Smartfony

Apple przypomina, jak ważna jest prywatność. Pomógł znany aktor

przeczytasz w 2 min.

Zbliża się Europejski Dzień Prywatności, a w związku z tym Apple postanowiło przedstawić film, który pokazuje jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Materiał pokazuje mocne strony iPhone’ów w kontekście zachowania prywatności w cyfrowym świecie.

Zbliża się święto prywatności. Apple stara się być o krok przed większością

Europejski Dzień Prywatności widnieje w kalendarzu pod datą 28 stycznia. Choć to dopiero za kilka dni, to Apple przed większością konkurencji postanowiło pokazać, jak ważne dla firmy jest zachowanie prywatności swoich użytkowników.

Właśnie z powodu nadchodzącego święta prywatności pojawił się kilkuminutowy film poświęcony zabezpieczeniom w iPhone’ach w wielu zadaniach, które wykonujemy na co dzień.

W nagraniu wziął udział aktor Nick Mohammed, znany m.in. z roli w jednym z najpopularniejszych seriali Apple TV+, „Ted Lasso”. Materiał jest dostępny na oficjalnej stronie Apple.

Jak Apple dba o prywatność?

W nagraniu z Nickiem Mohammedem wzięto pod uwagę przede wszystkim zabezpieczenia w iPhone’ach, bo to z nich generalnie korzystamy najczęściej. Smartfona ma pod ręką większość z nas i rzadko rozstajemy się z nim na dłużej. Ot, takie czasy, które istotnie zmieniła obecność smartfonów.

Co zatem robi Apple, aby codzienne korzystanie z iPhone’a było bezpieczne i gwarantowało anonimowość? Ano, choćby ukrywa tożsamość użytkownika w Poczcie, blokuje możliwość śledzenia przez wiele aplikacji, szyfruje wysyłane wiadomości iMessage, ale też nie ma dostępu do twoich zdjęć oraz historii transakcji.

Kilka funkcji, o których warto wiedzieć, posiadając iPhone’a

Korzystanie z aplikacji Poczta na iPhone wcale nie musi wiązać się z tym, że przekazujesz nadawcom odczytanych wiadomości informacje o sobie (jak np. lokalizacja, w której odczytano wiadomość, jak pokazano na powyższym materiale wideo Apple). Funkcja „Ochrony prywatności w Poczcie” pozwala ukryć IP odbiorcy i pozostać anonimowym dla nadawców.

Oprócz tego, w przeglądarce Safari domyślnie działa opcja blokowania tzw. trackerów - czyli śledzących użytkownika dodatków. Aby jednak upewnić się, czy przypadkiem w twoim przypadku nie została wyłączona, przejdź do Ustawień, wyszukaj Safari oraz włącz opcję Blokuj śledzenie poza witryną.

iPhone prywatnośćiPhone prywatność

Warto również zablokować możliwość śledzenia cię przez aplikacje wybierając przycisk Poproś aplikację o nieśledzenie w trakcie jej uruchamiania. Apple gwarantuje, że dzięki temu oprogramowanie nie będzie mieć dostępu do twoich danych.

W materiale wideo opublikowanym przez Apple pojawiła się także kwestia ochrony prywatności podczas korzystania z Apple Pay. Płatności realizowane w ten sposób nie są zapisywane przez firmę. Oznacza to, że gigant z Cupertino nie ma dostępu do informacji dotyczących twoich zakupów - co znalazło się w koszyku, gdzie dokonano zakupu oraz kiedy. Nie zapisują się również numery twojej karty kredytowej.

Źródło: Apple

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  8
  Korporacja naruszająca prywatność użytkowników przekonuje nas o dużym znaczeniu prywatności...

  Tak właśnie śmieją się nam w twarz, ponieważ naprawdę nie sposób tego inaczej nazwać.
  • avatar
   lkozierowski
   6
   Znany ten aktor, jak nic
   • avatar
    zack24
    3
    Ehe...
    A skąd mam znać tego "Znanego aktora", z tego, że nie wie co robi apple?
    • avatar
     piccardo
     0
     Ten aple który jak Google sprzedaje wszytskie dane użytkownika i sam również je wykorzystuje, ten aple którego niejednokrotnie shakowano i okazało się jak wiele durniów trzyma w chmurze pikantne nagrania? A no to biorę w ciemno.
     • avatar
      Nuratar
      0
      Tak... Ci, co to bez zgody, ostrzeżenia i jakiegokolwiek nadzoru mają skanować pliki na telefonie i w chmurowym koncie użytkownika?
      Którzy zamknęli swój ekosystem, aby lepiej i łatwiej było im zbierać informacje o użytkowniku?
      Śmiech na sali.