Wydarzenia

To już pewne. Transmisji z Google I/O 2020 również nie będzie

przeczytasz w 1 min.

Google na początku marca ogłosił, że z powodu zagrożenia wynikającego z rozprzestrzeniania się koronawirusa, fizyczna konferencja programistów I/O 2020 zostaje odwołana. Planowano przeprowadzenie jej w inny sposób i wiele osób uważało, że odbędzie się transmisja online.

Niecierpliwie oczekiwano na decyzję firmy w tej sprawie. Tym bardziej, że na konferencji miały pojawić się informacje na temat Androida 11. Jednak w piątek na Twitterze poinformowano, że wydarzenie zostaje całkowicie odwołane i w ogóle nie będzie miało miejsca w tym roku.

Koronawirus wygrywa z Google I/O

Taką decyzję podjęto oczywiście w trosce o zdrowie publiczne w związku z epidemią. I chociaż wydarzenie w wersji online wydawało się dobrym rozwiązaniem to ostatecznie wiele osób i tak musiałoby się spotkać, aby można było całość transmitować na żywo. Odwołanie konferencji jest rozsądnym posunięciem, zwłaszcza kiedy to rządy wielu krajów i organizacje wciąż apelują o pozostawanie w domach – z różnym skutkiem.

Google twierdzi, że w tej chwili najważniejszą rzeczą jaką możemy zrobić jest skupienie się na pomaganiu ludziom w zmierzeniu się z nowymi wyzwaniami. Jednocześnie zapewnia, że nadal będzie robić wszystko, aby pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa, informacji oraz łączności. Firma obiecała udostępniać bieżące informacje o nowych wersjach Androida na swoim blogu i forach dla społeczności.

W zeszłym roku Google I/O przyciągnął ponad 7 tysięcy uczestników. To najważniejsze coroczne wydarzenie firmy, podczas którego ogłaszano między innymi wprowadzenie Asystenta Google, inteligentnego głośnika Google Home czy okularów Google Glass.

Źródło: Google, cnet

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  1
  Nikt nie będzie oglądał pitolenia i reklamy google...świat się nie zawali od tego.
  • avatar
   Torrentowy Pirat
   -3
   Dzięki Bogu!
   • avatar
    awesome1337
    0
    Google też się przestraszyło nowego Xboxa więc odwołują?