Internet

ACTA - co dalej? Wypowiedzi polityków i kolejne akcje społeczności

z dnia
Andrzej Sitek | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Andrzej Sitek
216 komentarzy Dyskutuj z nami

Spotkanie premiera z ministrami

W ostatnią sobotę rozpoczął się zmasowany atak grupy hakerskiej Anonymous na szereg rządowych stron internetowych, o czym pisaliśmy w tekście Anonymous: hakerzy zaatakowali Polskę? Nie wnikamy, czy powodem zapaści strony Ministerstwa Kultury był atak Anonimowych, czy wzmożone zainteresowanie treścią 24 megabajtowego projektu umowy handlowej przeciwko podróbkom (ang. Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Eksperci mogą nadal udowadniać, że jajko było pierwsze. Albo kura. To właściwie nie ma teraz znaczenia, liczy się natomiast fakt, że nie tylko Anonymous, ale również rzesze polskich internautów naprawdę zaangażowały się w sprawę, co widać nawet na naszej stronie po ilości waszych komentarzy.

Aktualne trwa spontaniczna organizacja marszów, które mają odbyć się przed Urzędami Wojewódzkimi w centrach wielu miast Polski. Planowane na środę wiece i przemarsze mają być wyrazem protestu przeciw ACTA i efektom ostatniego spotkania premiera z ministrem cyfryzacji i ministrem kultury.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Strona Ministerstwa Obrony Narodowej po ataku hakerów

Przypomnijmy, że wczoraj miało miejsce rzeczone spotkanie ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim, której celem była analiza ACTA. Panowie stwierdzili, że umowa nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia i spokojnie można lecieć do Tokio podpisywać dokument obydwiema rękami, a nawet sześcioma

Minister Boni w jednym z komentarzy tłumaczył jednak, że pełne wejście w życie ACTA dokona się dopiero po ratyfikacji w parlamencie, co poprzedzi debata na ten temat. Oznacza to, że podpisanie umowy 26 stycznia nie spowoduje jeszcze jej wejścia w życie. Pan minister ustosunkował się również do ataków hakerskich na polskie strony rządowe. Nazwał takie działania przestępstwem. Uważa, że powinny być ścigane jako naruszenie prawa.


Czy autorzy filmiku o tym, jak działa ACTA, mają rację?

Jeśli ktoś chciałby poznać dokładniej stanowisko w tej sprawie wyrażane przez panów ministrów i popierane przez premiera, warto przyjrzeć się wypowiedzi najbardziej gadatliwego z wielkiej trójki, ministra kultury. Otóż Bogdan Zdrojewski uważa, że mówienie o tym, iż dokument ACTA był tajny i nie był konsultowany, jest dużym nadużyciem. - „Mam żal, gdy ktoś mówi, że dokument był tajny, a przecież wisiał na stronie. Albo gdy ktoś mówi, że nie było konsultacji, a trwały one 1,5 roku. Ale zawsze trochę winy jest po naszej stronie” - tłumaczył minister w "Faktach po Faktach"

Zdrojewski przypomniał, że dokument był wysłany do międzyrządowych konsultacji we wrześniu 2011 roku. - „Dostaliśmy dwie uwagi. Jedną z Rządowego Centrum Legislacji, drugą z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Obie były o charakterze... językowym. W październiku przesłaliśmy projekt ponownie. Dopiero wtedy został przyjęty” - dodał. Minister kultury odniósł się również do kontrowersyjnego artykułu, który umożliwia m.in. wyłączenie Internetu osobie, która narusza prawa autorskie i blokowania zasobów w sieci uznanych za pirackie, bez wyroku sądu. Zdrojewski uważa, że tego zapisu w ACTA po prostu... nie ma.

Kancelaria Premiera
Strona Kancelarii Prezesa RM po ataku hakerów, cyt.: "Premier Donald Tusk jest złym człowiekiem"

Natomiast inne zapisy, jak np. art 27, ustęp 4, który umożliwia wydobycie od dostawcy Internetu kompletnych danych abonenta w wypadku podejrzenia, iż jego konto posłużyło do naruszenia praw związanych ze znakiem towarowym, to według ministra inny wariant przepisu, który już od lat funkcjonuje w Polsce.

