Procesory

Intel Core i9-9900K jednak z lutem - zdjęcia "skalpowanego" procesora

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
50 komentarzy Dyskutuj z nami

Przedpremierowe zdjęcia nowego procesora potwierdzają wcześniejsze przecieki - Intel w końcu wróci do połączenia lutowanego w swoich nadchodzących modelach.

Przed nami premiera procesorów Intel Core 9. generacji. Nowe modele te będą oferować wyższą wydajność, ale dodatkowo mają wyróżniać się lutowanym odpromiennikiem ciepła. Czy tak będzie w rzeczywistości?

Wszelkie wątpliwości rozwiali dziennikarze z serwisu XFastest HK, którzy na swoim fanpage’u opublikowali zdjęcie „oskalpowanego” modelu Core i9-9900K – wyraźnie widać, że tym razem mamy do czynienia z połączeniem lutowanym.

Intel Core i9-9900K delidding

Wygląda więc na to, że ostatnie przecieki rzeczywiście się potwierdziły. Overclockerzy będą mogli liczyć na lepszą efektywność odprowadzania ciepła (a przez to też lepsze możliwości podkręcania). Czy skończy się „skalpowanie”? Na pewno nie będzie ono tak popularne, ale pewnie i tak znajdą się chętni do zastosowania pasty na bazie ciekłego metalu i uzyskania jeszcze lepszej przewodności cieplnej.

Źródło: XFastest HK, Rockitcool (foto)

marketplace

Komentarze

50
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  I dało się? Dało.

  Dziękujemy, AMD :)
  26
 • avatar
  indianad
  Dlaczego pod każdym postem o Intelu wypowiadają się hieny AMD które są tak zapatrzone w "dobroć" AMD że nie widzą jak robią ich w wała. Intel też robi. Tak działa BIZNES.
 • avatar
  Chong-li
  Powiem szczerze że jestem coraz bardziej zainteresowany kupnem tego procesora.
 • avatar
  kokosnh
  "znajdą się chętni do zastosowania pasty na bazie ciekłego metalu i uzyskania jeszcze lepszej przewodności cieplnej." Od czego? Od połączenia lutowanego?
  -1
 • avatar
  Melman1980
  Ale co się dało :)? Oni nie mieli innego wyjścia przy 8 rdzeniach 16 wątkach. Z glutem ten procesor byłby kosmicznie gorący:)
  -8
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam poważne wątpliwości, czy ta fotka w artykule na pewno pokazuje otwarty lutowany CPU :) bo mi to wygląda na gluta.