Konsole do gier

65 nm XBOX 360 dopiero w sierpniu 2008!!!

przeczytasz w 0 min.

Nowe konsole XBOX 360 o nazwie kodowej „Jasper”, zawierające zarówno CPU, jak i GPU wykonane w wymiarze technologicznym 65nm, pojawią się na rynku dopiero w sierpniu 2008 roku. Oznacza to, że na nowe, znacząco chłodniejsze, cichsze i mniej awaryjne konsole Microsoftu będziemy musieli czekać blisko rok! To z pewnością nienajlepsza wiadomość dla tych, którzy chcieli sprawić sobie XBOXa 360 na Gwiazdkę albo przynajmniej na Sylwestra, a obawiają się, że ich nowy nabytek mógłby się przegrzewać i w efekcie wylądować w serwisie.

Co prawda już obecnie sprzedawane konsole w wersji Elite lub Premium z HDMI ("Zephyr") posiadają ulepszoną wersję płyty głównej i poprawiony system chłodzenia, który powinien uporać się z problemem nadmiernej temperatury. Do tego niedługo Microsoft planuje wydanie konsoli w w wersji „Falcon”, a więc z 90 nm GPU i 65 nm CPU. Jednak to układ graficzny jest głównym winowajcą przegrzewania się XBOXa 360 i występowania słynnego Red Ring of Death (trzech zapalonych czerwonych diod, wskazujących na awarię sprzętową).

Nie wiadomo, dlaczego stworzenie Jaspera zajmie Microsoftowi tak dużo czasu. Jest to w interesie firmy, aby jak najszybciej wypuścić bezawaryjną wersję konsoli, która w dodatku będzie chłodniejsza, cichsza i tańsza w produkcji. Być może na drodze stanęły jakieś nieoczekiwane problemy lub też spore koszty przestawienia produkcji na nowszy proces technologiczny.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!