Mówiąc krótko, ACTA są fajne. Tylko skoro mamy już właściwie podobne przepisy, to po co nam rzeczona ustawa? „Aby wzmacniać sytuację Polski w odniesieniu do tych krajów, które są poza Europą, aby lepiej chronić prawa patentowe, podróbki” – stwierdził minister Zdrojewski.

Pozytywna ocena ACTA dokonana przez ministra Zdrojewskiego stoi w sprzeczności ze stanowiskiem generalnego inspektora ochrony danych osobowych, Wojciecha Wiewiórskiego. Wydał on opinię, w której stwierdził, że podpisanie i ratyfikacja konwencji ACTA jest niebezpieczna dla praw i wolności określonych w konstytucji. Ponadto, zdaniem GIODO, przyjęcie przez Polskę ACTA jest niewskazane, a wystarczającą podstawę do ścigania poważnych naruszeń praw autorskich dają przepisy o wymianie informacji między organami ścigania krajów UE.

Kasia Tusk
Córce premiera też się dostało...

Pan Wiewiórski najwidoczniej nie dostrzegł, że moglibyśmy „wzmocnić sytuację Polski w odniesieniu do krajów spoza Europy”, natomiast wskazał, że na osoby fizyczne, osoby prawne itd. nakładane będą nieznane dziś prawu polskiemu obowiązki ujawnienia danych osobowych osób fizycznych podejrzewanych (tylko podejrzewanych) o nieuprawione działanie. Zdaniem Wiewiórskiego ACTA powierza zadania z zakresu egzekwowania prawa organizacjom prywatnym, tj. dostawcom usług internetowych oraz organizacjom zarządzającym prawami autorskimi. Oznacza to prawa do monitorowania działań użytkowników on-line tymże prywatnym organizacjom.

Powyższe wypowiedzi obydwu panów to tylko część większej dyskusji, która odbywa się na wielu platformach i płaszczyznach. Wzięli w niej już udział czołowi polscy politycy, przedstawiciele mediów i szołbiznesu. Nieznany w dziejach polskiego Internecie ruch trwa i to jest na pewno pozytywne zjawisko, dzięki któremu możemy mieć nadzieję, iż politycy nie podejmą pochopnych decyzji w powyższej sprawie. Zapewne większość z was ma już wyrobione zdanie o ACTA.

Popieracie ocenę i zdanie premiera, że umowa nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia?
 

Więcej o Internecie: 

Źródło: kontakt24, wolnemedia, tvn24, facebook, giodo, dziennik internautów

Komentarze

216
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  To ostatnia kadencja pANÓW. Na kolejną nie mają co liczyć.
  68
 • avatar
  Konto usunięte
  Dlaczego Benchmark nie bierze udziału w proteście? Jesteście za ACTA?
  13
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja chce referendum i gówno mnie obchodzi ile to będzie kosztować, benzyna po 6 zł to mają za co je zrobić...

  REFERENDUM!
  13
 • avatar
  Konto usunięte
  Wolność słowa już dzisiaj jest coraz mniejsza, na takich stronach jak WP pokazuje się tylko to co akceptowalne przez rząd. Przykładowo był wpis "Hołdys ostro o internautach", całość wpisu podkreślała że i tak internauci to banda złodziei i że nikomu nie chodzi o inwigilacje czy ograniczanie praw tylko samo piractwo, że tylko tego żałujemy.
  Nie zgodziłem się z tym, moja wypowiedz nie miała wulgaryzmów, same fakty wraz z nastawieniem do rzeczowej rozmowy, dziś wiadomość na mail że wpis został zablokowany. Także już za jakiś czas, gdy wszystkie strony będą jak WP to pozostanie mi nie podpisywać umowy o internet skoro ten tak samo jak i telewizja będzie służyć elitom jako główne narzędzie do ogłupiania ludzi
  12
 • avatar
  Konto usunięte
  Bardzo dobrze że hakują rządowe strony, prawda jest taka że tradycją stało bezmyślne podlizywanie się naszego rządu na arenie międzynarodowej, poprzez podpisywanie takich ustaw jak ACTA.
  Brawo Donald!
  Dla jasności nie jestem zwolennikiem piracenia, a ta pieprzona ustawa będzie narzędziem do cenzury, inwigilacji i wlepiania kar bez wcześniejszego postępowania i dowodów.
  7
 • avatar
  Konto usunięte
  "People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people"

