Aplikacje mobilne

Aplikacja ChatGPT dla Polaka. Testujemy chatbota OpenAI dla iPhone'a

przeczytasz w 2 min.

Aplikacja ChatGPT zadebiutowała w AppStore w zeszłym tygodniu i już teraz stała się dostępna w Polsce. Oto jakie ma funkcje i dlaczego warto czekać na aplikację ChatGPT dla systemu Android. 

Na aplikację mobilną ChatGPT czekały miliony polskich użytkowników. Oprogramowanie od OpenAI  możemy pobierać z AppStore od kilkudziesięciu godzin, a jest już na szczycie popularności. W kategorii Produktywność aplikacja od OpenAI jest na pierwszym miejscu, a jej plecy zobaczyli tacy "wyjadacze" mObywatelGmail. Jak działa iPhone z aplikacją ChatGPT? 

Interface i podstawowe funkcje ChatGPT 

Aplikacja mobilna Chat GPT uwzględnia wszystkie istotne funkcje przeglądarkowego rozwiązania. OpenAI podarowało jej jednak schludniejszy interface i już na pierwszy rzut oka widżet aplikacji na pulpicie zadziała inaczej, niż skrót do strony internetowej. 

ChatGPT. Porównanie aplikacji dla systemu iOS z widokiem webowym, źródło: komorkomania.pl, M. NurskiChatGPT. Porównanie widoku webowego z aplikacją dla systemu iOS, źródło: komorkomania.pl, M. Nurski

Mobilny ChatGPT dostosowuje się bowiem do jasnego / ciemnego motywu systemu. Jego przeglądarkowa wersja jest po prostu szara. 

Synchronizacja urządzeń

Różnice wizualne to jednak drobiazg w porównaniu z tym jak aplikacja ChatGPT ułatwia korzystanie z chatbota OpenAI. Zalogowanie na konto wystarczy, żeby chatbot AI rozpoznawał kto jest jego panem. Testowany na koncie z ChatGPT w wersji 3.5 nie wymagał ponownego logowania ani razu i automatycznie przenosił konwersacje rozpoczęste na innym urządzeniu. 

Komunikacja z mobilnym ChatGPT 

Istotną różnicą pomiędzy aplikacją, a stroną internetową jest mechanizm rozpoznawania mowy. Mobilnym ChatGPT możemy zarządzać głosowo przy pomocy funkcji Whisper i nie warto porzucać jej na rzecz mechanizmu rozpoznawania mowy wbudowany w klawiaturę iPhone’a. Nie tylko bezbłędnie zamienia mowę na tekst. Trafnie też uzupełnia ona komendy o znaki interpunkcyjne. 

Jedyne minusy to brak widżetu aktywności funkcji Whisper i jednostronna komunikacja. Mobilny ChatGPT rozpoznaje mowę, ale nie odpowiada głosowo. Generuje tekst, podobnie jak w przeglądarce, ale aplikacja pozwala to „poczuć”. 

Czekając na wyświetlenie odpowiedzi wprawia ona iPhone’a w delikatne wibracje, przypominające rytm wstukiwania tekstu na klawiaturze. Ten przyjemny efekt jest opcją, którą można dezaktywować w ustawieniach aplikacji. 

Dostępność aplikacji ChatGPT w Polsce

Aplikacja ChatGPT została udostępniona w Polsce szybciej niż można się było spodziewać. W AppStore miała pojawić się w kilka tygodni po premierze ograniczonej zasięgiem do Stanów Zjednoczonych. Tymczasem czekaliśmy na nią zaledwie kilka dni. 

OpenAI nie przedstawiło dotychczas terminu w jakim możemy się spodziewać aplikacji ChatGPT dla telefonów z Androidem. Zapewnia jednak, że już nad nią pracuje, a efekty zaprezentuje „wkrótce”. 

Artykuł powstał na podstawie recenzji aplikacji ChatGPT autorstwa red. Mirona Nurskiego. Oryginalny tekst przeczytasz w serwisie komorkomania.pl

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!