Smartfony

Alcatel Idol Pro 4: „superphone” z Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Alcatel Idol Pro 4 jest jeszcze dość tajemniczy, ale mimo tego trudno przejść obok informacji na jego temat obojętnie.

OneTocuh Fierce XL

Na targach CES 2016 zaprezentowany został Alcatel OneTouch Fierce XL (widoczny na powyższej grafice). Od razu mówiło się, że jest to początek przygody producenta z mobilnym Windows 10. Kolejny przystanek ma być zdecydowanie ciekawszy.

Szykowana jest obecnie premiera modelu Alcatel Idol Pro 4. Producent nie zdradził na jego temat wiele, ale stwierdził, że będzie to „superphone”. Brzmi bardzo odważnie i sugerowałoby jeśli nie rewolucję to przynajmniej bardzo duży krok na rynku. Czy tak będzie?

Specyfikacja jest zagadką, poza małymi wyjątkami. Alcatel Idol Pro 4 to przywoływany już Windows 10 Mobile i idąca z nim niejako w parze funkcja Continuum. Wymaga ona dość sporych już mocy obliczeniowych, a te zapewniać ma tu Qualcomm Snapdragon 820.

Trudno odmówić jednostce tej ogromnej wydajności, ale w najbliższej przyszłości zagości ona zapewne w kilku urządzeniach mobilnych i wypadałoby aby „superphone” wyróżniał się czymś jeszcze.

Jak widać, nie wiemy wiele. Producent posłużył się jednak słowem, przez które nie można przejść obok zapowiedzi Alcatel Idol Pro 4 obojętnie. Zobaczymy, czy po oficjalnej premierze dalej warto będzie o tym modelu mówić.

Źródło: wmpoweruser

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  1
  Superphone czy flagship jak zwał tak zwał, Alcatel ostatnio robi bardzo udane telefony więc zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Po paru miechach jak zobaczą wyniki sprzedaży, to z pewnością będzie to pierwszy i ostatni telefon Alcatela z Windows Phone!
   Microsoft musiał sypnąć dużo zielonych Alcatelowi że zdecydowali się wypuścić telefon z ich systemem!
   • avatar
    Konto usunięte
    -5
    choć nie jestem przeciwnikiem telefonów z w10 ale pierwsze skojarzenie w10+alcatel to nie superphone tylko shitphone..

    I ten powalający design Alcatela..
    • avatar
     suntzu
     0
     Czy może ja mam poczucie ale Windows 10 i Windows 10 Mobile to dwa różne systemy... a tytuł nie powinien wprowadzać w błąd...