  Ciekawe co będzie w czwartek/piątek jak Tusk zignoruje wole większości społeczeństwa. Prawda jest taka Polsce jako krajowi bez własnych korporacji mających setki patentów ACTA NIC nie daje tylko szkodzi.
  5
 • avatar
  michael85
  Dziś już chyba nikt normalny nie ma wątpliwości że prawdziwym wcieleniem demonicznego zła jest Tusk i jego mafijna partyja, a nie PiS (oczywiście nie jestem fanem tego ostatniego ale jak to mówią ... z braku laku...). Wielu łatwo dało się zwieść mediom. Kto odpowiada za państwo policyjne...? Kto prowadzi nas do totalnej inwigilacji...? Kto wreszcie odpowiada za ceny na stacjach benzynowych... tylko nie piszcie że droga ropa bo ropa nie kosztowała wcale więcej niż 5 lat temu! Kto wreszcie w interesie Izraela jedzie do brukseli i zgadza sie na wprowadzenie embarga na Irańską ropę?!
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam tylko nadzieję, że im tego nie zapomnicie przy następnych wyborach.
  Załamana mina Tuskolandii - BEZCENNE.
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie, nie popieramy !!!
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam nadzieje że w przypadku podpisania ustawy na PO już nikt więcej nie zagłosuje, jak widać każda opcja G. warta.
  3
 • avatar
  entuzjasta789
  Jakby na to nie patrzeć to nauka w szkołach też może stać się nie legalna .....bo przecież też tam "dzielimy się czymś".
  Jak dla mnie (to moje zdanie nie chcę bana dopóki mamy jeszcze wolność słowa:P)to nasz kochany rząd po prostu liże d**e usa tak samo jak z "tymi misjami pokojowymi"...Dziękuje za uwagę....
  2
 • avatar
  d14b3l
  Niech podpisują. Jak polacy stracą rozrywkę w postaci "darmowego kina" domowego to w kraju nastanie taki roz****dol, że albo wódka będzie tańsza od wody albo będzie zamach stanu i powstanie nowy rząd.
  2
 • avatar
  Thorin49
  Jak któryś was kiedyś spotka Donka to niech się spyta czy nadal jest aktualne jego hasło "Polskość to nienormalność" - burak na twarzy i kilka dodatkowych żyłek na szyi naszego Słońca gwarantowane! :D

  To co napisałem to autentyk - takie pytanie mu zadano wśród tłumu ludzi podczas uroczystości pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie kilka lat temu. Chłopak nie wiedział co powiedzieć i wykonał odwrót taktyczny :P
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeśli tak się puszysz,to pewnie jesteś na garnuszku korporacji.Gadasz, bo płacą Tobie za to.Wbrew temu co piszesz kaski nie dostaną twórcy.Przyjdzie nam płacić za rzeczy ,o których byś nie pomyślał,że można je opatentować.Zobacz ilu jest bogatych wynalazców,a ile korporacje z tego wyciągają.Przypomnij sobie jak wyśmiewano się w Polsce,jakie absurdy w USA były i są.Jeśli chodzi o gry ,filmy i muzykę to jest najmniejszy problem.jakiś pakiet TV starczy ,a pograć można z kumplami.Niedługo srać dupą nie będzie można ,bo ktoś będzie dochodził swoich praw.Adwokatów namnoży się i z sąsiadem nie porozmawiam bez ich pośrednictwa.Nie widzę żadnej rewolucji w tym,że taka umowa została podpisana.Jest to tylko kolejny kroczek do i tak daleko zaawansowanej kontroli mas przez duże korporacje lub tym kto tymi korporacjami kieruje.Najlepszy niewolnik to taki który myśli,że żyje na wolności:P
  2
 • avatar
  Marked
  Mam nadzieje,że wyborcy nie zapomną o tym za 4 lata i rozliczą z tego PO.
  2
 • avatar
  belliash
  Najwyraźniej tylko minister Zdrojewski zapoznał się z ACTA i wykonuje swoją pracę należycie - broniąc praw obywateli.Pozostali posłowie najwyraźniej nadal uważają społeczeństwo za pleps wierzący we wszystko co się im powie...
  1
 • avatar
  Cinas
  Mam w głębokim poważaniu naszego siwego ministra Boni. Zastanawiam się czy facet potrafi konto pocztowe samodzielnie założyć??? ACTA to deklaracja pierwszej w historii wojny cyfrowej. My wyborcy o tym nie zapomnimy!!! Może powołamy własna Partie piratów sprawimy im 90 % mandatów w kolejnych wyborach ??? Co wy na to jak to podpiszą przemęczymy się jeszcze te kilka lat a potem zrobimy co powinno być zrobione już dziś :)
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Może niech się w końcu zdecydują czy był to atak hakerów czy nadzwyczajne zainteresowanie stronami rządowymi, nawet nie potrafią ustalić jednej oficjalnej wersji aby wyglądało to wiarygodnie. Jak mówi stare przysłowie "jak kłamać to z klasą" :-D
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  co oni z tego będą mieli że to podpiszą? Jest dobrze po co to psuć :(
  1
 • avatar
  belliash
  Nie wiem czy wiecie ale kazdy ma prawo zarzadac od operatora informacji o tym kto jest administratorem danych osobowych, jakie dane zbior zawiera i jakim podmiotom te dane zostaly udostepnione...

