Gry

Mali też mogą odnosić duże sukcesy

przeczytasz w 1 min.

Cuphead, Divinity: Grzech Pierworodny II i Car Mechanic Simulator 2018 to gry, które sprzedają się naprawdę dobrze.

Najłatwiej jest dzisiaj sprzedać prostą, wybrakowaną grę z ładną grafiką. Dobrze widzieć więc, że te mniejsze projekty, w których najważniejsza jest grywalność, również sprzedają się całkiem nieźle. Ostatnie dni przyniosły zaś trzy takie wiadomości. 

Taką nietypową produkcją jest na przykład Cuphead – bardzo klimatyczna strzelanina stworzona przez StudioMDHR. Z danych SteamSpy wynika, że gra w sklepie Valve znalazła już ponad milion nabywców. W ubiegłym miesiącu twórcy ujawnili, że mniej więcej 60 proc. sprzedanych egzemplarzy to wersje PC, co pozwala wyliczyć, że łącznie sprzedać mogło się już około 1,5 miliona kopii.

Inną grą, która zdecydowanie nie jest dla każdego, jest Divinity: Grzech Pierworodny II. Połączenie klasycznego RPG z nowoczesnymi rozwiązaniami od Larian Studios po 10 tygodniach obecności na Steamie trafiło na komputery ponad miliona graczy. Liczba bawiących się przy tym tytule może się jeszcze powiększyć, bo twórcy zamierzają przenieść swoje dzieło na konsole.

Na koniec jeszcze coś z polskiego podwórka. Okazuje się, że stworzona przez Red Dot Games gra Car Mechanic Simulator 2018 rozeszła się już w ponad 200 tysiącach egzemplarzy. To naprawdę dobry wynik jak na produkcję tego rodzaju, a twórcy chwalą się ponadto, że pieniądze przeznaczone na produkcję i marketing zwróciły się już w dobę.

Źródło: Dark Side of Gaming, SteamSpy, PlayWay

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    czerwonyznajomy
    1
    Jak dla mnie Divinity: Original Sin II to gra roku.