Bezpieczeństwo

Aż 89% rodziców uważa, że ich dziecko nie doświadczyło cyberprzemocy

przeczytasz w 1 min.

O bezpieczeństwo dzieci w Internecie troszczyć powinni się w głównej mierze rodzice. Niestety nie jest z tym najlepiej.

AVG dziecko cyberprzemoc

O bezpieczeństwo dzieci w Internecie troszczyć powinni się w głównej mierze rodzice. Wyniki ankiety pt. „Rodzice, szkoły i cyfrowy podział” przeprowadzonej przez AVG nie nastrajają jednak optymistycznie.

86% rodziców przyznało, iż ocena ich wiedzy o bezpieczeństwie online pozwoliłaby im na ewentualne nadrobienie braków i lepszą edukację dzieci w sprawach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Niestety okazało się, że niedostatków wiedzy jest całkiem sporo.

Wedle twórców ankiety najgorsze jest to, że ponad połowa (56%) rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także 42% rodziców nastolatków nie rozmawia ze swoimi pociechami o stronach dla dorosłych, zwierających treści erotyczne. 10% rodziców z tego grona nie zrobiła tego, uznając, że dziecko jest "zbyt młode", a 23% rodziców "nie znalazło na to czasu", co jest jeszcze bardziej pesymistyczne.

Aż 89% rodziców uznało, że ich dziecko nigdy nie było zaangażowane w cyber-przemoc lub tzw. „sexting” (zarówno jako sprawca, czy też ofiara). Jest to bardzo niepokojące, ponieważ na tego typu zjawiska bardzo narażone są nastolatki.

Uzyskane dane jednoznacznie sugerują, że zaufanie rodziców do własnej wiedzy jest często niesłuszne, a wielu z nich ma spore braki dotyczące edukacji o bezpieczeństwie w Internecie. Rodzice nie powinni unikać trudnych tematów, a także stale poszerzać swoją wiedzę dotyczącą zagrożeń w sieci, których, jak wiemy, nie brakuje.

Źródło: AVG, ehow-blog

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ForEs100
  16
  ... niech dalej żyją w niewiedzy, a dziecko zewsząd atakowane jest golizną
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Wystarczy, że dziecko zagra 5 min w LoLa i jest już cyber-sponiewierane i potem biedne musi gdzieś odreagować...
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Wedle twórców ankiety najgorsze jest to, że ponad połowa (56%) rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także 42% rodziców nastolatków nie rozmawia ze swoimi pociechami o stronach dla dorosłych, zwierających treści erotyczne."
    O kurna straszne! Rany! Co za nowość! Kiedyś oglądało się świerszczyki, teraz wchodzi się na strony, to straszne! Ewentualna rozmowa pewnie dużo zmieni, bo dziecko i tak ma ją w poważaniu.

    Wnioskuję, że ten materiał ma rodziców zachęcić do używania jakichś programów do ochrony rodzicielskiej. O tak, to na pewno sprawi, że dziecko nie będzie oglądało świerszczyków itp.

    PS. Po co o tym napisaliście?
    • avatar
     Zero-Cool
     0
     Ja bym się bardziej martwił tym że rodzice teraz tak wychowują swoje pociechy że w supermarketach dają im np. słodycze a papierki wywalają pod regały, albo nie reagują jak kilkuletni dzieciak mówi do babci "ty stara kur**" albo setki innych przypadków głupich rodziców którymi manipulują dzieci jak Cartman w South Parku swoją matką...