  Jak ACTA wejdzie w zycie, proponuje zatem masowo zalac naszych polskich operatorow takimi podaniami, na ktore odpowiedziec musza w terminie 30 dni i systematycznie to powtarzac co 6-12 miesiecy, aby sie przypadkiem nie nudzili i nie mieli czasu na glupoty...
  1
 • avatar
  NextGen1987
  Dobrze Wam tak :-) Chcieliście Tuska jako premiera, to macie swój rządzik, ciekawe kto to wszystko PO nich POsprząta?? Aptekarze i lekarze strajk, policja, straż pożarna, kierowcy (!), teraz internauci, kto następny? Wyższe podatki (choć Tusk obiecywał, że podatków nie podwyższy), przekupione media (obowiązkowy abonament w zamian za ''chwalenie'' rządu), afery hazardowe, Smoleńsk, Zieleniec, to za dużo już tego wszystkiego jak na jeden rząd.
  Precz z Polski!
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  A Janusz Korwin Mikke? ;P
  1
 • avatar
  skalak23
  Znalezione w necie dla rozluźnienia
  http://img714.imageshack.us/img714/7726/actatusk.jpg
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Klamka zapadła
  W praktyce będzie wyglądać to następująco:
  Jak zapewnia premier wykroczenia będą rozpatrywane według prawa krajowego. Sukcesy policji szczególnie wydziałów do walki z przestępczością internetową, czyli zatrzymania nastolatków za ściąganie mp3 i filmów, bo z nimi najłatwiej sobie poradzić.
  Wzrośnie nam wykrywalność przestępstw, oraz poczucie bezpieczeństwa w społeczeństwie. Funkcjonariusze będą dostawać premie za łapanie nastoletnich bandytów :) w konsekwencji stać ich będzie na kupowanie oryginalnych filmów i gier do tej pory nie mieli takiej możliwości. Sądy będą zapchane sprawami o mp3, poważne sprawy będą toczyć się ze skromnych 10 lat liczę to okres na zagubienie akt, potem ich odzyskiwanie, jak to bywa w naszym sądownictwie, przeciągną się do lat 15.
  To co piszę radzę traktować poważnie, choć brzmi to zupełnie inaczej, będzie to ta sama sytuacja co z maryśką, za pół grama sprawa i wyrok, raz łagodniejszy a raz nie.
  ŻAL!!!!!
  1
 • avatar
  belliash
  zaraz zaraz... Tusk mowil ze ACTA nie wymaga zmian w polskim prawie, jednak to dopuszcza posiadanie pirackiego oprogramowania na wlasny uzytek, zabrania rozpowszechniania go... ACTA chyba nieco inaczej reguluje ta kwestie... Wiec jak moze to byc rozpatrywane wg polskiego prawa skoro traktaty miedzynarodowe sa stawiane ponad polskimi przepisami?
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  No i pajac podpisze za kilka godzin to ustrojstwo... cholera jasna,żeby go szlak trafił
  Jednak nie liczą się z ludźmi, no comment...:(
  1
 • avatar
  Crystal
