Gry

Popularność Angry Birds jest naprawdę ogromna

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Peter Vesterbacka, CEO studia Rovio, zdecydował się na ujawnienie kilku statystyk, które robią naprawdę duże wrażenie.

Angry Birds gra popularność

Gry z serii Angry Birds zna niemal każdy. Nawet jeśli ktoś nie miał okazji do zabawy z nimi, to z pewnością przynajmniej o Wściekłych Ptakach słyszał. Nie ma w tym nic dziwnego, bo popularność produkcji studia Rovio jest naprawdę ogromna.

W Londynie odbyła się ostatnio gala Pocket Gamer Connects, na której omawianych jest wiele kwestii związanych z grami mobilnymi. Nie mogło zatem zabraknąć tam przedstawicieli Angry Birds. Peter Vesterbacka, CEO studia Rovio, zdecydował się na ujawnienie kilku statystyk, które robią naprawdę duże wrażenie.

Okazuje się, że rozpoznawalność marki jest w świecie naprawdę ogromna. Z ujawnionych przez Petera Vesterbacka informacji wynika, iż Angry Birds słyszało bowiem 9 na 10 mieszkańców Ameryki i 93% Chińczyków. Mimo tego producent nie chce na tym poprzestać i ma zamiar jeszcze te wyniki poprawić. Plany są nie byle jakie, bo za cel postawiono sobie pokonanie takich legend, jak Mario i Myszka Miki - "Nie budujemy Angry Birds na sto dni, ale na sto lat" podkreślają twórcy.

Gry z serii Angry Birds pobierane były już łącznie ponad 2 miliardy razy. Każdego miesiąca czas przy któreś z odsłon cyklu spędza około 200 milionów osób. Dla porównania, taką samą liczą użytkowników legitymuje się portal Twitter.

Peter Vesterbacka nie podawał tym razem konkretnych wyników finansowych, ale mimo to dowiedzieliśmy się czegoś bardzo ciekawego. Okazuje się, że poza samymi grami ogromne zyski przynoszą ich pochodne - gadżety czy napoje, które stanowią 45% przychodów.

Kto z Was dokłada swoją cegiełkę do sukcesu Angry Birds?

Źródło: vg247, dualshockers

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chyba najbardziej przereklamowana gra o jakiej słyszałem... To smutne. Poza tym znalazłem kilka błędów:

  "Nie ma w tym nic dziwnego, po popularność produkcji studia Rovio jest naprawdę ogromna."
  zamiast "po" powinno być "bo"

  I znak zapytania w ostatnim zdaniu by się przydał :)

  Pozdrawiam ;)
  10
 • avatar
  Na początku było okej, kiedy była tylko 1. część to bardzo mnie ta gra wciągnęła, ale potem, kiedy weszły te Rio, Seasons, Star Wars itp, to już zaczęła mi się nudzić.. Jedyną odskocznią jest Bad Piggies, do którego jest mało aktualizacji z poziomami, ostatnio wyszło Go!, nie jest złe, też coś innego, ale jednak nie najlepsze. "Wózki" za prawdziwą kasę i to nie małą, ponad 100 zł za wirtualny "wózek" to jest gruba przesada..
 • avatar
  a to wszystko przez korki na mieście i nudę w autobusach :P ;)
 • avatar
  najlepsze były angry birdsy z tesco :)
 • avatar
  Pomóż sobie w kasynie lub lotku
  https://play.google.com/store/apps/details?id=app.marcinapp.losownik&hl=pl
 • avatar
  nuda przereklamowana ....
 • avatar
  pierwsze części są fajne
 • avatar
  Tylko angry birds 1 mnei wciagnęło jako tako ale to było dawno temu.

  Panowie redaktorzy. Czy to stosowne by słowo ogromne powtarzalo się ciagle w artykule? Nie można jakoś inaczej tego ująć? Bo tak czytaam i czytam... ogromne ogromne ogromne ogromne....