Gry

CryEngine 3 kontra CryEngine 2 - porównanie filmowe

przeczytasz w 1 min.

Dwa dni temu na łamach serwisu YouTube ukazał się niezwykle ciekawy film prezentujący porównanie filmowe pomiędzy "starą" i nową edycją silnika CryEngine.  Autor filmu kryjący się pod pseudonimem tehdaza postanowił zebrać  wszelkie dotychczasowe informacje dotyczące CryEngine 3 i poddać  je analizie i porównaniu z drugą wersją tego silnika. Istotne jest jednak to, że materiały porównawcze pochodzą z trzech różnych platform - w przypadku CryEngine 2 jest to oczywiście komputer PC, zaś w przypadku "trójki" - Playstation 3 i Xbox 360. Jak sam autor podaje celem całego projektu było wskazanie różnic pomiędzy obu wersjami silnika oraz stwierdzenie czy faktycznie jego nowa wersja na konsolach PS3 i X360 u konkurować może ze "starą" na komputerach PC.

Która z nich, Waszym zdaniem wygląda lepiej?

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  y0ddh4
  0
  Można prosić o linka?
  • avatar
   Promilus
   0
   Ciekawe, szkoda tylko że z tym AA to się zgodzić nie mogę - xpudło ma eDRAM NECa który współdziałając z Xenosem robi AA4x prawie bez spadku wydajności.
   • avatar
    Pisschrist
    0
    To przecież jasne że w maksymalnych ustawieniach wygra PC. Z resztą, na końcu filmu widać jakim ustawieniom CE2 na PC odpowiada CE3 z konsol.
    • avatar
     danieloslaw1
     0
     Jak konsola może wygrać z PC! Głupie porównanie!
     • avatar
      XaRaDaS
      0
      Ja tam jakiś różnic nie widziałem, ale i tak na kompie lepiej będzie zawsze widoczne, chyba że w PS3 wykorzystają wreszcie w pełni cella, bo jak na razie to on sobie śpi.
      • avatar
       deel77
       0
       Wolę grać na konsoli niż na PC. Fakt, że na PC gry mogą lepiej wyglądać, ale za kilkakrotnie większe pieniądze. W przypadku konsoli nie interesują mnie problemy kompatybilności.
       • avatar
        B3N14M1N
        0
        No nie ma się co oszukiwać ...wygląda to tak:

        Kupujesz grę na PC... wkładasz, instalujesz, uruchamiasz. Pierwsza czynność osoby grającej na PC to wejście w opcje graficzne i przesuwanie pasków w lewo :D

        Konsola...kupujesz, wkładasz i grasz :D

        Oczywiście trochę teraz wyolbrzymiam, ale coś w tym jest.

        Jeśli chodzi o ceny gier na konsole to fakt... w premierę są drogie (200zł) ale po 2 miesiącach cena spada do 120zl za nówkę. Używane jeszcze taniej.

        Do grania wolę konsolę, do pracy PC. Taka moja opinia. Proszę się ze mną nie kłócić :D
        • avatar
         henry230
         0
         Mi się wydawało ze na konsoli lepiej to wyglądało więcej sharderow motion blue lepszy,ale i tak wole pc uwielbiam to jak co jakiś czas zmienia się podzespoły i patrzy się jakiego kopa dostajesz hehe ale to takie moje przemyślenia,każdy lubi co innego
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Czyli za nie dlugo przydalaby sie premiera ps4 :p