Karty graficzne

ASUS prezentuje dwie karty GeForce GTX 1070 - Founders Edition i STRIX OC

przeczytasz w 1 min.

ASUS jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do oferty GeForce'a GTX 1070 - oprócz modelu Founders Edition zaprezentował także wersję STRIX OC.

W ofercie firmy ASUS pojawiły się dwie karty graficzne GeForce GTX 1070 – wersja referencyjna Founders Edition oraz autorska ROG STRIX OC.

Obydwa akceleratory bazują na procesorze graficznym Pascal GP104 z 1920 rdzeniami CUDA i mają do dyspozycji 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Karty różnią się jednak taktowaniami – w przypadku „referenta” jest to standardowe 1506/1683 MHz dla rdzenia i 8000 MHz dla pamięci, natomiast STRIX OC został przyspieszony do 1683/1885 MHz dla rdzenia (częstotliwość pamięci pozostała nietknięcia), co powinno przełożyć się nawet na 7,6% wzrostu wydajności.

Model Founders Edition wykorzystuje referencyjne chłodzenie z komorą parową i turbiną. Na śledziu wyprowadzono jedno wyjście DVI-D, jedno HDMI i trzy DisplayPort, a dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe gniazdo.

Dużo ciekawiej prezentuje się model ROG STRIX, w którym zastosowano autorskie chłodzenie DirectCU III – składa się na nie masywny radiator, kilka ciepłowodów i trzy wentylatory (w spoczynku pozostają one wyłączone). Całość schowano pod efektowną obudową z podświetleniem Aura RGB, a na rewersie znalazła się płytka usztywniająca laminat.

Producent zastosował też nieco inny zestaw wyjść obrazu, bo jeden DisplayPort zastąpiono złączem HDMI (z myślą o użytkownikach gogli VR). Zmieniono też zestaw złączy zasilających na dwa 8-pinowe.

Specyfikacja karty graficznej ASUS ROG GeForce GTX 1070 STRIX OC:

 • układ graficzny: Nvidia Pascal GP104
 • procesory strumieniowe: 1920
 • taktowanie rdzeni: 1683/1885 MHz
 • pamięć wideo: 8 GB GDDR5 256-bit
 • taktowanie pamięci: 8000 MHz
 • złącze zasilające: 2x 8-pin
 • wyjścia wideo: DVI-D, 2x HDMI 2.0b, 2x DisplayPort 1.4
 • chłodzenie: DirectCU III

Wersja Founders Edition powinna u nas kosztować 2299 złotych, natomiast cena autorskiej wersji jeszcze nie jest nam znana.

Źródło: ASUS

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yitre
  3
  Szkoda, że nie dali bardziej jaskrawych kolorów. Czerwień czy fiolet znacznie lepiej by się prezentowały. Jeśli będzie się ją dało jeszcze troszkę podkręcić i temperatury będą znośne to prawie dobijemy do wydajności 1080. Nieźle się zapowiada.

  Mam nadzieje, że wystarczy na monitor 2k.
  • avatar
   Tchorg
   1
   Na videocardz niedawno pisali że ma słabe oc ( w modelu 1080 ciekawe jak w tym ), ledwo dobijało do 2000 w czasie gry.
   W sumie nie wiem do czego porównywali :D ale nie osiągnęli 2.1 (czy 2.2?) z pokazów, coś też piszą że zegar może dobić nawet 2.4 ale to chyba na ciekłym azocie albo przynajmniej na porządnym LC. Ja czekam na PGF zotaka ma mocarną sekcie zasilania :D ciekawe czy mu coś to pomoże, ale podobno ma być tylko na rynek azjatycki ;/
   • avatar
    BriHecato
    -8
    DisplayPort w Geforcach - piekło zamarzło :P
    • avatar
     konkwistador
     0
     Akurat z OC nie powinno być chyba problemu. W końcu to ASUS robi zawsze konkursy dla overclockerów. A co do kolorów - to już kwestia gustu, wiadomka.