Tablety

Amazon: tablety z Nvidia Tegra 2 i Kal-El

przeczytasz w 1 min.

iPad jest niekwestionowanym liderem na rynku tabletów. Jest jednak jedna firma, która może zmienić ten stan rzeczy i wprowadzić równie modny i innowacyjny tablet. Firmą tą jest Amazon.

Amazon ma zaprezentować dwa urządzenia o nazwachCoyote i Hollywood. Pierwszy z nich jest sprzętem tańszym, który ma być wyposażony w niższej jakości ekran oraz platformę NVIDIA Tegra 2.


 

Hollywood z kolei ma być wyposażony w układ nowej generacji Kal-El. Jest to procesor czterordzeniowy, który ma być aż pięć razy szybszy od Tegry 2. Oprócz tego urządzenie ma mieć wysokiej jakości ekran i być droższe odCoyote'a.

Warto zastanowić się, kiedy pojawią się nowe urządzenie od Amazona. Na pewno nie stanie się to przed wrześniem tego roku. Dopiero wtedy nowe układy NVIDII mają być dostępne na rynku.

Więcej o tabletach:


Źródło: Digital Trends

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Irrlicht
  0
  "Modność" mnie nie wzrusza. Innowacyjność jest OK, byle nie równała się niepotrzebnym udziwnieniom. W sumie fajny gadżet jako drugi lub kolejny komp w domu - w sam raz do sprawdzenia czegoś na szybko w necie, napisania krótkiego maila, czy nawet popracowania nad czymś na krótkim wyjeździe. Szkoda tylko że takie zabawki (jak zresztą wszystkie technologiczne produkty) są u nas stosunkowo drogie - biorąc pod uwagę użyteczność sprzętu więcej niż 1000zł bym nie zapłacił a i to pod warunkiem, że bezproblemowo by mi działało pod którąś z lubianych przeze mnie dystrybucji Linuksa (czyli niekoniecznie Ubuntu :-) ). Zapewne więc wiele czasu minie, nim któryś z producentów tabletów na mnie zarobi.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   jeśli będzie miał normalne proporcję 4/3 to można się zastanowić