Konsole do gier

65 nm XBOX 360 dopiero w sierpniu 2008!!!

przeczytasz w 0 min.

Nowe konsole XBOX 360 o nazwie kodowej „Jasper”, zawierające zarówno CPU, jak i GPU wykonane w wymiarze technologicznym 65nm, pojawią się na rynku dopiero w sierpniu 2008 roku. Oznacza to, że na nowe, znacząco chłodniejsze, cichsze i mniej awaryjne konsole Microsoftu będziemy musieli czekać blisko rok! To z pewnością nienajlepsza wiadomość dla tych, którzy chcieli sprawić sobie XBOXa 360 na Gwiazdkę albo przynajmniej na Sylwestra, a obawiają się, że ich nowy nabytek mógłby się przegrzewać i w efekcie wylądować w serwisie.

Co prawda już obecnie sprzedawane konsole w wersji Elite lub Premium z HDMI ("Zephyr") posiadają ulepszoną wersję płyty głównej i poprawiony system chłodzenia, który powinien uporać się z problemem nadmiernej temperatury. Do tego niedługo Microsoft planuje wydanie konsoli w w wersji „Falcon”, a więc z 90 nm GPU i 65 nm CPU. Jednak to układ graficzny jest głównym winowajcą przegrzewania się XBOXa 360 i występowania słynnego Red Ring of Death (trzech zapalonych czerwonych diod, wskazujących na awarię sprzętową).


Nie wiadomo, dlaczego stworzenie Jaspera zajmie Microsoftowi tak dużo czasu. Jest to w interesie firmy, aby jak najszybciej wypuścić bezawaryjną wersję konsoli, która w dodatku będzie chłodniejsza, cichsza i tańsza w produkcji. Być może na drodze stanęły jakieś nieoczekiwane problemy lub też spore koszty przestawienia produkcji na nowszy proces technologiczny.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login