Audio

Amplitunery 7.2 Denon z obsługą 4K, Bluetooth i WiFi

przeczytasz w 2 min.

Ceny od 500 do 1000 dolarów.

Denon X100W

Denon to jeden z najbardziej cenionych producentów sprzętu grającego na świecie. Jego urządzenia łączą bowiem w sobie klasyczne rozwiązania zapewniające dobre brzmienie z nowoczesnymi technologiami optymalizującymi dźwięk i zwiększającymi komfort słuchania. Tak właśnie jest w przypadku trzech nowych amplitunerów – przyjrzyjmy się więc bliżej 7.2-kanałowym modelom AVR-X1100W, AVR-X2100W oraz AVR-X3100W.

Choć Denon AVR-X1100W to reprezentant niższej półki cenowej, o jakość możemy być raczej spokojni. Zgodnie ze specyfikacją, amplituner zapewnia moc 80 watów na kanał – a to dopiero początek. Jedną z najważniejszych nowości jest obsługa łączności bezprzewodowej – i to zarówno Bluetooth, jak i WiFi (ze zintegrowanymi platformami streamingowymi, takimi jak Spotify Connect). 

Szeroka gama złączy (z 6 wejściami i 1 wyjściem HDMI na czele) zapewnia funkcjonalność. Warto zwrócić też uwagę na obecność HDMI 2.0 – port umożliwia przesyłanie wideo w rozdzielczości 4K z szybkością 60 klatek na sekundę. Na plus jest także napęd o niskiej impedancji. Zgodność z bezstratnymi formatami dźwięku (DSD, AIFF, FLAC, and ALAC) i obrazem 3D dopełnia całości.

Denon AVR-X1100WDenon AVR-X1100W tył
Denon AVR-X1100W

Środkowy model – AVR-X2100W – może pochwalić się wszystkimi zaletami mniejszego brata, a jednocześnie dorzuca swoje trzy grosze. I tak, amplituner dostarcza 95 watów na kanał, oferuje funkcję skalowania materiałów wideo SD i HD do 4K, a także został wyposażony w większą liczbę złączy (w tym dwa wyjścia HDMI).

Denon AVR-X2100W
Denon AVR-X2100WDenon AVR-X2100W tył

Denon AVR-X3100W promowany jest natomiast jako amplituner dla audiofilów. Model charakteryzuje się wszystkimi cechami poprzedników, a dodatkowo cała gama technologii kalibrujących i optymalizujących zapewniać ma, że urządzenie wykrzesze maksimum ze swoich kanałów – a na każdy z nich przypada aż 105 watów mocy. Pełen zestaw wejść przedwzmacniacza pozwala natomiast na podłączenie wzmacniacza zewnętrznego. Ostatnią istotną poprawą jest gama technologii Audyssey Gold DSP.

Denon AVR-X3100W
Denon AVR-X3100WDenon AVR-X3100W tył

Sugerowane ceny detaliczne nowych amplitunerów to:

 • AVR-X1100W – 499 dol.
 • AVR-X2100W – 699 dol.
 • AVR-X3100W – 999 dol.

Źródło: Denon, DigitalTrends, Audioholics

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mpsk2
  1
  Żeby mieć jeszcze pokój, żeby to wszystko postawić.
  • avatar
   vidio
   0
   albo mi się coś na oczy rzuciło albo mój ulubiony Denon nie wyposażył tego sprzętu w analogową sekcję audio, co dla mnie dyskwalifikuje te amplitunery już na wstępie; posiadam Denonka AVR 2809 i z Asusem Xonar HDAV 1.3 Deluxe oraz JBL-ami Nortridge E i nie widzę potrzeby się cofać; gdyby ktoś się dziwił, że jest wystarczająca ilość gniazd HDMI to wyraże swoją opinię - jakość audio z HDMI a z analogowej sekcji audio to nie to samo... na korzyść analoga rzecz jasna; jedyne czego mi brak to drugie wyjście HDMI, ponieważ obecnie muszę przepinać w zależności, czy chcę cieszyć oczy na telewizorze czy na projektorze
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mam amplituner tej firmy, i bardzo nie polecam. Fatalny serwis typu " nie naprawią a zrobią tylko gorzej a Ty sie z tym bujaj"