  Międzynarodowa umowa ACTA zamienia amerykański przemysł rozrywkowy w narzędzie dominacji politycznej USA a dostawców internetu w rozszerzenie agencji wywiadowczych USA. Protesty w rodzaju blokowania rządowych stron czy demonstracji na dłuższą metę nie odniosą sukcesu gdyż obejmują zbyt niewielką część społeczeństw, by mogły wywrzeć jakiś większy skutek niż tylko kilkudniową sensację medialną. DLATEGO W OBLICZU GLOBALNEGO ZAGROŻENIA PRAW I WOLNOŚCI OBYWATELSKICH KONIECZNE JEST PODJĘCIE DZIAŁAŃ O CHARAKTERZE GLOBALNYM. Wzywam wszystkich, którym bliskie są wartości wolności - nie tylko w internecie, ale również w życiu realnym - do bojkotu amerykańskiego przemysłu rozrywkowego - filmowego, muzycznego, literackiego - w celu wymuszenia zmian polityki rządu USA, który jest głównym rozgrywającym w tej aferze. Jeśli teraz nie powiemy stanowczego "NIE", jutro może być już za późno a Wielki Brat z Waszyngtonu będzie śmiał się z naszej głupoty. Podaj dalej.
  1
 • avatar
  gregotsw
  Wszyscy są przeciw ACTA a nikt tego nie czyta... Mówicie o manipulacji, przekręcie... Czas przeczytać tę akta i przedstawić konkretne argumenty zamiast rzucać hasłami... Osobiście nie chce mi się tego czytać i jedynym moim argumentem przeciw acta jest to, że obecnie jest dobrze i nie wiem po co to zmieniać. Ale jak tutaj tyle osób szczeka i wychodzą na ulice to rozumiem, że mają dobitne argumenty tak?
  1
 • avatar
  Markus2
  @Jozio zastanów się co piszesz. To jest retoryka w stylu lat 50-tych kiedy np wprowadzali elektryczność na wioski i było powszechne oburzenie i głosy, że żarówki w domach ściągają pioruny. ACTA to tylko wytyczne. Przepisy czyli ustawy i akty wykonawcze (jeśli wszystko wcześniej będzie przegłosowane w parlamencie) będą pisane później i wtedy zasadne są głosy oburzenia. To że prawo w temacie między innymi praw autorskich, własności intelektualnej itp. trzeba zmienić jest oczywiste. Pytanie jest jedno: czy wszyscy krzykacze, którzy tak ostro protestują kierują się czystymi intencjami? Na tym forum są tylko ludzie, którzy korzystają z legalnego oprogramowania, gier, muzyki i filmów. Usilnie w to wierzę, a z pozostałymi złodziejami nie zamierzam polemizować. Ci którzy nabyli te towary w legalny sposób bo zapłacili ciężko zarobionymi pieniędzmi w sklepie normalnym lub internetowym, mają paragony lub inne dowody legalnego zakupu TYLKO Ci ludzie mają prawo zabierać głos. Czy chcesz mi powiedzieć, że te osoby są frajerami bo po prostu nie zassali tego z internetu? Jak mnie nie stać na jakąś audiczkę czy bm-kę to jeżdżę autobusem, proste. Poza tym wyszukiwanie rożnych jak określasz "Chorych" przykładów zastosowania ACTA rośnie do rozmiarów komedii. Straszycie ludzi tym czego nie będzie.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  A najśmieszniejsze w tym jest to że ŻADEN europejski kraj prócz Polski nie podpisał jeszcze ACTA a polski rząd kłamie

