• benchmark.pl
 • Foto
 • Chcesz, żeby chwalili Twoje zdjęcia ze smartfona - rób takie jak zwycięzcy Next-Image 2020
Foto

Chcesz, żeby chwalili Twoje zdjęcia ze smartfona - rób takie jak zwycięzcy Next-Image 2020

przeczytasz w 2 min.

Wśród zwycięzców i wyróżnionych w konkursie Huawei Next-Image 2020 znalazło się czterech polskich fotografów, którzy smartfon traktują nie tylko jako sprzęt do rozmów i gier. Zobacz jakie robią zdjęcia oni i inni nagrodzeni.

O samym konkursie Huawei Next-Image 2020 i nagrodach czekających na autorów najlepszych fotografii już dokładnie pisaliśmy, pora więc na przedstawienie tych prac wykonanych telefonami, które zdaniem jury okazały się najlepsze w tym roku. W rankingu trafiły się różne smartfony. Zwycięzcy użyli do zdjęć nienajnowszego już Huawei Mate 10 Pro oraz Huawei P10. Nagrodzony film powstał za to z pomocą Huawei P40 Pro.

Polscy laureaci fotografowali Huawei P20 Pro i Huawei Mate 20 Pro, które mimo upływu czasu doskonale się sprawują. A jedna z prac wykonana została pamiętnym Huawei P9, wraz z którym rozpoczęła się współpraca tego producenta z Leicą.

Moim zdaniem nie tylko fotografie tutaj pokazane, ale każde ze zdjęć, które trafiło do ścisłego finału jest warte uwagi. Jak zawsze utrafić w gusta jury nie jest łatwo i nie należy się przejmować tym, że nie jesteśmy na pudle. I jeśli nie masz telefonu Huawei to nic straconego. Konkurencja wśród najlepszych telefonów do zdjęć i filmów jest dziś ogromna.

Tytuł fotografa roku dla fotografów z Danii, Argentyny i Chin

Pierwszy z nich, Duńczyk, w swoim zdjęciu zatytułowanym „The Hug” z kategorii „Witaj, życie!”, przedstawia poruszający obraz dziadka przytulającego wnuki po ponad 2-miesięcznej izolacji związanej z pandemią.

The Hug

Druga zwycięska praca, stworzona przez fotografa z Argentyny, również nawiązuje do trudnej sytuacji na świecie, która zmusza ludzi do samotności, ale tym samym pozwala nabrać dystansu i cieszyć się małymi, codziennymi rzeczami.

Resilience

Składający się z 9 zdjęć kolaż o nazwie „Resilence” został zgłoszony w kategorii „Opowieść”. Ostatni z trzech, pochodzący z Chin zwycięzca, nagrodę Grand Prize zdobył dzięki krótkiemu, inspirującemu filmowi pod nazwą „Master of the Horse and the Horses”. Autor swój film zgłosił w kategorii "Żyj chwilą”.

Horses In Blood

Polskie prace wyróżnione w konkursie Huawei Next-Image 2020

Spośród 41 zdjęć reprezentantów Polski zakwalifikowanych do finałowego etapu, międzynarodowe jury wyróżniło aż 4 prace. Jednym z 15 zwycięzców kategorii jest Daniel Wencel ze zdjęciem „Daughter of the Storm”. Polski fotograf, oprócz międzynarodowego rozgłosu, otrzymał również 1 000 dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro.

Daughter of the Storm

Jury wyróżniło też 55 autorów prac, wśród których znalazło się trzech Polaków. Smartfon Huawei P40 Pro zdobyli: Piotr Cebula za zdjęcie „My Place” z kategorii „Dobranoc”, Michał Bachora za fotografię zatytułowaną „Boy, Dog, Pizza” w kategorii „Witaj, życie!” oraz Jakub Niedźwiecki za zdjęcie „Silhouette” zgłoszone w kategorii „Blisko daleko”.

Dobranoc
Boy Dog Pizza
Silhouette

Konkursowe zdjęcia inspiracją dla fotografów, także dla Ciebie

Przyglądając się nagrodzonym zdjęciom możecie próbować szukać inspiracji, która pomoże wywindować waszą mobilną fotografię na jeszcze wyższy poziom. I wcale nie musicie mieć najlepszego smartfona do zdjęć lub filmów pod ręką, bo jak widać najczęściej liczy się moment, pomysł i chęć zrobienia takiego a nie innego zdjęcia.

A czasem także trochę zdrowej ambicji, by spróbować poradzić sobie tak samo, a może nawet lepiej niż uznany przez konkursowe jury fotograf.

Źródło: Huawei

Więcej na temat produktów Huawei:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  badtorro
  3
  W zdjęciach wygrywających nagrody już dawno nie chodzi o jakość techniczną zdjęć. Jeśli ktoś naprawdę chce robić dobre zdjęcia to zamiast kupować kolejne telefony, lepiej pójść na kurs fotografii.
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Innymi słowy, gorsza jakość techniczna zdjęć ze smartfona nie jest przeszkodą w prezentacji świetnej treści i użycia dostępnych środków technicznych, aby to zdjęcie wykonać (np. użyć statywu, czy długiego czasu naświetlania). Poza tym przy dobrych warunkach i małym powiększeniu dużo łatwiej zamaskować braki techniczne.
   • avatar
    Adrianwo
    0
    Woń mi Chińczykom z Europy!!!
    • avatar
     Dunny
     0
     Najważniejszy jest temat i to na jakich emocjach gra zdjecie. Zobaczcie ,ze na każdym fotograficznym forum zdjęcia już nie przypominaja zdjęć prosto z puszki , lecz milion razy obrabiane w ,,fotoszopie i lajtrumie artystyczne'' widzimisię autora.Owszem wyglądają pięknie , ale niewiele maja wspólnego z rzeczywistością. Potem laicy załamani bo ich zdjecia w niczym nie przypominają tych ,,pro''