Tablety

HTC One i Sony Xperia Tablet Z najlepszymi mobilnymi urządzeniami tego roku

przeczytasz w 1 min.

Nie da się ukryć, że ostanie miesiące przyniosły premiery wielu ciekawych smartfonów i tabletów. Które z nich uznano za najlepsze?

EISA 2013-2014 nagrody

W kalendarzu wprawdzie dopiero sierpień, ale stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association) tradycyjnie przyznało już nagrody dla najciekawszych i najlepszych urządzeń tego roku. Nie obyło się bez wyróżnień dla gadżetów z rynku mobilnego.

Nie da się ukryć, że ostanie miesiące przyniosły premiery wielu ciekawych smartfonów i tabletów. Gorąco było zwłaszcza w rejonach najwyższych półek cenowych, gdzie producenci urządzili sobie małą wojnę. Flagowe konstrukcje Samsunga, HTC, Sony czy nawet LG oferują naprawdę wiele i nic dziwnego, że spodobały się nie tylko użytkownikom, ale i stowarzyszeniu EISA.

Najbardziej zaawansowanym smartfonem uznano HTC One. Zapewne głównym konkurentem do tego miana był Samsung Galaxy S4, ale ostatecznie zdecydowano się na konstrukcję tajwańskiego producenta. Samsung zdobył jednak inne wyróżnienie - Galaxy S4 mini uznano bowiem najlepszym smartfonem społecznościowym. Poza tym nagrodzono jeszcze smukłego Huawei Ascend P6, który to zdobył tytuł najlepszego smartfona konsumenckiego.

"Cieszymy się, że po 6 miesiącach od swojej premiery HTC One wciąż uznawany jest za najlepszy smartfon na rynku. Jesteśmy zobowiązani do pociągnięcia za sobą całej branży na każdym obszarze rozwiązań mobilnych, a ta nagroda jest świadectwem ciężkiej pracy naszych projektantów i inżynierów, którzy nie przestają rozwijać kolejnych, przełomowych i innowacyjnych rozwiązań, które popchną branżę w kierunku nowej epoki mobilnej komunikacji i rozrywki." – Peter Chou, prezes HTC.

Zdecydowanie mniejsza rywalizacja panowała na rynku tabletów. Tutaj zwycięzca mógł być tylko jeden i chyba słusznie został nim Sony Xperia Tablet Z, którego wyróżniono za "połączenie unikalnego stylu i najlepszych technologii".

Sony Xperia Tablet Z

Źródło: eisa, htc, topandroids.wordpress

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nieznośny
  8
  Ja z kolei uważam, że zasłużona nagroda. HTC i Sony w tym roku wykonały o wiele ciekawsze produkty od konkurencji.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Gdyby jeszcze One był wodoodporny i troszeczkę tańszy to byłby ideał :)
   • avatar
    hideo
    0
    co do tabletu to się zgadzam ale co do smarta to mam wątpliwości czy One to najlepszy wybór
    • avatar
     Alladen
     0
     Sony się w tym roku popisało ale HTC nie wiem czy słusznie dostało nagrodę (ale lepiej oni niż samsung który ostatnimi czasu zaczyna robić wszystko byle szybciej dowód nr1 samsung S4 i problem z ekranem)
     • avatar
      Żółty
      0
      Moim skromnym zdaniem zwyciężyły dwa modele które rzeczywiście wprowadziły kilka nowych rozwiązań na rynku mobilnym.