  "Polski rząd kłamie w sprawie ACTA - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" szwedzki europarlamentarzysta Christian Engstroem"

  Cytat
  "W rozmowie z "Codzienną" Christian Engstroem, szwedzki europoseł z Partii Piratów mówi wprost: - Żaden kraj UE na razie nie podpisał ACTA. Jeśli minister Boni tak twierdzi, kłamie. Wszystkie kraje, które uczestniczyły w negocjacjach mają czas na podpis do 31 marca 2013 roku. Podpisać jednak nie muszą. Wystarczy powiedzieć "nie" - dodaje"
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ktoś się wypowiadał że z dziecka ktoś się śmiał że rodzice i oni mają legalne oprogramowanie, to ja teraz obronie piractwo..

  Jeśli się komuś powodzi to kupi legalne oprogramowanie bez czekania na ściągnięcie, piractwo szerzy się i będzie mimo podpisania tej durnej ustawy ACTA ze względu na biedę w Polsce. Jak biedny student ma się godnie uczyć bez nielegalnego oprogramowania na równi z zachodnimi rówieśnikami skoro z zachodu zarabiają kilkakrotnie więcej???? NIE DA RADY...

  Debile z Rządu RP najpierw niech podwyższą zarobki w Polsce, spójrzmy na inflacje złotówki w porównaniu np: w Macdonaldzie w 1995 zarabiali około 1000zł/misiąc i dziś zarabiają tyle samo. Ale spójrzmy chleb w 1995 kosztował około 1zł a dziś około 2 zł, więc dziś zarabiamy dwa razy mniej niż wtedy to tylko złudne tyle "samo". A zarobki stoją w miejscu.

  Panów z rządu i ich dzieci stać na to z osobami prowadzące dobrze prosperujące firmy, ale co z biedniejszymi który jest większy znaczny procent (80-90%)?? Mają z zazdrości patrzyć się na mniejszość że ich stać na program do nauki a ich nie??

  Ustawę ACTA wprowadzają dla zysku PIENIĘDZY, bo teraz np: płytę z muzyką będzie trzeba kupić w Empiku, a Empik płaci podatki, podatki dla Urzędu Skarbowego który przekazuje dla Państwa.
  Do tego jeszcze obywatel poniesie koszty za utrzymanie osób za stołki przedwsiewzięcia ACTA.

  Chcą wprowadzić tu w Polsce to co na zachodzie??? Tylko nam z zarobkami do zachodu daleeeko!!!  1
 • avatar
  laaval
  Tusk jest takim politykiem, ktoremu najbardziej zalezy na jednym, to jest slupkach poparcia. Teraz ma okazje sobie te slupki podniesc. Swoja droga moglby sie w koncu wypowiedziec na ten temat, a nie chowac jak zwykle glowe w piasek
 • avatar
  SoundsGreat
  Kto nie wie:
  Środa 25.01.2012r Bydgoszcz godz. 16:30 Plac Wolności, obecność k*rwa obowiązkowa!

