Serwery

AcerCloud: wielozadaniowa chmura połączy urządzenia mobilne

przeczytasz w 2 min.

Dane dobrze zabezpieczone

Firma Acer pracuje aktualnie nad nową usługą – chmurą AcerCloud. Producent podzielił się pierwszymi informacjami na temat przygotowywanego projektu.

Zadaniem usługi AcerCloud będzie łączenie wszystkich urządzeń osobistych w taki sposób, aby z każdego miejsca mieć dostęp do swoich danych. Funkcja Always Connect zagwarantować ma możliwość pobierania wszelkich danych w dowolnej chwili, nawet jeśli główny komputer znajduje się wówczas w trybie uśpienia. Jak zapewnia firma Acer, dużą wagę przywiązano także do bezpieczeństwa, dlatego też zdecydowano się na silne szyfrowanie oraz uwierzytelnianie.

usługa Chmura AcerCloud

Do czego przydać może się usługa AcerCloud? Firma podaje przykład zrobionego smartfonem podczas podróży zdjęcia i wyświetlanie go na komputerze domowym szybko, bo bez konieczności przesyłania fotografii z urządzenia na urządzenie. Można wykorzystać ją także w drugą stronę – nabyć film na komputerze, a następnie przesłać go np. na tablet.

AcerCloud to także trzy dodatkowe funkcje. Pierwsza z nich – PicStream, umożliwia łatwe wykonywanie kopii zapasowych zdjęć ze smartfona i zapisywanie ich na komputerze PC. Dodatkowo dzięki clear.fi in the Cloud można je bezproblemowo wyświetlać na monitorze.

chmura AcerCloud - usługa PicStream

AcerCloud Docs z kolei to funkcja, której zadaniem jest aktualizowanie i zapisywanie dokumentów, a następnie ich przenoszenie do osobistej chmury. To z kolei umożliwia udostępnianie ich kolejnym urządzeniom. Dzięki temu na każdym podłączonym sprzęcie znajdują się najnowsze wersje danego pliku, co zapewnić ma eliminację problemów. Tak zapisane pliki pozostaną w chmurze przez kolejne 30 dni.

chmura AcerCloud - usługa AcerCloud Docs

Ostatnia z trzech wspomnianych funkcji to clear.fi Media. Dzięki niej możliwy ma być stały dostęp oraz strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych, takich jak muzyka czy filmy na każdym z urządzeń korzystających z chmury. Jeśli prędkość okaże się jednak zbyt słaba bez problemu plik można także pobrać.

chmura AcerCloud - usługa clear.fi Media

„Usługa AcerCloud pozwala na łatwy i efektywny dostęp do danych oraz ułatwia ich przesyłanie. Ponadto, jej oprogramowanie jest oferowane bezpłatnie z nowymi komputerami Acer oraz zapewnia użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dane są bezpiecznie przesyłane w obrębie osobistej chmury.” – powiedział Jim Wong, prezes firmy Acer Inc.

AcerCloud dołączany będzie bezpłatnie do wszystkich nowych konsumenckich komputerów klasy PC oraz współpracować będzie z urządzeniami mobilnymi z systemem Google Android już od drugiego kwartału bieżącego roku. Planowana jest również wersja dla systemu Windows.


Więcej o firmie Acer:

Źródło: Acer

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  "Tak zapisane pliki pozostaną w chmurze przez kolejne 30 dni." Hmm co tak krótko? To raczej ultra krótki backup. Jednak wolę mieć w domu prywatny NAS i działający 24/h router i mieć dostęp do danych z każdego miejsca gdzie mam swojego lapa :) uzależnione jedynie od prędkości neta w tym miejscu :)
  • avatar
   .Alx.
   0
   Idea chmury wydaje się być bardzo dobra. Sam korzystam z Dropbox'a i sobie chwalę.
   Niepokojące jest to uzależnienie NASZYCH danych od czynników zewnętrznych, jak przysłowiowa groźba przykręcenia kurka z "ruskim" gazem. O dostępie do zawartości nawet nie wspomnę.