Karty graficzne

ASUS szykuje niereferencyjnego Radeona R9 Fury w wersji STRIX

przeczytasz w 1 min.

Choć premiera karty ma nastąpić dopiero za kilka dni, kilka zachodnich sklepów już rozpoczęło jej przedsprzedaż.

ASUS DirectCU III STRIX
Autorski ASUS Radeon R9 Fury zostanie wyposażony w chłodzenie DirectCU III

Już za kilka dni ma zadebiutować Radeon R9 Fury, a więc kolejna karta graficzna z pamięciami HBM. Wprawdzie jego specyfikacja nadal jest owiana mgłą tajemnicy, ale wszystko na to wskazuje, że możemy spodziewać się wersji niereferencyjnych – potwierdzają to pierwsze oferty przedsprzedaży modelu firmy ASUS.

Mowa tutaj o modelu Radeon R9 Fury STRIX (ASUS-STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING), który został wyposażony w nowe chłodzenie DirectCU III – jest to więc dużo potężniejszy cooler względem referencyjnego chłodzenia z modelu Fury X. Oczywiście jak przystało na serię STRIX, przy mniejszym obciążeniu, chłodzenie pracuje pasywnie (wentylatory pozostają wyłączone i nie generują żadnego hałasu).

Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z oznaczenia karty? Podobnie jak model Fury X, zwykły Fury również dysponuje 4 GB pamięci HBM. Opisywany model ma pracować ze standardowymi taktowaniami, ale w razie potrzeby będzie można je zwiększyć we własnym zakresie.

Radeon R9 Fury oficjalnie zadebiutuje 14 lipca i będzie tańszy od Radeona R9 Fury X o 100 dolarów – zamiast 649 dolarów ma kosztować 549 dolarów. Wersja firmy ASUS kosztuje w przedsprzedaży około 620 – 680 euro, ale jej finalna cena powinna oscylować w okolicach 600 euro.

Źródło: Compare, inf. własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zdziseq
  5
  Ja czekam na MSI Lightning Fury :)
  • avatar
   Dudi4Fr
   3
   Ciekawe jak to będzie wyglądać, DCU III na 980Ti jest 2 razy dluzsze niż Fury X. Albo dadzą mniejsze wentylatory albo PCB jest inna już ta z dużej Fury(?)
   • avatar
    Ganster
    0
    No to czekamy
    • avatar
     Ryuhoshi
     -1
     Widziałem test tego chłodzenia na 980 Ti i strasznie mnie rozczarowało. Domyślnie maksymalne obroty wentylatorów ustawione są na bodajże 30% przez co karta dobija do tych samych temperatur co referent. Karta powinna mieć właściwą wydajność po wyjęciu z pudełka a nie żeby trzeba było dodatkowo grzebać w Afterburnerze.

     Żeby nie było, mi osobiście coś takiego nie przeszkadza, sam się niemało bawię w oc, ale po prostu nie lubię takiego traktowania wszystkiego po macoszemu.
     • avatar
      wdowa94
      -1
      No rzeczywiście króciutka ta karta
      • avatar
       Radical
       0
       Autor newsa chyba się nieco zagalopował: "Mowa tutaj o modelu Radeon R9 Fury STRIX (ASUS-STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING), który został wyposażony w nowe chłodzenie DirectCU III – jest to więc dużo potężniejsza konstrukcja od referencyjnego modelu Fury X" Przecież Fury (bez X) to jest niższy model więc nie moze być potężniejszy od wersji z X
       • avatar
        prime27pl
        0
        O ile "stary " strix tak średnio mi się podobał to nowy jest super .