na początek dla... Linuxa i Solarisa

przeczytasz w 1 min.

Adobe od wielu miesięcy intensywnie pracuje nad stworzeniem 64-bitowej wersji odtwarzacza animacji Flash. Użytkownicy narzekali na jej brak już dwa lata temu. Zadanie nie jest jednak proste, jako że wymaga przepisania całej skomplikowanej i powstałej przez ostatnie 10 lat maszyny wirtualnej, w oparciu którą działa Flash, na zupełnie nową 64-bitową architekturę.

Póki co koncernowi Adobe udało się dojść do etapu, w którym możliwe jest podzielenie się z użytkownikami pierwszą wczesną wersją Alpha 64-bitowego Flasha 10. Najciekawsze jest to, że jako pierwsza ukazuje się ona dla systemu operacyjnego… Linux i Solaris. Koncern poleca testowanie jej przez developerów zajmujących się tworzeniem animacji oraz aplikacji we Flashu. Programiści Adobe pracują również nad wersjami dla Windows oraz Mac OS X – powinny one ukazać się w następnej kolejności.

64-bitową wersję Alpha odtwarzacza Adobe Flash 10 dla Linuxa można ściągnąć z tej strony. Znajduje się tam również wydana nieco później wersja dla systemu operacyjnego Solaris.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    deel77
    0
    64bity to przyszłość i choć zysk z używania 64bitowych aplikacji nie jest zawsze widoczny gołym okiem to raczej nie będzie odwrotu do 32bitów.