  http://www.facebook.com/events/212620175499352/
 • avatar
  irondick
  ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA
 • avatar
  Konto usunięte
  PO -platforma obywatelska ta nazwa jest niewłaściwa, ta partia nie liczy się z opinią obywateli.
 • avatar
  Konto usunięte
  Cholerne żydowskie metody.Walka pieniędzmi.Te ich handelki zniszczą świat.Nauczyli się,żeby wojnę od siebie odsunąć.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wracając do mojej wypowiedzi mam w dupie PO , PIS, PALKOTÓW , SLD i inne opcje, to i tak jedno i to samo wymieszane ze sobą lub wywodzące się z partii matki :) Nie głosuje na nikogo ponieważ radze sobie sam i nie oczekuje pomocy ze strony polityków. Co do PO to oburzył mnie ich sposób działania, dalej twierdze że to wazeliniarstwo w najgorszym wydaniu, opinie publiczną mają gdzieś, powiem więcej nie liczą się kompletnie z naszymi poglądami. Informacje o chęci podpisania ustawy trzymali w tajemnicy. Nie ma co liczyć na referendum w tej sprawie jak i w sprawie waluty euro bo jest to im mocno nie na rękę. Jeśli chodzi o piracenie to niech mi ktoś wyjaśni dlaczego od kilku lat na rynku we Wrzeszczu stoją buraki z pirackimi grami i filmami? Dlaczego policja idzie po najmniejszej lini oporu i trzepie akademiki? A teraz ze statystycznego użytkownika internetu robi się domniemanego przestępce-złodzieja i bezmyślnie wprowadza mocno kontrowersyjne ustawy. Wystarczy zmienić prawo w Polsce a nie podpisywać takie gówno jakim jest ACTA.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja jestem za wprowadzeniem ACTA. Wiecie dlaczego? Żeby takie serwisy jak chomikuj.pl nie stosowały sztuczek marketingowych, choćby w postaci kretyńskiego designu strony internetowej, tylko po to żeby ludzie ściągali ponad miarę, aby płacić za omijanie durnowatych limitów i klikać w reklamy. Piszę to dlatego, bo jestem za wolnym od wyzysku internetem.
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  No i kto zostal zinwigilowany od momentu podpisu? Kogo dom nawiedzila wladza i przycisnela do gleby? Jedynym pieknym dla oka faktem jest poploch wsrod pirackich uploadow, kazdy plik nielegalny powinien zostac oznaczony i odciety od sciagania.
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Brawo za odwage wreszcie Tusk bierze jaja w garsc i posprzata nierobstwo i przy okazji indolencje swoja. Trzeba mlodych nauczyc szacunku i pracowitosci, bo za duzo panoszy sie obecnie cwaniactwa i lenistwa.
  -64
 • avatar
  kruk200
  Nałożyć znak firmowy na niektóre słowa z polskiego języka i nie tylko np. Lol omg kur@# i tym podobne to nie będzie można się porozumiewać powiesz na ulicy albo nawet w domu kur@# bo się uderzyłeś w palca i idziesz do paki na pół roku przecież to chore i ciekawi mnie to jak powiesz komuś żeby ci kupili coca cole tylko wymówiszz te słowa idziesz do paki i dostajesz bilecik na 500zł co się dzieje z tym światem przeciesz to prawie samozagłada
 • avatar
  Konto usunięte
  ANARCHIA :P
 • avatar
  Konto usunięte
  Skoro krzyż byl bez prawnie powieszony to chyba dobrze zrobil ?
  On walczy o zeczy ktore moze nie sa strasznie potrzebnie ale TYLKO ON COS ROBI.
 • avatar
  Konto usunięte
  A jeżeli wrzucę na moją tablicę na Fejsie link do piosenki na youtube to też mogę zostać ukarany?
 • avatar
  Konto usunięte
  Temat tak goracy ze klawiaturza parzy w palce ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Proponuje masowe zabójstwa,niech każdy ze swojej wsi ożeni albo wywiezie do kąpieli takiego gostka co kozakuje bo ma ze 2 org pudełka na półce i będzie cycuś .
 • avatar
  chibi90
  to jest bardzo smieszne:D ponad 90% spoleczenstwa sciaga i uzywa nie legalnych tresci z internetu:) wiec powodzenia akta. 30 milionow polakow pojdzie do wiezien... pewnie samego premiera zobaczymy w ow miejscu:)
 • avatar
  Mandriv19
  polski rząd to największy debilizm na całym świecie z którego smieją sie wszyscy. ich działania to poprostu żenada. żyjemy pod kontrolą chorego prawa, które kaleczy Nas rodaków. gdzie tu wolnośc słowa czy czego kolwiek jak teraz debile będą rządzić internetem.jak kolega psize wyżej cały rzad jest przekupiony. na stołkach siedza ludzie którzy nei maja zielonego pojęcia o swoim stanowisku....
  jaj estem za by wyjśc na ulice bronić tego co nasze. sprzedają wszystko neich sprzedadza ten cały sejm.
  internet w rękach debili = tragedia

