Laptopy

Asus prezentuje nową wersję Eee PC

przeczytasz w 0 min.

Co prawda na polskim rynku nadal oficjalnie nie można kupić Eee Pc w jego pierwszej odsłonie (seria 700), a tymczasem Asus prezentuje już nieco odnowiony, poszerzony model – seria oznaczona jako 900. Na dzisiejszej prezentacji w Centrum der Büro und Informationstechnik na targach CeBIT, Asus przedstawił najważniejsze zmiany.

Wśród nich, niemal od razu rzuca się w oczy nowy, większy wyświetlacz, który jest o blisko 2 cale większy w porównaniu z serią 700. Ekran o rozdzielczości 1024x600 pikseli ma dokładnie 8.9 cala. Najważniejsze jednak kryje się wewnątrz małego laptopa. Ciekawostką jest to, że Asus umieścił w 900-tce najnowszy mobilny procesor Intela o nazwie Atom – pisaliśmy o tej platformie wczoraj. Nowy Intel to konstrukcja wyprodukowana w technologii 45-nanometrów. Dzięki swoim właściwością pozwala na daleko idące obniżenie zużycia energii co z pewnością przyda się przenośnym komputerom z serii Eee PC.


Kolejne zmiany jakie przyniesie seria 900 to: zwiększona ilość pamięci (do 1GB DDR2) oraz większa ilość miejsca na “dysku twardym”, a dokładnie na dysku SSD. Ten ma mieć aż 12GB pojemności co być może nie robi wrażenia na użytkownikach tradycyjnych laptopów ale tu stanowi pokaźną ilość. Podejrzewa się, że nowy Eee działać będzie od 2.5 d 3 godzin na jednym ładowaniu akumulatora.

Z dostępnych informacji wynika, że Asus wprowadzi do sprzedaży Eee PC 900 z końcem pierwszego półrocza 2008. Cena na rynku amerykańskim może wynieść nawet 399€.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login