Gry komputerowe

A Total War Saga - nadciągają nowe historyczne odsłony strategii

przeczytasz w 1 min.

Creative Assembly i SEGA zapowiadają start zupełnie nowej serii pobocznych projektów pod tytułem A Total War Saga. Co to takiego?

Brakuje wam historycznych odsłon serii Total War? Jeśli tak, to wiedzcie, że z obozu Creative Assembly dochodzą bardzo ciekawie wiadomości. Autorzy popularnego cyklu strategii ruszają mianowicie z Sagą. Co to takiego?

„A Total War Saga” – to nazwa nowej serii, w skład której wejdą mniejsze gry, koncentrujące się nie tyle na całych epokach (jak Medieval), nacjach (jak Rome) czy przywódcach (jak Attila), lecz na pojedynczych wydarzeniach historycznych – wojnach domowych, podbojach i politycznych wstrząsach.

Będą to projekty poboczne, ale zdecydowanie nie mniej ważne dla ekipy Creative Assembly. Będą one tworzone na bazie innych, dużych odsłon serii Total War – pod względem mechaniki rozgrywki nie będą się więc zbytnio różnić. Twórcy bardziej skoncentrują się jednak na fabule i wierności historii.

Konkrety niestety nie są na razie znane. Jedyne, co wiemy, to że pierwsza gra z „A Total War Saga” w tytule będzie kontynuacją opowieści jednej z „rzymskich” odsłon. Ogólnie brzmi to wszystko dość tajemniczo, ale wygląda na to, że będziemy mieli po prostu do czynienia z czymś w stylu samodzielnych dodatków. Zainteresowani?

Źródło: SEGA, Creative Assembly

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fenarid
  3
  Czyli co teraz zawartość DLC będą sprzedawali za cenę pełnoprawnej gry ?
  • avatar
   Dudi4Fr
   1
   A Total War: Middle Earth jak nie było tak nie ma (nie licząc moda Third Age), a przecież taki jest w tym potencjał!
   • avatar
    Mandalorian
    0
    Czyli możemy liczyć na grę z husarią w roli głównej.
    O ile szczęście dopisze.