Smartfony

Google I/O 2013: Samsung Galaxy S4 w wersji deweloperskiej z czystym Androidem

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Google zaskoczyło i na gwiazdę swojej konferencji wybrało Samsunga Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 wersja deweloperska

Tegoroczna konferencja Google I/O wyczekiwana była przez wiele osób. Niestety z każdym dniem przybliżającym nad do jej rozpoczęcia jasnym stawało się, że nie zobaczymy tam kilku bardzo interesujących zapowiedzi. Okazuje się jednak, że zastąpiono je innymi. Kto spodziewał się bowiem, że w centrum uwagi znajdzie się Samsung Galaxy S4?

Początkowo liczono na zapowiedź LG Nexus 5, później z kolei na odświeżoną wersję LG Nexus 4 z obsługą LTE i 32 GB pamięci wewnętrznej. Na rozpoczętej dzisiaj konferencji pojawił się jednak dobrze znany nam już Galaxy S4, choć w nieco innych szatach.

Zapowiedziana została bowiem wersja deweloperska flagowego modelu koreańskiego producenta. Oznacza to tyle, że użytkownicy otrzymają tutaj czystego Androida bez nakładki TouchWiz i wielu preinstalowanych aplikacji, a aktualizacje systemu dostarczane będą na bieżąco, prosto od Google. Jednocześnie odblokowany zostanie także bootloader.

Poza tym dodać trzeba, że zapowiadana wersja deweloperska obsługiwać ma łączność LTE i wyposażona będzie w 16 GB pamięci wewnętrznej.

Niestety w chwili obecnej zapowiedziano premierę jedynie na rynku amerykańskim. Smartfon pojawi się tam 26 czerwca i kosztował będzie 649 dolarów.

Źródło: phonearena

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No to może w końcu ten telefon zacznie działać tak jak powinien.
  10
 • avatar
  nice!
 • avatar
  Ja poprosze HTC One z czystym andkiem i mam swój ideał:)
  -1
 • avatar
  Odblokowany bootloader, nie można tak było od razu? I pewnie jak już się pojawi nowy cm to będzie 100 razy lepszy od podstawowego andka.
 • avatar
  Problem jest w tym że S4 w polskich sklepach ma zablokowany bootloader i wgranie AOSP od Google już nie będzie takie łatwe jak w tym "developerskim" S4. No i prawie na pewno chodzi tu o wersję GT-I9505, bo dla Exynosów AOSP nie ma.