Procesory

ASUS B85 i H87: aktualizacje UEFI pozwalają na podkręcanie procesorów Intel Haswell K

przeczytasz w 1 min.

Tajwański producent wydał aktualizacje dla wszystkich swoich płyt głównych z chipsetami Intel B85 i H87.

ASUS B85 i H87 płyta główna UEFI podkręcanie Intel Haswell K

Ostatnio informowaliśmy, że coraz to kolejni producenci wydają lub zapowiadają wydanie nowych wersji BIOS-u dla swoich płyt głównych z chipsetami Intel B85 i H87, które pozwalają na podkręcanie procesorów Intel Core 4-tej generacji z serii K. Dotychczas firma ASUS zaliczała się do tej drugiej grupy, lecz jej obietnice w końcu się sprawdziły.

Nowa wersja UEFI wprowadza opcję zmiany mnożnika (CPU Core Ratio) w odblokowanych procesorach Core i5 4670K i Core i7 4770K, a także oferuje funkcje ułatwiające podkręcanie podzespołów – m.in. rejestr ostatnio wprowadzanych zmian oraz możliwość zapisywania konkretnych konfiguracji do listy ulubionych.

Aktualizacje BIOS-u dostępne są dla wszystkich płyt głównych tajwańskiego producenta z chipsetami B85 (B85-PRO, B85-PLUS, B85M-E, B85M-G) i H87 (H87-PRO, H87-PLUS, H87M-PRO, H87M-PLUS, H87M-E, H87I-PLUS).

ASUS H87M-PRO płyta głowna podkręcanie Intel Core i5 4670K zrzut ekranu
Intel Core i5 4670K podkręcony do 5,1 GHz na płycie głównej ASUS H87M-PRO

Źródło: ASUS, TechPowerUp

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Enthu5iast
  4
  Promowania procesorów Haswell ciąg dalszy... swoją drogą ciekawe jak z temperaturami i stabilnością na takich płytach po mocnym podkręceniu biorąc pod uwagę ich słabo rozbudowane sekcje zasilania.
  • avatar
   BariGT
   0
   Ciekawe czy chłopaki w następnej serii procków wpadną na powrót do lutowanego połączenie IHS bo w to 5.1GHz stabilne chyba nikt nie wierzy...
   • avatar
    montere
    -3
    To bardzo ciekawą sytuację mamy względem droższych z87, które takową opcję miały... można się zastanowić nad tańszą mobo, a różnicę cenową względem z87 przeznaczyć na jajo z dopiskiem K. Wiadomo, że nikt 6-7GHz nie wyciągnie na takim połączeniu, ale 4500-4600 powinno stabilnie chodzić, a to w zupełności wystarczy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dobrze w każdym razie że wykonali ruch i dali aktualizacje.Przyda się ona

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login