Procesory

Znamy datę premiery procesorów Intel Skylake

przeczytasz w 1 min.

Premiera nowej generacji procesorów Intela nastąpi podczas targów IDF15 w San Francisco.

Intel Skylake - zapowiedź procesorów
Procesory Intel Skylake zostały zapowiedziane już na ubiegłorocznych targach IDF14

Nadal czekamy na premierę procesorów Intel Broadwell dla komputerów stacjonarnych, lecz ostatnio pojawiły się głosy, że ich premiera może być zagrożona. Wiemy za to kiedy możemy się spodziewać ich następców - modeli z całkowicie nowej generacji Skylake.

Procesory Skylake mają bazować na nowej mikroarchitekturze (o takiej samej nazwie) i będą produkowane w niższym, 14-nanometrowym procesie technologicznym. Modele dla komputerów stacjonarnych będą kompatybilne z nowymi płytami głównymi – te zostaną wyposażone w podstawkę LGA 1151, gniazda pamięci DDR3L i DDR4 oraz nowe chipsety Intela z serii 100.

Oficjalna premiera procesorów Intel Skylake dla komputerów stacjonarnych została zaplanowana na 15 sierpnia tego roku, a więc najprawdopodobniej nastąpi na targach IDF15 w San Francisco. Producent planuje wydać modele 4-rdzeniowe o TDP 35 W, 65 W i 95 W (te będą miały odblokowany mnożnik) z grafiką GT2 (odpowiednik obecnych układów HD 4600), a także 2-rdzeniowe o TDP 35 W i 65 W również z grafiką GT2.

Źródło: VR-Zone, The Inquirer (foto)

Komentarze

44
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Melman1980
    11
    Pewnie znowu glut pod IHS i temperatura do 100 stopni. Albo procesor z odblokowanym mnoznikiem i kręci się max 10% mogliby coś z tym zrobić w końcu :) bo jestem ich szczerym fanem :)
    • avatar
      AndreoKomp
      3
      Coś mi się wydaje, ze procesorów Broadwell do komputerów stacjonarnych nie będzie z powodu problemów, więc dlatego wchodzą w sierpniu Skylake. Nie wiem kto by zdecydował się wymienić procesor na Broadwell jak za rogiem jest Skylake z nową mikroarchitekturą.
      • avatar
        Szymon331
        2
        Ciekawe czy Skylake pozamiata w koncu serie Sandy Bridge. Ani Ivy Bridge, ani Haswell ani nawet jego refresh wersja nie zrobily krzywdy tak starym procesorom jak 2500K i 2600K.

        i5 2500K czesto kreci sie do 5 GHz a przy takim zegarze dorownuje wydajnoscia nainowszym Haswellom i totakze podkreconym do 4.5 GHz.

        Skylake moglby w koncu odskoczyc i to nie tylko mniejszym zapotrzebowaniem na energie elektryczna.
        • avatar
          Łukasz9365
          1
          Gimmeh
          • avatar
            radex126
            -2
            Ja mam i7 2600k i jeszcze ten procek ze strixem 970 daje rade ale jak ten cały skylake ma mieć w 4 rdzeniach tdp na poziomie 95w to jest panowie szansa że przeskok wydajnościowy w końcu będzie odpowiedni żeby opłacało zmienić się procesor
            • avatar
              gacek585
              -2
              JA właśnie czekam na skylake bo mój 2500k jak i płyta skończy w sierpniu 4 lata i przydało by się coś wymienić :)
              • avatar
                Konto usunięte
                -17
                Brawo :) Jedna firma z niewielu gdzie nikt nie zarzuca jej braku innowacyjności. Po prostu robią swoje, starają się robić to dobrze i niech robią. Dzięki nim tylko i wyłącznie rozwój CPU gna do przodu. Jakie ceny by nie były z kosmosu, i jak bardzo ludzie nie zarzucali by tej firmie monopolu i za wysokich cen.
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Czyli do stacjonarek DDR4, Do Nettop i AIO DDR3L. W laptopach pewnie będą i takie i takie zważywszy na złącze kompatybilne z DDR3 i DDR4.
                  • avatar
                    anathema77
                    0
                    czy można użyć klasycznych DDR3 1.5V w gniazda pamięci DDR3L ?
                    • avatar
                      anathema77
                      0
                      jeomax.co.uk dzięki za odpowiedz , mając 16 GB ramu byłoby dla mnie beznadziejne gdybym musiał wymienić ram. Moim zdaniem - płyta powinna obsługiwać napięcie 1.35 oraz 1.5 V , czy wiec oznacza to ze do starszych płyt można wkładać bez problemu DDR3L ?