Aplikacje mobilne

Aplikacja ChatGPT dla Polaka. Testujemy chatbota OpenAI dla iPhone'a

przeczytasz w 2 min.
Kasia Rutkowska | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:KasiaRutkowska

Aplikacja ChatGPT zadebiutowała w AppStore w zeszłym tygodniu i już teraz stała się dostępna w Polsce. Oto jakie ma funkcje i dlaczego warto czekać na aplikację ChatGPT dla systemu Android. 

Na aplikację mobilną ChatGPT czekały miliony polskich użytkowników. Oprogramowanie od OpenAI  możemy pobierać z AppStore od kilkudziesięciu godzin, a jest już na szczycie popularności. W kategorii Produktywność aplikacja od OpenAI jest na pierwszym miejscu, a jej plecy zobaczyli tacy "wyjadacze" mObywatelGmail. Jak działa iPhone z aplikacją ChatGPT? 

Interface i podstawowe funkcje ChatGPT 

Aplikacja mobilna Chat GPT uwzględnia wszystkie istotne funkcje przeglądarkowego rozwiązania. OpenAI podarowało jej jednak schludniejszy interface i już na pierwszy rzut oka widżet aplikacji na pulpicie zadziała inaczej, niż skrót do strony internetowej. 

ChatGPT. Porównanie aplikacji dla systemu iOS z widokiem webowym, źródło: komorkomania.pl, M. NurskiChatGPT. Porównanie widoku webowego z aplikacją dla systemu iOS, źródło: komorkomania.pl, M. Nurski

Mobilny ChatGPT dostosowuje się bowiem do jasnego / ciemnego motywu systemu. Jego przeglądarkowa wersja jest po prostu szara. 

Synchronizacja urządzeń

Różnice wizualne to jednak drobiazg w porównaniu z tym jak aplikacja ChatGPT ułatwia korzystanie z chatbota OpenAI. Zalogowanie na konto wystarczy, żeby chatbot AI rozpoznawał kto jest jego panem. Testowany na koncie z ChatGPT w wersji 3.5 nie wymagał ponownego logowania ani razu i automatycznie przenosił konwersacje rozpoczęste na innym urządzeniu. 

Komunikacja z mobilnym ChatGPT 

Istotną różnicą pomiędzy aplikacją, a stroną internetową jest mechanizm rozpoznawania mowy. Mobilnym ChatGPT możemy zarządzać głosowo przy pomocy funkcji Whisper i nie warto porzucać jej na rzecz mechanizmu rozpoznawania mowy wbudowany w klawiaturę iPhone’a. Nie tylko bezbłędnie zamienia mowę na tekst. Trafnie też uzupełnia ona komendy o znaki interpunkcyjne. 

Jedyne minusy to brak widżetu aktywności funkcji Whisper i jednostronna komunikacja. Mobilny ChatGPT rozpoznaje mowę, ale nie odpowiada głosowo. Generuje tekst, podobnie jak w przeglądarce, ale aplikacja pozwala to „poczuć”. 

Czekając na wyświetlenie odpowiedzi wprawia ona iPhone’a w delikatne wibracje, przypominające rytm wstukiwania tekstu na klawiaturze. Ten przyjemny efekt jest opcją, którą można dezaktywować w ustawieniach aplikacji. 

Dostępność aplikacji ChatGPT w Polsce

Aplikacja ChatGPT została udostępniona w Polsce szybciej niż można się było spodziewać. W AppStore miała pojawić się w kilka tygodni po premierze ograniczonej zasięgiem do Stanów Zjednoczonych. Tymczasem czekaliśmy na nią zaledwie kilka dni. 

OpenAI nie przedstawiło dotychczas terminu w jakim możemy się spodziewać aplikacji ChatGPT dla telefonów z Androidem. Zapewnia jednak, że już nad nią pracuje, a efekty zaprezentuje „wkrótce”. 

Artykuł powstał na podstawie recenzji aplikacji ChatGPT autorstwa red. Mirona Nurskiego. Oryginalny tekst przeczytasz w serwisie komorkomania.pl

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login