Systemy operacyjne

Kwietniowe statystyki systemu Android

przeczytasz w 1 min.

Firma Google opublikowała najnowsze statystyki rozwijanej przez siebie platformy.

Android system statystyki

Czas upływa, a w kwestii systemów operacyjnych na rynku mobilnym cały niepodzielnie króluje Android. Platforma ta doczekała się już kilku wersji i naturalnie nie każda z nich może pochwalić się jednakową ilością użytkowników. Firma Google opublikowała najnowsze statystyki rozwijanej przez siebie platformy, którym tradycyjnie postanowiliśmy się nieco przyjrzeć.

Najważniejszą informacją jest to, iż od pewnego czasu zauważalna jest pewna tendencja. Systematycznie zwiększają się rynkowe udziały najnowszej wersji systemu - 4.4 KitKat (obecnie wynoszą 8,5%), chociaż proces ten nie przybrał szczególnie imponującego tempa.

Najpopularniejszą wersją systemu z logo zielonego robota pozostaje Jelly Bean, który zainstalowany jest na aż 60,8% urządzeń wyposażonych w platformę Google. Za plecami znaleźli się z kolei nieśmiertelny Gingerbread (16,2%) oraz Ice Cream Sandwich (13,4%). Pozostałe wersje systemu mogą pochwalić się już jedynie symbolicznymi udziałami na rynku.

Android kwiecień 2014

Wspomniana tendencja zwiększania się popularności wersji 4.4 KitKat kosztem tych starszych powinna cieszyć, ale nie da się zaprzeczyć temu, iż proces ten powinien odbywać się zdecydowanie szybciej.

Źródło: phonearena, ausdroid.net

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  bardzo interesujace te statystyki..
  • avatar
   Detrioux
   2
   KitKat powinien być w połowie nowych urządzeń które mają minimum 2 rdzeniowy procesor i minimum 512MB pamięci RAM. Jest dużo takich urządzeń lecz nasi kochani producenci nie udostępniają nam tejże aktualizacji która czysto teoretycznie jest lepsza od poprzednika Jelly Bean. Jeżeli się dziwią (GOOGLE) że ich najnowszy nabytek nie jest zbytnio popularny to ich wina ponieważ marnują dobry upgrade.
   • avatar
    jarzit
    1
    Kupiłem sobie nowy telefon i jest 4.2.2 Nie zdziwi mie, jak jeszcze JB będzie rosło. Mnóstwo telefonów ma 4.2.X z prockami MediaTec i na nowsze nie można liczyć ze względu na nieudostępnianie kodów źródłowych i braku możliwości kompilacji nowszych Androidów.
    Ostatnio prowadziłem rozmowę email z racownikiem chińskiego Zopo na temat aktualizacji i takie stanowisko mi przedstawiono.
    • avatar
     Varso
     -3
     Czy to przypadkiem 4.0 nie są dalej podatne na heartbleeda ? 13%
     • avatar
      Konto usunięte
      -8
      Myśle ze 2.3 jest nieśmiertelny bo napędza najtańsze tablety i fony, oraz wiele osób nawet nie wie jak sprawdzić wersje androida a ich następne pytanie brzmi a co to za różnica, coś jak windows xp, chodzić chodzi, ale zainteresowanym nie daje wszystkiego (już) czego oczekują, czyli tak jak z androidem
      • avatar
       Kotowaru
       0
       gdyby nie totalna olewka ze strony ZTE to z chęcią bym się na kitkata przesiadł u_u
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        To nie windows, ktorego kazdy mogl zainstalowac na starym sprzecie o ile parametry komputera pozwalaly. To Android i jak producent sprzetu nie zrobi dopasowania to stary sprzet nie dostanie najnowszej wersji. Owszem mozna sprobowac samemu zaadoptowac ale ile tak naprawde % ludzi na tym sie zna i poradzi z tym ?

        Wiec zanim telefony z Androidem 2.3 nie umra smiercia naturalna to ta wersja bedzie trzymala sie dojsc mocno. Ale za rrok-dwa, moze posiadacze tamtych telefonow je wymienia na cos nowszego i wtedy zacznie zmieniac sie statystyka.

        Raczej dziwi mnie ze producenci komorek nie spiesza sie zmieniac wersje 4.0 i 4.1 do najnowszej wersji. Za dlugie zmiany. Przydalyby sie rozwiazania z windowsow, czyli instalacja aktualizacji systemu bez udzialu producentow na niektore rzeczy. Wtedy aktualizacje przebiegalaby o wiele sprawniej. Ale cos Google zrzucil testowanie swojego systemu na producentow.
        • avatar
         KMyL13
         0
         Kiedy następca Kitkata? I czy będzie na tyle połatany, abym nie musiał czytać w recenzjach topowych modeli telefonów "pomimo imponujących podzespołów system zalicza wyraźnie spadki wydajności podczas normalnego użytkowania" ?