Procesory

Ryzen 7 2800H i Ryzen 5 2600H - AMD szykuje mocne uderzenie w laptopy? [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Nowy procesor został odnaleziony w bazie 3DMark. Znamy częściową specyfikację układu, ale jego wydajność póki co jest dla nas zagadką.

AMD nie zamierza odpuszczać w segmencie mobilnym. Jakiś czas temu producent zaprezentował energooszczędne układy Ryzen Mobile, ale w planach są jeszcze kolejne jednostki, tym razem dla wydajniejszych laptopów.

W bazie 3DMark pojawiły się wpisy ujawniające procesor Ryzen 7 2800H. Model ten został wyposażony w 4 rdzenie/8 wątków o taktowaniu bazowym 3,4 GHz (wartość w trybie Boost nie jest znana). Oprócz tego udostępniono topowy układ graficzny - Radeon RX Vega 11.

AMD Ryzen 7 2800H

Jaką wydajność oferuje Ryzen 7 2800H? Po dopisku H można wnioskować, że to już wydajniejsza propozycja niż modele U. Czy powalczy z konkurencyjnymi modelami Intel Coffee Lake-H? Miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie i otrzymamy konkurencyjne jednostki dla wydajniejszych laptopów.

Kiedy nastąpi premiera wydajniejszych Ryzenów dla laptopów? Tego jeszcze nie wiadomo, ale najbliższym prawdopodobnym terminem jest konferencja podczas targów Computex (ta została zaplanowana na 6 czerwca). Pozostaje więc czekać.

Aktualizacja 30.05.2018 20:00

AMD Ryzen 5 2600H i Ryzen 7 2800H
W wydajności procesorów pojawiła się anomalia, więc nie warto na nią zwracać uwagi

Ryzen 7 2800H to nie jedyny nowy procesor, który trafi do wydajniejszych laptopów. Producent przygotowuje jeszcze model Ryzen 5 2600H - również został on wyposażony w 4 rdzenie/8 wątków, ale już o niższym taktowaniu (bazowy zegar wynosi 3300 MHz). Spodziewamy się też zastosowania słabszego układu graficznego.

Źródło: TUM APISAK, VideoCardz

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AmigaPPC
  7
  Właśnie taki CPU mnie interesuje, żeby tylko producenci laptopów nie skopali totalnie swoich projektów jak to mają w zwyczaju ze sprzętem z AMD on board.
  • avatar
   Finear
   -9
   amd to się mocno nudzi z tym nazewnictwem