Internet

Facebook, YouTube i Wikipedia ułaskawione

przeczytasz w 1 min.

W ostatnich dniach w Bangladeszu został zablokowany dostęp do serwisów społecznościowych Facebook, YouTube, Wikipedia i Flickr. Powodem była obraza uczuć religijnych muzułmanów. 

Restrykcje były wynikiem ogłoszenia konkursu satyrycznego, w którym zachęcano do stworzenia własnych projektów z wizerunkiem islamskiego proroka Mahometa. Nie bez wpływu pozostały jednak gorszące wizerunki głowy państwa, premiera i przywódcy opozycji zamieszczone na stronach tych serwisów. 
 

Z powodu podobizn na Facebooku miały nawet miejsce demonstracje muzułmanów.


Bangladesz jest drugim po Pakistanie państwem Azji Południowej blokującym dostęp do Facebooka. Po negocjacjach i przeprosinach ze strony serwisu strony zostały odblokowane. Sporny konkurs zatrzymany, a podejrzany o zamieszczenie obraźliwych rysunków został aresztowany przez elitarną jednostkę policji do zwalczania terroryzmu. Moderatorzy zablokowanych stron powinni mieć się w na baczności ponieważ dostali od rządzącej opozycji ostrzeżenie, że podobne incydenty w przyszłości mogą zakończyć się dużo gorzej.
 

 
 
Źródło: BBC

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czy dobrze przeczytałem "rządzącej opozycji", jeżeli tak to po jakie licho wygrywać tam wybory?;-D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Sporny konkurs zatrzymany, a podejrzany o zamieszczenie obraźliwych rysunków został aresztowany przez elitarną jednostkę policji do zwalczania terroryzmu."

   wtf?!?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Protestują przeciwko czemus, czego w zyciu na oczy pewnie nie widzieli śmieszni są, wygladaja jak banda baranów prowadzona przez jakiegos bace.... ale po co tam ida i dlaczego tego nie wiedza .. aby tylko razem...