Internet

Facebook usunie jedną z funkcji. Wielu z nas z niej korzystało

przeczytasz w 1 min.

Zbiórki pieniędzy w serwisach Facebook i Instagram są cennym wsparciem dla organizacji charytatywnych. Niedługo się to zmieni, a organizacje charytatywne będą musiały korzystać z innych sposobów na zbieranie środków.

Facebook i Instagram to popularne serwisy społecznościowe, które stały się ważnymi platformami dla organizacji charytatywnych w organizowaniu zbiórek pieniędzy. Umożliwiają one szerokie dotarcie do potencjalnych darczyńców oraz interaktywne formy komunikacji, co znacząco zwiększa zaangażowanie i skuteczność przeprowadzanych kampanii. 

Facebook usunie zbiórki pieniędzy 

Meta opublikowała komunikat, w którym zapowiada usunięcie funkcji prowadzenia zbiórek pieniędzy na Facebooku i Instagramie dla organizacji dobroczynnych działających w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Zmiany mają wejść na platformach 1 lipca 2024 r. 

Według nowego prawa, organizacje dobroczynne będą musiały kierować użytkowników do swoich witryn internetowych, aby tam mogli wpłacić pieniądze.

Meta testuje nowe rozwiązania 

Meta podkreśla, że zamierza w dalszym ciągu podejmować działania na rzecz wspierania organizacji non profit poprzez docieranie do odbiorców z informacjami o inicjatywach, na których im zależy. 

Facebook - nowa opcja zbiórek pieniędzy

Zespół Meta ds. wpływu społecznego bada nowe metody, które umożliwiłyby zwiększenie atrakcyjności linków i zwiększenie wpłat na rzecz szerszego grona organizacji dobroczynnych poprzez platformę do zbierania pieniędzy wybraną przez te organizacje. 

Wiemy, że zespół analizuje różne opcje przycisku „Przekaż datek”, który był już wcześniej wykorzystywany przez organizacje dobroczynne do kierowania użytkowników do zbiórek pieniędzy. Nowa funkcja mogłaby połączyć użytkowników ze stroną danej organizacji, co można by rozpatrywać jako alternatywę dla obecnych zbiórek prowadzonych bezpośrednio na serwisach Facebook i Instagram. 

foto na otwarcie: Adobe Stock

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WaclawPrzyroda
  -2
  Cześć ziomale. Nazywam się Wacław Przyroda. Jestem międzynarodowej sławy aktywista klimatycznym i także międzynarodowej sławy ekspertem rynku kryptowalut.
  Słuchajcie ziomale chciałbym dzisiaj wam polecić zieloną aplikacje Crypto Com. Jest innowacyjna aplikacja która nie zostawia śladu węglowego i w ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Jesdnak najlepsze jest to ze w tej aplikacji można tez bezpiecznie kupić Bitcoin, Ethereum, Solana, BNB, Cosmos Atom, Dogecoina, Shiba Inu i setki innych kryptowalut.
  Podśpiewuje daje ci linkacza do aplikacji Crypto com. Klikyj w niego, przejdź proces KYC, zamów minimóm czerwona kartę Ruby a otrzymasz az 25$ w zielonej kryptowalucie Cro!!!
  Kupuj, sprzedawaj, trejduj kryptowalutami w zielonej aplikacji Crypto Com. Zarób miliardy dolarów i przy okazji przyczyn się do ochrony klimata i planety przed kastasfrofs klimatyczna!!!
  Klikaj teraz w tym momencie bo nie ma czasu. Planeta jest w niebezpieczeństwie jak nie klikniesz to przyczynisz sis do zanieczyszczania planety!!!!!
  BĄDŹ ZIELONYM ZIOMALEM I KLIKAJ NATYCHMIAST!!!!

  https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
  • avatar
   vacotivus
   0
   Pełno grifterów nadużywało tej funkcji. Teraz przerzucą się na GoFundMe.