Ciekawostki

Nie pamiętasz jaka to piosenka? Zanuć, a Google ją znajdzie

z dnia
Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Na pewno znasz to denerwujące uczucie, kiedy nie możesz wyrzucić z głowy jakiejś melodii. Jednak nie pamiętasz tytułu, autora ani tekstu. Jak znaleźć taki utwór? Teraz wystarczy zanucić, a Google pomoże.

Google wraz z najnowszą aktualizacją wprowadziło ciekawą funkcję, mogącą uwolnić od sporej frustracji naprawdę wiele osób. Ile to przypadkowo zasłyszanych piosenek przepadło, kiedy nie mogliśmy odnaleźć ich tytułu?

Zanuć melodię dla Google

Wystarczy włączyć wyszukiwanie głosowe i zapytać „Co to za piosenka?” Można też nacisnąć ikonę mikrofonu, a pojawi się opcja „Wyszukaj piosenkę”. Działa to również przez Asystenta, kiedy powiemy: „Hej Google, co to za piosenka?”.

Po włączeniu wyszukiwania trzeba nucić przez jakieś 10-15 sekund. Następnie algorytm pokazuje potencjalnie pasujące utwory. Przy okazji można poznać informacje o piosence i wykonawcy, wyświetlić tekst lub odsłuchać ją w wybranej aplikacji.

Szukaną melodię można zanucić, zagwizdać lub po prostu zaśpiewać. Nie trzeba martwić się tym, że nie umiemy zrobić tego wystarczająco czysto – algorytm potrafi poradzić sobie nawet w przypadku braku talentu muzycznego ;)

Ta ciekawa funkcja jest już dostępna. Na iOS jest niestety jedynie w języku angielskim. Użytkownicy Androida mają więcej szczęścia, bo obsługiwanych jest 20 języków. Zapewne w przyszłości ta ilość zostanie rozszerzona.

Źródło: Google

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ta-ta-ta
  ta-tata
  ta-tata

  ... i rozpoznał, że Gwiezdne Wojny.
  Dobry jest.
  13
 • avatar
  CyberdyneSystems
  Dzięki Marta właśnie znalazłem piosenkę którą szukałem 10 lat super opcja.
 • avatar
  develoop
  "Na iOS jest niestety jedynie w języku angielskim. Użytkownicy Androida mają więcej szczęścia, bo obsługiwanych jest 20 języków."

  Jeśli chodzi o aplikacje iOS to użytkownicy Androida od zawsze mają więcej szczęścia, i to jest fakt.
 • avatar
  jeomax.co.uk
  "Teraz wystarczy zanucić, a Google pomoże. "
  Łomatko, Ruskie wynaleźli rower. U Niemca na strychu...
 • avatar
  raffal81
  Nuciłem z 5 piosenek, żadnej nie rozpoznał :D o kant tyłka taką usługę ;] chyba że rozpoznaje same DZASTIN BIBERY i tym podobne ;]
 • avatar
  develoop
  Ciekawe czy musi być piosenka czy wystarczy że powiem jakieś zdanie którego użyłem kiedyś podczas rozmowy z kimś a google powie mi kiedy to było i która była godzina :D
 • avatar
  topiq
  Kurcze nawet to działa. Co prawda pierwszy wynik pasuje ale dwie pozostałe piosenki to z czapy nawet niepodobne :D Coś dla mnie, bo niestety mam problem z pamiętaniem tytułów nie tylko utworów ale też filmów. W głowie prawie cały tekst ale jaki tytuł, zapomnij ;)
 • avatar
  kitamo
  Podobny mechanizm byl jakies 20lat temu i jakos działał.
 • avatar
  szydas
  Od wielu lat mam na komórce Soundhounda, który taką opcję również wspiera. Od wielu lat...
 • avatar
  Gregorio
  To juz bylo. Ludzie spuszczali wode w kiblu i o dziwo, dawalo wyniki.
  -2