Pamięć flash

GOODRAM wprowadza do oferty pendrive'a... na kompost

przeczytasz w 1 min.

Pendrive na kompost? Brzmi niewiarygodnie, ale to możliwe! Polski GOODRAM wprowadził do oferty nowy, ekologiczny wariant pamięci przenośnej.

Jak żyć nowocześnie używając technologii, a przy tym zadbać o otaczające nas środowisko? To pytanie zadaje sobie dzisiaj wiele osób. Marka GOODRAM wpadła na innowacyjny pomysł, by wyprodukować pendrive’a... na kompost.

GOODRAM prezentuje pendrive’a na kompost

Mowa o modelu UME Eco Friendly, gdzie do budowy wykorzystano materiały biodegradowalne – gdy pamięć będzie niepotrzebna, będzie można ją umieścić w kompoście, gdzie ulegnie rozpadowi. Żeby jednak być precyzyjnym, należy podkreślić, że nie chodzi o całego pendrive’a, ale tylko (albo aż) jego obudowę.

GOODRAM UME Eco Friendly

Po co marka wprowadza ten model? Dla samej ekologii? Żeby być trendy?

„Nie, jako duży producent elektroniki jesteśmy świadomi swych działań i wpływu na środowisko. Nie wprowadzamy ekologicznej pamięci dla samego trendu bycia eko. Wprowadzamy ją dlatego, że jako producent elektroniki generujemy do środowiska materiały, które ulegają dłuższemu rozkładowi. To co możemy zrobić jako firma odpowiedzialna społecznie to wprowadzać rozwiązania, które zminimalizują wpływ na środowisko naturalne tam, gdzie to możliwe.” – tak brzmi oficjalne stanowisko firmy.

Warto dodać, że obudowa UME Eco Friendly jest nie tylko ekologiczna, ale także stworzona w 100% w Polsce, od projektu obudowy po jej wykonanie i wyprodukowanie.

GOODRAM UME Eco Friendly

Czy znajdą się chętni? Jesteśmy przekonani, że tak

UME Eco Friendly jest dostępny w trzech wersjach pojemnościowych: 16 GB, 32 GB i 64 GB. Pendrive korzysta z interfejsu USB 3.0, ale nie powinniśmy oczekiwać rewelacyjnej wydajności - transfery dochodzą do 60 MB/s przy odczycie i 20 MB/s przy zapisie.

Czy znajdą się chętni? Pewnie tak. W końcu coraz więcej osób zwraca uwagę na środowisko. Wybór pendriva’a, który nie będzie się rozkładał setki (albo i tysiące!) lat może być małym krokiem w stronę poprawy losów naszej planety.

Źródło: GOODRAM

Zobacz więcej o produktach GOODRAM:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  16
  Z ekologicznego punktu widzenia to czysty bezsens. Bo ta "ekologiczna obudowa" jest niewielka w stosunku do opakowania, w które jest zapakowana. Nie wiem z czego jest to opakowanie, oprócz papieru. Być może materiał nadaje się do ponownego wykorzystania, ale mimo to głównym smieciem, który się pojawia przy kupnie tego pendrive jest właśnie to opakowanie.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Produkt po prosru symboliczny, pokazujący zmiany jakie zachodzą w świadomości konsumentów. Macie racje że PCB i opakowanie wciąż po staremu, jednak od czegoś trzeba zacząć.
   • avatar
    michael85
    3
    Głupota dla debili.
    • avatar
     piterk2006
     1
     Co z tego, że obudowa się rozłoży skoro plastik w środku (PCB) nadal zostaje?
     • avatar
      kalkulatorek
      1
      Jaka firma taki produkt ???? Jako cynik powiem tak, cyniczne zgranie pod publiczkę. Mające na celu darmowa reklamę i zwiększenie sprzedaży
      • avatar
       Vendeur
       1
       Christopher Robin