Procesory

Asus z listą płyt gotowych na Phenomy II X6

przeczytasz w 1 min.

Premiera pierwszych 6-rdzeniowych desktopowych procesorów AMD Phenom II X6 coraz bliżej. Nie dziwi więc fakt intensywnych prac producentów płyt głównych nad opracowywaniem nowych wersji biosów do już dostępnych na rynku płyt, aby te mogły w pełni obsłużyć nadchodzące procesory.

Jednym z takich producentów jest firma Asus, która opublikowała listę modeli płyt głównych, którym najdalej na początku kwietnia zostaną udostępnione nowe wersje Biosów, umożliwiające bezproblemową obsługę sześciordzeniowców. Na dzień dzisiejszy wiadomo już, że nazwane kodowo procesory "Thuban" czyli Phenomy II X6 bez problemu zamontujemy w płytach głównych z serii M4 oraz Corshair Formula III.

Polityka firmy AMD, jak i Asusa, mogą z pewnością napawać optymizmem użytkowników, gdyż mogą oni już teraz rozpocząć planowanie unowocześniania swojej platformy. Do dzisiaj Asus oficjalnie potwierdził, że 12 modeli płyt głównych będzie w pełni wspierało nowe procesory AMD. Nie wiadomo jednak czy jest to już ostateczna lista, czy jednak doczekamy się kolejnych płyt Asusa mogących obsługiwać 6-rdzeniowe Phenomy.

Lista płyt oficjalnie wspierających procesory AMD Phenom II X6

Źródło: TechPowerUP!

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spavatch
  0
  Tylko tyle? A gdzie seria M3?
  • avatar
   0
   Zauważcie, że na tej liście są płyty AM2+ ;)
   • avatar
    19arek93
    0
    ***! Gdzie podziała się Asus M4A785TD-V EVO?!?! To chyba jakiś żart.. wspierać jedynie najwyższe modele..
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     cóż, gigabyte wspiera wszystkie od 770 włącznie
     • avatar
      ardianz
      0
      moja M4A785TD-V EVO nie dość, że ma problemy z 4gb w dual channel to jeszcze brak obsługi najnowszych procków Żal mi cztery litery ściska :/
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Właśnie co do samych procesorów to nie miały mieć one jedynie kontrolera ddr3?. A tu widać będzie też na am2+ czyli kontroler ddr2 zostaje mam rozumieć?
       • avatar
        torture
        0
        E tam, jak się wsadzi procka na płytę AM2+/AM3 spoza listy to też pewnie będzie działał. Myślę, że 4 sekcje zasilania starczą i jazda ;) Przecież tam nie ma nic nowego oprócz +2 rdzeni więcej i prawdopodobnie większego TDP (chociaż zapowiada się dość niskie, bo niskie taktowania). Będzie dobrze, nie płaczcie ;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Nie bójcie się obsługiwać będzie moja płyta pomimo iż jest na socket AM2 bez + obsługuje phenomy II choć oficjalnie asus milczy tak jak w wielu innych jego płytach.