Gry komputerowe

DirectX 12 zwiększy wydajność Project Cars o nawet 40%, ale...

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
77 komentarzy Dyskutuj z nami

Ian Bell, szef Slightly Mad Studios, wywołał ostatnio spore zamieszanie.

DirectX 12 Project CARS

DirectX 12 wiązane są spore nadzieje, ale trudno aby było inaczej, skoro sami twórcy gier obiecują nam po premierze bibliotek prawdziwe cuda. Dotyczyć mają one również Project Cars, ale w tym przypadku powstało ostatnio spore zamieszanie.

Ian Bell, szef Slightly Mad Studios, stwierdził kilka dni temu, że DirectX 12 zwiększy wydajność Project Cars o nawet 30-40%. Wypowiedź ta pojawiła się na oficjalnym forum gry w wątku dotyczącym wersji na konsolę Xbox One. Gracze korzystający z tej platformy od razu podskoczyli z zachwytu licząc na płynniejszą zabawę nie tylko w tym, ale również w innych tytułach. Radość była jednak przedwczesna.

Duża liczba komentarzy zmusiła bowiem Iana Bella do sprostowania swojej wypowiedzi. Okazuje się, że na wspomniane 30-40% rzeczywiście można liczyć, ale jedynie w przypadku PC i to tych wykorzystujących najwolniejsze czterordzeniowe procesory.

Na mocniejszych konfiguracjach poprawa nie będzie już tak widoczna, tak samo zresztą jak na przywoływanej już konsoli. Właściciele nowego Xboxa powinni spodziewać się wzrostu wydajności o około 7% - przynajmniej w przypadku Project Cars.

Gdzie jak gdzie, ale w produkcji Slightly Mad Studios poprawa wydajności bardzo się przyda. Ta obiecywana jest jednak jeszcze przed premierą DirectX 12. Z pomocą przychodzić mają bowiem kolejne patche.

Źródło: dsogaming

Komentarze

77
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neXt___
  Na DX12 powinno skorzystać przede wszystkim AMD, ich strategia "wincyj rdzeniuf" w końcu ma szanse odpalić, no i wykorzystywanie całkiem wydajnych APU przy korzystaniu z zewnętrznej karty graficznej też jest całkiem spoko.
 • avatar
  hasati
  Nie ma co się tu dziwić. Skoro Nvidia ma 80% rynku a AMD 20% i AMD dalej śpi. To po co mają się wysilać dla tych 20% tak samo jak dla tych 80%. A tyle samo roboty. Tym bardziej że nvidia płaci wszystkim. Więc twórcy od początku są nastawieni tylko na karty Nvidi.
 • avatar
  Gungosa
  DirectX 12 Zwiększy wydajność Project Cars o 40% ale.... trzeba mieć 4 Way SLI TITAN X.
 • avatar
  Atak-Snajpera
  Chyba największy kop dostaną karty AMD bo narazie słabo to wygląda.
  -1
 • avatar
  prime27pl
  40 % :D
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  suntzu bo ci żyłka pęknie trolu :)
  -2
 • avatar
  solasoft
  Nie wiem gdzie wy widzieliscie dx 12 na 6 rdzeniach
  Testowalem win 10 i 3d marku i roznica pomiedzy 4 a 6 rdzeni jest praktycznie niezauwazalna.
  Test na i7 4930K, moze cos zmienia jak juz bedzie oficjalnie dx12 dla kazdego z win 10.

  Pozdrawiam
  -5
 • avatar
  Fiona
  czyli jak zawsze ?
  obiecują rewolucje, wychodzi.............
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  No i gdzie te radeony :D?! Miały być 2 czerwca i cisza. Czyżby NVIDIA zmasakrowała wczoraj czerwonych swoim GTX 980ti? Pewnie r9 390x ma podobną wydajność, ale cena pewnie miała być ponad 700 dolców.
  -8
 • avatar
  -AKATSUKI-
  Hehe konsole.....
  -14