Karty graficzne

Karty Intel Arc coraz lepszą propozycją. Producenci obniżają ceny

przeczytasz w 1 min.

Wśród polecanych kart graficznych do grania dominują modele Nvidia GeForce i AMD Radeon. Niedługo mogą tam pojawić się także modele Intel Arc, które stają się coraz ciekawszą propozycją dla graczy.

Karty graficzne Intel Arc początkowo nie należały do najciekawszych modeli. Całe szczęście sytuacja zaczyna się zmieniać i „niebieskie karty” z biegiem czasu stają się coraz atrakcyjniejszą propozycją – widać to po coraz lepszej optymalizacji sterowników, ale też dużych obniżkach cen.

Karty Intel Arc w coraz lepszych cenach

Co prawda karty graficzne Intel Arc nie należą do zbyt popularnych modeli, ale na naszym rynku bez problemu można dostać konstrukcje firm Intel i ASRock. Przejrzeliśmy oferty dużych sklepów z elektroniką i w ostatnim czasie można zaobserwować spore obniżki cen.

ASRock Arc A380 Challenger ITX OC
Intel Arc A380 to obecnie jedna z najtańszych kart graficznych dla graczy

Najsłabszy ASRock Arc A380 Challenger ITX OC debiutował w cenie 950 złotych, ale w ostatnich tygodniach jego cena spadła do poziomu 700 złotych. Najsłabszy przedstawiciel nowej serii wypada więc trochę taniej od konkurencyjnych modeli GeForce GTX 1650 czy Radeon RX 6500 XT.

Intel Arc A750 Limited Edition
Intel Arc A750 stał się bardzo opłacalną propozycją ze średnio-niższej półki - jego cena w kilka miesięcy spadła o kilkaset złotych

Dużo ciekawszą propozycją wydają się modele Intel Arc A750Intel Arc A770, które debiutowały w cenach 1750 złotych i 2100 złotych. Teraz można je kupić dużo taniej – autorskie modele są dostępne w cenach 1300 złotych i 1600 złotych. To już poziom kart GeForce RTX 3050/Radeon RX 6600 i GeForce RTX 3060/Radeon RX 6600 XT.

Czy warto kupić karty graficzne Intel?

Karty graficzne Intel Arc początkowo miały sporo problemów, które mocno komplikowały codzienne korzystanie z komputera. Producent jednak wziął się do roboty i wypuścił nowe sterowniki, które rozwiązały sporo błędów i znacząco poprawiły wydajność w grach. Obecnie można nazwać je całkiem ciekawą propozycją dla graczy.

Źródło: inf. własna, xkom

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krabk
  12
  Żadna grafika nie będzie opłacalna póki cena nie spadnie o połowę.
  • avatar
   Kasuja Wpisy Automatem
   7
   Kolejne gradacje graczy nasycają się dostępnością grafik, bo ceny są iście zaporowe. Ale czemu tu się dziwić skoro wszyscy po kolei zaczęli projektować grafiki do koparek a nie dla zwykłych niezawodowych graczy?

   dawno temu producenci wydawali nowe generacje zaczynając od najsłabszych modeli. jak się zaczął krypto schiz, wtedy zaczęli wyciskać wydajność siłowo, i wydawali od najlepszych, albo od niemal najlepszych w sensie wydajności. przez to ilość produkowanych grafik zmalała, i wszystko szło całymi kontenerami do koparek.

   skończyło się. rynek się stabilizuje. producenci powinni zakończyć ślepy pęd ku wydajności, czego efektem są ogromniaste grafy farelki w kosmicznej cenie. tym razem powinni się skupić na oszczędności energetycznej, i oszczędności w kosztach produkcji. ludzie w nieskończoność takiej drożyzny kupować nie będą.

   to jest też trzaśnięcie po twarzy dla wielu producentów gier, którzy po prostu zlali wszelkie optymalizacje, bo przecież każdy gracz musi wywalić 20 tysi na komputer który uciągnie ich grę gniota.
   • avatar
    stanczyk
    4
    A po co graczom super wypasione potwory ??? Do czego ??? Sapera, pasjansa ???
    Nie ma gier pod takie karty. Na siłę próbuje się sztukować realnym oświetleniem.
    Owszem w niektórych ( kilku) grach to wygląda fajnie. Ale jak gra wciąga to wciąga i człowiek nie koniecznie staje w czasie akcji i robi wow. Druga rzecz to brak jakiejkolwiek optymalizacji na PC.
    O cięciu gier na kawałki nie warto wspominać już nawet.
    • avatar
     celorum
     1
     Jaki pobór mocy ma ta karta w spoczynku? Ewentualnie jaki pobór komputera na tle innych kart? W teście benchmarka nie ma informacji. Nie wiadomo, czego się spodziewać.
     • avatar
      inkvizytor
      1
      Jakby dolar był po 2 zł, jak w 2008, to ceny kart graficznych by nam wszystkim zwisały.
      • avatar
       youkai20
       0
       Jakby je trafić w promocji to czemu nie? Póki co zaczęły kosztować tyle, ile są warte. W każdym razie wciąż lepiej poczekać na lepsze sterowniki. Tak, są zupełnie inne od pierwotnych, ale wciąż dużo im brakuje do ideału, przez co równe osiągi tych kart we wszystkich grach to kwestia dyskusyjna (by nie powiedzieć złośliwie - oksymoron).
       • avatar
        pawluto
        0
        Przy takich cenach to kart intela nikt nie kupi.
        Tańszy od A750 jest radeon rx 6600 , podobnie jest z A770...
        Narazie intel sie nie popisał...
        • avatar
         vacotivus
         0
         Gdybym dziś kupował, wziąłbym A380 zamiast wykastrowanych RXów czy 1630. Sterowniki zostały na tyle poprawione, że można im już zaufać IMO.