Bezpieczeństwo

Mobilna kontrola rodzicielska dla smartfonów i tabletów z systemem Android

przeczytasz w 1 min.

Firma ESET udostępniła wersję beta nowej aplikacji ESET Parental Control dla urządzeń mobilnych z systemem Android.

ESET_Parental_Control

ESET Parental Control to nowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej firmy ESET dedykowana urządzeniom mobilnym z systemem Android. Jest to narzędzie przeznaczone dla rodziców, których dzieci korzystają ze smartfonówtabletów podłączonych do sieci. Program umożliwia kontrolę nad aktywnością dziecka w internecie, pozwala na blokowanie dostępu do wybranych, zainstalowanych na urządzeniu aplikacji oraz na wskazywanie miejsca, w którym aktualnie znajduje się nasze dziecko.

Brak aktualnych badań dotyczących ilości posiadanych urządzeń mobilnych przez polskie dzieci, ale w Wielkiej Brytanii według Ofcom Report on Internet Safety Measures ze stycznia 2015 roku 35 proc. dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 15 lat posiada własny tablet. Jest to zauważalny wzrost, gdyż w roku 2013 odsetek ten wynosił 19 proc. Według powyższego raportu jedna piąta dzieci w wieku 8-11 lat posiada własny smartfon, a wśród dzieci z przedziału wiekowego od 12 do 15 roku życia, odsetek ten wynosi aż 65 proc.

ESET_Android

ESET Parental Control dla urządzeń z systemem Android daje rodzicom możliwość ochrony ich dzieci podczas korzystania z sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Aplikacja chroni przed phishingiem, czyli wyłudzaniem prywatnych danych, wirusami oraz innymi zagrożeniami w sieci. Program pozwala na blokowanie płatnych lub nieodpowiednich treści i pozwala na ich uprzednie zdefiniowanie przez rodziców.

Warte podkreślenia funkcjonalności programu to: kontrola dostępu do aplikacji, zarządzanie czasem korzystania z internetu i zainstalowanych na urządzeniu programów, kontrola dostępu do stron internetowych oraz lokalizacja chronionego urządzenia.

Narzędzie to umożliwia również wgląd w raporty na stronie producenta, dzięki którym rodzice widzą dzienną aktywność dziecka oraz pozwala na przesłanie wiadomości od rodziców, które ukażą się na ekranie objętego ochroną urządzenia. Co ważne, korzystanie ze smartfona lub tabletu po otrzymaniu wiadomości będzie niemożliwe, dopóki dziecko nie skontaktuje się z rodzicem.

Źródło: Dagma; ESET

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leotoro
  6
  Czyli jak Michaś nie używał urządzenia przez 5 dni to system to wyłapie i jest to sygnał dla opiekuna Michasia, żeby sprawdzić czy szkodnik jeszcze żyje i dycha ?
  • avatar
   sabaru
   -3
   Jeszcze by się przydała opcja gdzie można by było ustalić na które numery może dzwonić pociecha i by było git.
   • avatar
    StartX_pl
    -4
    Innymi słowy smartfon, internet nie jest zabawką ani urządzeniem/usługą przeznaczonym dla dzieci w wieku 8-11 itd. I nie chodzi mi tutaj już nawet o pornografię i przemoc, ani o wyłudzanie danych, pishing itd, smartfony to urządzenia inwigilacyjne, dzieci same przekazują dane do korporacji nie zdając sobie sprawy z tego co piszą lub mówią. Które dziecko jest w stanie zamknąć buzię na kłódkę i nie powtórzyć tego co powiedzieli lub zrobili rodzice? A ponieważ smartfony teraz są uważane za coś tak bardzo oczywistego, gdzie dla mnie komórka i internet było nowością około roku 2000, więc dzieciaki wyrastając na tym mają inne podejście.