Pamięć flash

Antybakteryjny pendrive - polski producent zaskakuje innowacyjnym pomysłem

przeczytasz w 2 min.

Antybakteryjny pendrive? Czemu nie! Polska marka GOODRAM wprowadziła do oferty innowacyjny produkt, który ma szansę poprawić bezpieczeństwo i higienę w codziennym życiu.

To nie pierwszy raz, gdy GOODRAM ma innowacyjny pomysł na pendrive’a. Jakiś czas temu pisaliśmy o biodegradowalnym modelu ECO FRIENDLY. Tym razem producent postanowił pójść o krok dalej i przygotował… antybakteryjną pamięć USB.

Antybakteryjny pendrive GOODRAM UME CARE

UME CARE, bo właśnie o nim mowa, wyróżnia się specjalną obudową – producent zastosował tutaj technologię Biomaster (pod marketingową nazwą tak naprawdę kryją się jony srebra o właściwościach bakteriobójczych). Dzięki jej wykorzystaniu, po 24 godzinach redukcja drobnoustrojów na powierzchni urządzenia wynosi 99%.

Warto dodać, że antybakteryjne zdolności zostały potwierdzone w trakcie badań laboratoryjnych zleconych przez producenta (produkt jest zgodny z normą ISO 22196). Co ważne, takie właściwości utrzymują się dożywotnio i nie da się ich zmyć/zetrzeć, więc nie trzeba się obawiać o utratę właściwości.

GOODRAM UME CARE

Pamięć występuje w czterech wersjach pojemnościowych: 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB. Do komunikacji z komputerem wykorzystano złącze USB 3.0, a sekwencyjne transfery wynoszą odpowiednio do 60 MB/s przy odczycie i do 20 MB/s zapisie.

„Chcieliśmy stworzyć narzędzie sprzyjające bezpiecznej pracy w biurze, ale także w przestrzeni domowej. Drobne przedmioty codziennego użytku, jak komórka, klawiatura czy urządzenia biurowe to jedne z największych siedlisk bakterii, a kontakt skóry z zanieczyszczonym materiałem to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia drobnoustrojów. Każdy z nas, codziennie dotyka wielu brudnych przedmiotów, a następnie – nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia twarzy, ust, nosa bądź oczu, skąd droga do zakażenia jest już prosta. By zminimalizować ryzyko przenoszenia drobnoustrojów, trzeba obok dbania o higienę, zatroszczyć się o środowisko pracy. Warto również skorzystać z rozwiązań najnowszej technologii i właściwości antybakteryjnych jakie dają chociażby jony srebra zastosowane w obudowie UME CARE” – podkreśla Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

GOODRAM UME3 CARE

GOODRAM UME CARE – cena pendrive’a

UME CARE to pomysłowy i przydatny gadżet, który na pewno znajdzie swoich fanów - kampanii promocyjnej nowego produktu przyświeca myśl „przenoś pliki, nie bakterie”.

Według udzielonych nam informacji, pamięci będą dostępne już wkrótce w największych sklepach z elektroniką – ceny poszczególnych wersji mają kształtować się następująco:

 • GOODRAM UME CARE 16 GB – 19,90 zł
 • GOODRAM UME CARE 32 GB - 24,90 zł
 • GOODRAM UME CARE 64 GB – 39,90 zł
 • GOODRAM UME CARE 128 GB – 69,90 zł 

Źródło: GOODRAM

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  9
  Sprzęt dla paranoików? Co ci da pendrajw jak ten sam współpracownik potem dotknie biurka, poda ci zafajdaną myszkę albo kichnie na ciebie? Witamy w życiu, na szczęście matka natura dała nam takie cudowne coś jak układ odpornościowy, przez co nie musimy żyć w bańce...
  • avatar
   Wenezo
   2
   Wiesław to łebski gość.
   • avatar
    Ciekawski_
    1
    Pomysł dziwny, ale przynajmniej ceny są rozsądne.
    Przy dzisiejszej "psychozie PLANdemicznej" pewnie znajdą się paranoicy, którzy takie coś kupią.
    Znam przypadek gdzie ojciec nie widział swojego małego dziecka od 9 miesięcy, bo trzeba się izolować, a on przecież chodzi do pracy. Głupota Covidian nie zna granic.
    • avatar
     DariosSocjal
     -1
     Ta USB 3.0 to wolne je panie. U mnie jak wrzucam filmy z torrentuchow żeby isc do kumpli oglądać i pic piwo, tanie wino i wódkę to tylko jest marne 9 Mb/s!
     Niech zrobią wreszcie pendrive na PCI express 4.0 żeby szybko się kopiowało filmy!
     • avatar
      fonzie
      0
      Pen strasznie podobny z wyglądu do Toshiby Hayabusa...
      • avatar
       Preston2009
       0
       Taki UME3 tylko wolniejszy i z srebrem.
       • avatar
        baertus11
        0
        Powinni reklamować je w Hameryce, tylko nie jako antybakteryjny a antywampirny! Gotowe hasło reklamowe: GOODRAM UME CARE - i żaden krwiopijca nie dotknie Twoich danych! ;-) W końcu te jony srebra na coś się przydadzą.....