Ciekawostki

Zanuć piosenkę, a Google ją znajdzie

przeczytasz w 1 min.

Na pewno znasz to denerwujące uczucie, kiedy nie możesz wyrzucić z głowy jakiejś melodii. Jednak nie pamiętasz tytułu, autora ani tekstu. Jak znaleźć taki utwór? Teraz wystarczy zanucić, a Google pomoże.

Google wraz z najnowszą aktualizacją wprowadziło ciekawą funkcję, mogącą uwolnić od sporej frustracji naprawdę wiele osób. Ile to przypadkowo zasłyszanych piosenek przepadło, kiedy nie mogliśmy odnaleźć ich tytułu?

Co to za piosenka? Zanuć melodię dla Google

Wystarczy włączyć wyszukiwanie głosowe i zapytać „Co to za piosenka?” Można też nacisnąć ikonę mikrofonu, a pojawi się opcja „Wyszukaj piosenkę”. Działa to również przez Asystenta, kiedy powiemy: „Hej Google, co to za piosenka?”.

Po włączeniu wyszukiwania trzeba nucić przez jakieś 10-15 sekund. Następnie algorytm pokazuje potencjalnie pasujące utwory. Przy okazji można poznać informacje o piosence i wykonawcy, wyświetlić tekst lub odsłuchać ją w wybranej aplikacji.

Szukaną melodię można zanucić, zagwizdać lub po prostu zaśpiewać. Nie trzeba martwić się tym, że nie umiemy zrobić tego wystarczająco czysto – algorytm potrafi poradzić sobie nawet w przypadku braku talentu muzycznego ;)

Ta ciekawa funkcja jest już dostępna. Na iOS jest niestety jedynie w języku angielskim. Użytkownicy Androida mają więcej szczęścia, bo obsługiwanych jest 20 języków. Zapewne w przyszłości ta ilość zostanie rozszerzona.

Źródło: Google

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  youkai20
  3
  Mam nieodparte wrażenie, że już tego newsa czytałem i to dawno temu. Nie wiem tylko przez to czy tu, czy na jakiejś innej witrynie...
  • avatar
   pawluto
   1
   Przecież to już działa od roku jak nie dłużej...Ale fajna i potrzebna rzecz !
   • avatar
    szydas
    -1
    ... a apka SoundHound Music robi to już od jakiś 15 lat i co najważniejsze - całkiem sprawnie.