Karty graficzne

AMD szykuje pokaz kart Vega na CES 2017

przeczytasz w 1 min.

Premiera nowej generacji kart graficznych AMD Radeon zbliża się coraz większymi krokami - na początku czeka nas oficjalny pokaz producenta.

Interesujecie się kartami graficznymi AMD Radeon z nowej generacji Vega? Wprawdzie na oficjalną premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale producent planuje zorganizować na targach CES 2017 pokaz nowych akceleratorów.

Producent uruchomił specjalną stronę internetową, na której znalazł się licznik odliczający czas do prezentacji nowych kart – kończy się on dokładnie 5 stycznia o 15:00 naszego czasu. Co zobaczymy na prezentacji? Niestety, wszystko jest utrzymywane w ścisłej tajemnicy.

Na uwagę zasługuje też filmik promocyjny, który zapowiada nową generację kart graficznych. Sami zobaczcie:

PS. Zapowiedź nowych kart nie obyła się bez drobnych uszczypliwości w kierunku konkurencji i akceleratorów z nowej generacji Volta :-)

Poor Volta

Źródło: AMD

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  18
  Mam nadzieje że wygramy my klienci w postaci niższych cen dzięki mocnemu "come back" AMD na segment High-end procków i grafik.

  PS:
  Za ten panel z "Poor Volta" ktoś w PR powinien dostać podwyżkę ;)
  • avatar
   Marek1981
   13
   Jakbym kupował grafikę na max 2lata to może i pokusiłbym się o jakąś karte NV. Przy moim założeniu 5-6lat to ATI króluje.
   • avatar
    Himoto
    5
    Zapowiedź świetna z marketingowego punktu widzenia. Już od dłuższego czasu nie widziałem tak dobrze skonstruowanego spotu.

    Moim zdaniem naklejka względem Volty nie odnosi się do słabej wydajności co bardziej do "gumowych" FPSów u NV które znowu będą gościć w nowej serii :) [nie będę tłumaczyć zagadnienia bo to nie miejsce na to]. Jest to w domyśle choć sama naklejka niby mówi o problemach z strefą stabilności elektrycznej o której "użytkownik nie zostanie powiadomiony". Ogólnie tą scenę z naklejką mogli sobie darować, chyba ze oni mają jakieś przecieki o wydajności VOLT ze tacy pewni są. Czy wnioskują jakość NV po wcześniejszych akceleratorach?
    Ciekawe czy rzeczywiście chcą wypościć karty minimum 2x wydajniejsze od 480 z jeszcze lepszym współczynnikiem performace per wat, w cenach nie wyższych od najdroższych 1070, wtedy jestem skłonny nawet im zaklaskać stopami za ten spot :P o ile dadzą coś co da im miejsce w TOP 2 najwydajniejszych GPU konsumenckich.

    • avatar
     Faflucy
     3
     Mam nadzieje że AMD tym razem dokopie Nvidii, i pokaże bardzo wydajną kartę z pamięciami HMB2 która pokona ich 1080Ti, a nawet Titana. Nvidia zapowiadała pamięci HBM w Pacsalach i co? i nic. Pewnie 1080Ti będzie znów okrojony, bo przecież nie może być wydajniejszy od Titana. Ja użytkownik Nvidii mam już dosyć tego że ich karty są coraz droższe i nie dostajemy tego co obiecują. Dla porównania jak kupowałem GTX TITAN to kosztował 3900 zł a kupowałem zaraz po premierze, a teraz za Titana trzeba zapłacić 5800. Jak łatwo policzyć wzrost ceny jest około 48%
     • avatar
      Kenjiro
      2
      Już tyle lat czekam, że wytrzymam jeszcze te kilka dni ;).

      A swoją drogą bardziej czekam na Zena, bo tutaj cierpliwość się może wyczerpać...
      • avatar
       Ghola
       1
       Czekam na coś porządnego do AMD już ze dwa lata, moje biedne 7970 już troszkę zmęczone życiem jest i chciałoby przejść na emeryturkę zasłużoną :)
       • avatar
        skypan
        1
        Ten filmik to, że co ? Zrobią nas w bęben ?
        • avatar
         mjwhite
         1
         jak można powiedzieć 'poor volta' skoro jeszcze nawet pascala się nie dogoniło, ale są BARDZO pewnie siebie albo bardzo głu...i.