Karty graficzne

ATI i DirectX 11 jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Według wszelkich oznak, nowe karty graficzne ATI Radeon z chipem RV870 ukażą się już jesienią tego roku. Jak już wiemy, karty mają być produkowane w procesie technologicznym 40nm i w pełni obsługiwać biblioteki DirectX 11. To właśnie o obsługę najnowszego pakietu bibliotek Microsoft toczy się teraz wyścig pomiędzy ATI i nVidia. Oczywiście do kompletu brakuje jedynie Windows 7.

Oficjalnie obsługę DirectX 11 ma zapewnić nowy Windows 7, który pojawi się na jesień tego roku. Wygląda na to, że RV870 powinien pojawić się w tym samym momencie co nowy produkt Microsoft.

Przypomnijmy, że pierwsza karta nVidii oparta na chipie GT300 obsługującym DX11 ma ukazać się w czwartym kwartale tego roku. Jak donosi serwis Fudzilla, nVidia nie powinna mieć problemów z dotrzymaniem terminów.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  Jesień zdaje się też być w 4 kwartale? trochę dziwnie dobrane pojęcia... wygląda na to że AMD będzie pierwsze. Rok temu było na odwrót NV zrobiło 260 i 280, a później AMD zrobiło mistyczny PoPiS...

  Ciekawe do jakich cen spadną 48x0
  • avatar
   Szymon331
   0
   I będzie tak jak z DX10 Będą karty, będą biblioteki, a gier nie będzie. Ludzie zapewne przez długi czas będą podniecać się benchmarkami które jak się później okaże niewiele będą miały z późniejszymi grami wspólnego.

   Ale zawsze jest nadzieja.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    wow,chyba po raz setny mam deja vu....
    • avatar
     Harry Lloyd
     0
     suntzu a dlaczego obracasz wszystko do góry nogami? Nie powinno być tak że wszystko pojawia się jednocześnie? Wychodzi Windows 7, nowe karty i od razu mamy gry w pełni je wykorzystujące. Niestety tak nie jest.

     A z tworzeniem gier nie czeka się do premiery nowych kart. Producenci wcześniej mają odpowiedni sprzęt i SDK, a że tego nie wykorzystują to inna sprawa.

     Zresztą kogo obchodzi jakiś DX11. Bez DX10 można się spokojnie obejść do dziś, zdecydowana większość gier wykorzystuje DX9, a te które korzystają z DX10 nie wnoszą prawie nic nowego.
     Co interesuje to wydajność nowych kart. Ten czynnik najbardziej wpływa na rozwój grafiki. Dostaniemy dwukrotny przyrost mocy (GT300 prawie 2.5 teraflopa) to i grafika będzie mogła dużo zyskać na jakości. I wcale nie będzie musiała korzystać z DX11.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      a co da nam dx 11? w sumie to nawet nie wiem czy dx 10 jest juz w pelni wykorzystane :/