Internet

Amazon potwierdza - wkrótce start sklepu Amazon.pl

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
32 komentarze Dyskutuj z nami

Chociaż spekulowano o tym od pewnego czasu, dopiero teraz pojawiło się oficjalne potwierdzenie. Trwają prace nad uruchomieniem w Polsce sklepu Amazon.pl.

Doczekamy się sklepu Amazon.pl

Nie jest tak, iż Amazon stawia w Polsce pierwsze kroki. Pojawił się u nas w 2014 roku i dość mocno rozrósł, jest największym amerykańskim pracodawcą nad Wisłą, stworzył do tej pory ponad 18 000 stałych miejsc pracy. Tyle tylko, że mowa o centrach logistycznych oraz biurze Amazon Web Services i Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Nie oszukujmy się, w tle wielu brakowało najważniejszego, czyli Amazon.pl. I tu pojawiają się dziś dobre wieści.

Na ten rok planowane jest uruchomione 10. centrum logistycznego (w Świebodzinie), ale jak się okazuje trwają również prace nad premierą Amazon.pl. To potwierdzenie nieoficjalnych doniesień, z jakimi mieliśmy do czynienia w zeszłym roku.

„Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok. Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce." - Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon

Amazon

Udostępniono już panel sprzedawcy Seller Central Polska

Póki co jest to informacja najważniejsza dla przedsiębiorców. Ci planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon.pl, ale i globalnie, mogą już rejestrować swoje konta po polsku w panelu sprzedawcy Seller Central Polska. Wedle zapewnień, to ważny krok w trakcie przygotowań do premiery serwisu.

Amazon podaje, że ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów, a Amazon.pl da polskim przedsiębiorcom szansę na dotarcie ze swoimi propozycjami do ponad 200 krajów i ponad 300 mln klientów Amazon na całym świecie. Na ten moment na współprace z Amazon zdecydowało się już ponad 1,7 mln małych i średnich firm, wedle danych za 2019 roku ponad 200 000 z nich przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży.

Amazon.pl vs Allegro?

Dokładnej daty startu Amazon.pl póki co nie ujawniono. Czekacie z niecierpliwością by móc tam zajrzeć i zapoznać się z ofertą oraz cenami? Bo nie oszukujmy się, to właśnie one będą na początku najszerzej komentowane i przesądzą czy dojdzie tu do starcia z liderem e-commerce w Polsce, czyli z Allegro i kto może wyjść z niego zwycięsko.

Źródło: amazon

Warto zobaczyć również:

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bestia Kodo
  Może uda się podnieść standardy na polski rynku. Konkurencja zawsze mile widziana :)
  17
 • avatar
  Kupuję na: Amazon, eBay, AlliExpres, Allegro i OLX. Szczerze przyznam, że bywają takie momenty, kiedy wolę kupić coś za granicą - np. w Czarny Piątek, kiedy polskie ceny idą w górę bardziej, niż na dojrzalszych rynkach zachodnich ;).
  13
 • avatar
  opiekacz
  Przez niektórych "miejsca pracy stworzone przez Amazon" porównywane są do obozów koncentracyjnych. Ogłoszenie o wejściu na polski rynek w rocznicę wyzwolenia Auschwitz może być odbierane jako niezręczność.
  6
 • avatar
  kalkulatorek
  Ciekawe jak będzie z cenami. Bo hamerykańskie inwestycje na tym rynku to porażka. Uznają nas niestety za mezmózgowcow. Ebay - porażka na dzień dobry. Centra amazonu - mają opinię karnych obozów pracy z wynagrodzeniem za miskę kartoflanki. Zobaczymy jak będzie ze sklepem. Przypominam iż można też kupować u chińskich sprzedawców. Także konkurencja jest.
  3
 • avatar
  stalkerpl
  cała polska klaszcze, może nasi wybrańcy ustanowiliby dzień otwarcia sklepu amazon w Polsce świętem narodowym
  1
 • avatar
  bankaigoku
  Konkurencji nigdy za mało, ale z premedytacją nie będę ich wspierać. Amazon jest tak ogromny, że zrobił się pazerny pod wieloma płaszczyznami. Już nie mówię nawet o takich rzeczach jak bezprawne zablokowanie hostingu, na którym stał Parler.
  Wolę oddać kasę dla Allegro lub jakichś rodzimych sieci typu RTV Euro AGD, X-kom itp., niżeli tej globalnej korporacji.
  1
 • avatar
  steelek
  Jako przewoźnik pracujący w Amazon otrzymalismy w tym tygodniu informacje że w ciągu kilku najbliższych dni wszystkie faktury transportowe będą fakturowane przez nową spółkę - Amazon EU SARL sp. z o.o. oddział w polsce. Niby się wiele nie zmienai bo już był dotychczasowo Amazon Poland Sp. z o.o. z siedzibą w sadach. Ale to była spółka operacyjna amazona dla magazynów. I tak mnie naszło że chyba odpalają w końcu Amazon.pl - podpytywałem troche w Amazon ale wszyscy 'nic nie wiedza'. Chociaz w sumie sie nie dziwie
  1
 • avatar
  xmexme
  Spokojnie w cenach nic się nie zmieni, od czasu do czasu jakaś średnia okazja wpadnie
  Jeszcze jeden sklep, chociaż nie wiem czy ten bałagan na stronach amazonu można nazwać sklepem, pod tym względem mogli by się wiele nauczyć od innych ale oni nie wydają się na tyle reformowalni.
  1
 • avatar
  hexon6
  Allegro wygra, bo ma świetną obsługę klienta i bezpieczeństwo, ale przyda się taki konkurent jak Amazon na rynku.
  -5
 • avatar
  hary76
  Wy chyba nie rozumiecie problemu bu ha ha.Amazon wygra w cuglach bo cały RESET TEGO WYMAGA.To sa ostatnie chwile allegro.bye bye bu ha ha.Ta się robi ciemną masę lud w jajco.Na żywo i w kolorze.A ciemna masa nie rozumie i kupuje bo 5 zł taniej.Zresztą pokaz gamoni mamy w GPU. bu ha ha Bu ha ha rycerz jedzie na białym koniu do kraju bu ha ha
  -5
 • avatar
  dorabiam.online
  To bardzo dobra wiadomość! Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jakie są aż 4 sposoby, aby zarabiać na Amazonie nie tylko w Polsce. Zapraszam na mojego bloga: dorabiam.online
  -28