Gry

Brink - garść nowych materiałów

przeczytasz w 2 min.

Ktokolwiek słyszał o powstającym shooterze Brink, wie że jest na co czekać. Tymczasem twórcy podsycają emocje dzieląc się nowymi materiałami.

 Warto przeczytać:
 

Pierwsi gracze zobaczyli Journey

Studio Splash Damage, twórcy obu części popularnego Enemy Territory zapowiada wprowadzenie masy nowych pomysłów. Jeden z nich to patent prosty, ale do tej pory nigdzie nie wprowadzony. Otóż w Brink możemy zdecydować się na rozpoczęcie gry jednoosobowej. Nie znaczy to jednak, że z samymi komputerowymi przeciwnikami ją skończymy. W trakcie wykonywania misji mogą się do nas dołączyć gracze z całego globu stając z nami zarówno ramię w ramię, jak i próbując swoich sił po drugiej stronie barykady.

Fabuła Brink opowiada o konflikcie w niezbyt odległej przyszłości. Świat przestał jawić się jako ostoja spokoju i sprawnie działająca maszyna społeczna. Lodowce zaczęły się topić, ziemia powoli znikała pod wodą, a jedyną oazą cywilizacji okazała się być sztuczna metropolia, Arka, umieszczona gdzieś wśród oceanów. Nieliczni dotarli do tego miejsca, jednak po latach spędzonych na odnalezionym raju zaczęli domagać się o większe prawa w stosunku do rdzennych mieszkańców i założycieli. Oto jak powstał konflikt.

Jak sami twórcy mówią, nie mogli oprzeć się na czystej fantazji i stworzyć pełnego science fiction. Akcja nie jest oddalona tak bardzo, żeby wstawiać w tekstury co tylko przyjdzie do głowy. Odbudowana z ruin ludzkości cywilizacja stara się stworzyć coś z niczego, przetwarzając pozyskane z kataklizmu obiekty na miejsce do życia tłumnie zebranego i ściśniętego na nie dość dużej powierzchni ludu. Mamy tu więc z jednej strony piękne obrazy nowoczesnych budowli, ale też obrzeża Arki, w których każdy jest wdzięczny za swoje miejsce, niezależnie od niskiego standardu. To rzeczywiście duże pole do popisu dla grafików.

Poza urzekającymi concept artami dostępnymi na stronie twórców, możemy też przypatrzyć się jak postępują prace w nagrywaniu dźwięków. Specjaliści ze studia developerskiego użyli do tego około czterdziestu pięciu autentycznych broni, w tym - jak sami przyznają - niesamowicie głośnego karabinu snajperskiego Barret.

Warto wspomnieć też o tym, że m.in. właśnie Brink, który został uznany na targach Eurogamer Expo 2010 za najlepszą grę, można wygrać w konkursie platformy Steam. Wystarczy przy jej użyciu stworzyć listę dziesięciu najbardziej pożądanych nadchodzących premier, by w wypadku szczęśliwego losowania otrzymać pierwsze pięć z nich.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem Brink trafi na sklepowe półki. Początkowo miało to nastąpić wiosną 2010, później termin ten przesunął się do jesieni, żeby teraz wskazywać na pierwszy kwartał przyszłego roku. Warto czekać, bo możliwe, że gra zaprezentuje ciekawe rozwiązania dla trybu sieciowego.

Źródło: brinkthegame.com

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

 

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czyli to FPS będzie? Myślałem że jakaś konkurencja dla Mass Effect :P
  • avatar
   Bany_krk
   0
   na shootery tylko jednej firmy można zawsze liczyć: EPIC
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    http://www.youtube.com/watch?v=3m2b-j1Yu8M

    gra bedzie tragedia.. tak samo jak byl quake wars.. i falout 3... batheda rzadzi w robieniu ladnych (niegrywalnych) gier.
    • avatar
     ddeante
     0
     Zapowiada się miodzio, jest nadzieja, że będzie to jakaś miła odmiana od ostatnich FPS'ów. Może wniesie jakiś powiew świeżości - grafika i stylistyka komiksu oraz "skarykaturyzowane" postacie udowadniają, że twórcy mają dystans i niezły "fun". Oby grywalność była wysoka.
     • avatar
      hideo
      0
      bardzo ciekawie się zapowiada a screeny są cudne i klimatyczne :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       QW to b. dobra gra tyle ze zarzucona. Nie rozumiem czemu - wystarczyloby kilka patchy i nadal by sie sprzedawala. To jakies dziwne, brudne sprawy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ktokolwiek słyszał o powstającym shooterze Brink, wie że jest na co czekać.

        Ah już tak od razu po kilku concept artach mam się podniecić?
        • avatar
         soulburner
         0
         Promocja na Steam, w ramach której można było wygrać 5 gier z listy ulubionych, zakończyła się 28 lub 29 listopada :P
         • avatar
          d i l
          0
          No i ostatni bastion zawładnięty przez facebooka :[
          Dajcie tą ramkę chociaż na sam dół strony.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           poprawcie link źródła :)
           pierwsza część "brink" jest poprawna, po najechaniu na "thegame.com" link jest już do arta o kinekcie (http://www.usatoday.com/tech/news/2010-11-05-kinect05_ST_N.htm)
           A co do gry zapowiada się ciekawie.
           Pozdrawiam.