Systemy operacyjne

Majowe statystyki systemu Android

z dnia 07-06-2014
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Systematycznie (i to chyba w coraz szybszym tempie) wzrastają rynkowe udziały Androida 4.4 KitKat. To bez wątpienia dobra informacja.

Android system statystyki maj

Zgodnie ze swoim zwyczajem, firma Google opublikowała najnowsze statystyki rozwijanej przez siebie platformy, pod której kontrolą pracuje obecnie większość urządzeń mobilnych. Jak wygląda popularność poszczególnych wersji systemu Android?

Najważniejszą informacją płynącą z majowych statystyk jest bez wątpienia fakt, iż systematycznie (i to chyba w coraz szybszym tempie) wzrastają rynkowe udziały Androida 4.4 KitKat. Obecnie wynoszą one 13,6%, co względem poprzedniego miesiąca (8,5%) stanowi wzrost o ponad 5 punktów procentowych.

Ciekawie wyglądają też dane dotyczące trzech dostępnych wersji Jelly Bean. O ile ta z numerkiem 4.1 zanotowała spadek popularności (z 33,5% do 29%), o tyle dwie kolejne zyskały nieco więcej użytkowników (odpowiednio z 18,8% do 19,1% oraz z 8,5% do 10,3%). Wyraźnie widać zatem, że producenci cały czas udostępniają aktualizacje do Androida 4.2 i 4.3.

Starsze wersje systemu już tylko tracą, ale i tak odbywa się to w bardzo powolnym tempie.

Android system statystyki maj 2014 wersje

Mimo wzrostu popularności Androida 4.4 KitKat, po raz kolejny wyraźnie widać, iż aktualizacje to naprawdę duży problem systemu Android, a mnóstwo osób tak naprawdę nigdy nie doczeka się jego nowszych wersji na swoich urządzeniach.

Źródło: developer.android, androidpanel, gsmarena

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Google to powinno dozywotnio zaczac wspierac XDA datkami za wklad w rozwoj portow Androida i opracowywanie uaktualnien do urzadzen, na ktore od dawna ich producenci sie "wypieli".
 • avatar
  4.4.3 już wyszedł, Samsung niby wydał aktualizację dla swoich urządzeń do 4.4.2, ale rzecz jasna w Polandii przyjdzie mi poczekać gdzieś do jesieni.
  Jak znam życie wyjdzie syf, bateria będzie szybciej padać itd., a wszyscy będą mieć to w dupie. Siedzę więc na 4.2.2 i tylko czytam o tych aktualizacjach WIDMO.
 • avatar
  Sam mam Samsunga s3,niestety chyba będzie to ostatni tel samsunga za zlewanie klientów dalej nie widzę 4.4.2 tłumacząc się brakiem ramu ehh
  Zaloguj się
 • avatar
  Zapraszam do pobierania najnowszej wersji androida dostępnej pod tym adresem: http://przedczasem.wordpress.com/2014/06/11/android-4-4/
 • avatar
  Oczywiście gdyby liczyły się custom romy to 4.4 miałby większe statystyki
 • avatar
  Jeally Bean to porażka od 4.1 do 4.3 za to jak spieprzyli fragmentacje wydajność w niektórych grach połowe mniejsza niż sprzęt pozwala, jeżeli ktoś nie ma KitKata to najlepszą wersją będzie Ice Sandwich ostatnia stabilna wersja która wyciąga ze smartfona ostatnie siły ale oddaje efekty uczciwie.
 • avatar
  Skoro na jakiegoś lg z 512 MB RAM czy choćby samsunga core potrafią upchać to czemu nie na s3?poza tym rzadko kto ma wszystkie aplikacje wl na raz:)
  Zaloguj się
 • avatar
  Dlatego dla mnie samsung już jest przegrana Firma,ale większość firm tak niestety dziala