Gry

Cobalt: oto nowa gra twórców Minecrafta

przeczytasz w 1 min.

Cobalt to gra akcji utrzymana w konwencji dwuwymiarowej platformówki. Będzie hit na miarę Mincerafta?

Cobalt

O grze zatytułowanej Cobalt mówi się już od ładnych paru lat. Dopiero teraz jednak projekt jest gotowy do tego stopnia, by stać się nową silną marką studia Mojang, które przez te wszystkie lata zajęte było wydawaniem i promowaniem kolejnych wersji Minecrafta. Należący teraz do firmy Microsoft deweloper wykorzystał konferencję giganta z Redmond na Gamescom 2015, aby podzielić się najnowszymi wieściami na temat tego tytułu.

Cobalt to gra akcji utrzymana w konwencji dwuwymiarowej platformówki. Tytuł ten stawia przed tobą zadanie dowiedzenia się, co stało się z ludzkimi koloniami w obcym świecie i oddaje do dyspozycji nieskończone właściwie możliwości. Nowa gra Mojang nastawiona jest jednak przede wszystkim na multiplayer i kooperację – przygotowano 7 trybów zabawy i 30 map, więc szybko nie powinno się nam to znudzić.

Po wielu latach produkcji studio Mojang jest wreszcie w stanie określić przybliżoną datę premiery – debiut odbędzie się już w październiku. Gracze komputerowi i posiadacze konsol Xbox One, sprawdźcie zwiastun i dajcie znać w komentarzach, czy czekacie:

Źródło: VG247, Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    7
    Gra wygląda całkiem ciekawie, ale coś mam przeczucie, że popularnością klocków nie przebije...