  znalazłem dzis na youtube

  http://www.youtube.com/watch?v=oVSQ3JIgIXE&feature=g-logo&context=G2c3cefcFOAAAAAAAEAA
 • avatar
  MasajX
  na żądowe maile trzeba wysyłać pliki, to ich też pozamykają
 • avatar
  Konto usunięte
  Akcja trwa właśnie moje stronki sku...ny zapieczętowali
 • avatar
  Konto usunięte
  Po pracy ok. 17:40 udałem się na skrzyżowanie Jasnej i Świętokrzyskiej aby pokazać swoje niezadowolenie. Dwukrotnie minąłem to miejsce szukając gdzie ci wszyscy krzyczący o swojej obecności. Wiem że zapowiadano protest 16-18 ale myślałem że ten krzyk przełoży się na większą ilość i aktywność protestujących...W internecie to nawet Mikke wygrywa a w realnym życiu ruch internetowy praktycznie nie istnieje...zobaczę jutro może będzie większa mobilizacja, ja będę na pewno.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ups :)
  Wygląda na to że premierowi padła strona:) a po południu jeszcze działała.
 • avatar
  Konto usunięte
  czas zgrać internet na pendrive'a
 • avatar
  Konto usunięte
  Gorzej niż na Kubie...
 • avatar
  Konto usunięte
  Kiedy to ma wejść w życie? Chcę wiedzieć do kiedy będę miał neta. Jechaliśmy po Origin :D...
 • avatar
  Lavaine
  Ja głosowałem na Palikota
 • avatar
  kruk200
  ile można ceny podnoszą podatki podnoszą paliwo drogie jak cholera i jeszcze chcą ograniczyć internet to za dużo nareszcie może Polacy się ruszą i powiedzą stop dla tego rządu i może coś się zmieni a nie tylko fajnie przed wyborami a potem mamy was w du*ie i premier nie da się brutalnemu protestowi i ludziom którzy na niego głosowali bo miał rządzić dobrze a nie tak jak jemu się podoba ludzie nie chcą ACTA więc tego nie powinno być bo on to robi dla całego kraju a nie tylko dla siebie
 • avatar
  Konto usunięte
  http://www.youtube.com/watch?v=3UOy-Ee5CWE
  Filmik szybko wyjaśnia o co chodzi dla tych co wątpia!
  A pozatym dzis https://www.facebook.com/event.php?eid=256392994434523
 • avatar
  StartX_pl
  Tu macie wyjaśnienie dlaczego MU zostało zamknięte

  http://www.geekweek.pl/dlaczego-naprawde-zamknieto-megaupload/351266/

  Już wiadomo skąd i dlaczego znane gwiazdy zagrały w teledysku megaupload...
 • avatar
  Konto usunięte
  bardzo ciekawe info, to ja jeszcze dodam to:

  http://bezdekretu.blogspot.com/
 • avatar
  Ladros
  Protestanci przegięli, w Kielcach rozumiem zablokowanie skrzyżowania, ale niszczenie samochodów i zranienie policjanta to lekkie przegięcie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dobrze zrobili, @crystal to co twoim zdaniem możemy z tym zrobić???
 • avatar
  Konto usunięte
  A w tym całym ACTA chodzi oczywiście jak zwykle o pieniądze.
 • avatar
  Konto usunięte
  Powiem jedno pANOWIE sami siebie zniszczyli , następne wybory = Sajonara
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam 99% pewności że w momencie wejścia w życie ustawy dojdzie do wielu nadużyć.Po jakimś czasie dojdą do wniosku że coś z tym trzeba zrobić bo sypią się nagminnie kary za błahostki i będziemy mieli cyrk opozycja vs po . Jestem też po stronie artystów, producentów i wydawnictw, coś powinno się zmienić żeby nie dochodziło do kradzieży ich własności na taką skalę, tyle że nie tędy droga.
 • avatar
  Konto usunięte
  SPECJALNIE DUŻYMI LITERAMI

  http://www.tvn24.pl/-1,1732750,0,1,usuwali-wpisy-bo-byly-wulgarne-rzad-mija-sie-z-prawda,wiadomosc.html

  usuwali posty na stronie :) więc wpisujcie się dalej
 • avatar
  Konto usunięte
  http://www.sadistic.pl/ogladajcie-jednoczmy-sie-vt100959.htm
 • avatar
  Gasek
  Głosujcie na najgorszego polityka!!

  http://www.ocenpolityka.pl/politycy/donald-tusk-1397.html
 • avatar
  raffal81
  Smialo bede brzydzil sie piractwem jak podniosa mi dochody do tych 5tys zl ma sie rozumiec netto ;)))

  I Panie TUSK z najwieksza przyjemnoscia kupie sobie nawet pakiet ADOBE ;)) i 3 wersje windowsow ;)) no i za pewne jeszcze na MAC'a mnie stac bedzie i nie mowie o hamburgerze ;)
 • avatar
  Konto usunięte

  http://www.youtube.com/watch?v=g32zLT2nJxo

  i co się tu dzieje :)
 • avatar
  Konto usunięte
  ACTA przyzwyczaimy się jak do CCTV i innej inwigilacji. Torenty, p2p, zaistniały,są i będą!