Gry PlayStation 4

Gdyby to Sony testowało Cyberpunk 2077, być może nadal byśmy czekali na premierę

przeczytasz w 2 min.

Cyberpunk 2077 został usunięty z PlayStation Store kilka dni po premierze. Najwyraźniej wciąż nie prezentuje się na tyle dobrze, aby podobać się Sony.

Kiedy Cyberpunk 2077 będzie dostępny w PlayStation Store?

Premiera Cyberpunk 2077 odbyła się 10 grudnia, po paru opóźnieniach zresztą. 18 grudnia całą branżę obiegła natomiast informacja o usunięciu gry z PlayStation Store. Od razu zaznaczano, że jest to decyzja tymczasowa, ale chyba mało kto przypuszczał wtedy, że dobijając do końcówki maja będziemy w tym samym punkcie. A tak właśnie jest.

Do sprawy odniósł się Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Przypomniał, że o przywróceniu gry do sklepu PlayStation Store zadecyduje wyłącznie Sony. Kiedy można się tego spodziewać? I tu pojawia się problem, bo producent konsol PlayStation cały czas milczy, a CD Projekt może jedynie rozkładać ręce.

Niestety, nie mam nowych informacji na ten temat. Wciąż trwają dyskusje, z każdą łatką gra staje się coraz lepsza i widać postęp, ale jak powiedzieliśmy, to wyłączna decyzja Sony, więc czekamy na informację o tym, że zdecydowali się przywrócić grę. Do tego czasu nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.

Poprawki do Cyberpunk 2077 najwyraźniej nie wystarczają

Gdyby ktoś nie pamiętał, cała sprawa jest pokłosiem rozczarowującej premiery Cyberpunk 2077, zwłaszcza na konsolach poprzedniej generacji gra prezentowała się kiepsko, dla niektórych była wręcz niegrywalna. Dlatego Sony podjęło tak radykalną decyzję, Microsoft natomiast znacząco ułatwił procedurę zwrotów.

Ekipa CD Projekt RED zgodnie z zapowiedziami wypuściła już naprawdę sporo poprawek do Cyberpunk 2077, chociaż skuteczność niektórych z nich budziła pewne wątpliwości. Koniec końców trzeba oddać twórcom, że gra prezentuje się teraz zauważalnie lepiej, chociaż w Sony najwyraźniej zdania są odmienne.

Trudno wyrokować, jak brak Cyberpunk 2077 w PlayStation Store przełożył się na wyniki sprzedaży. Póki co oficjalne dane mówią, iż do końca 2020 roku Cyberpunk 2077 znalazł 13,7 mln nabywców.

Źródło: videogameschronicle

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  13
  No i bardzo k... dobrze, że trzeba czekać, przynajmniej dostaje się wtedy to, co obiecano. Może Sony też czytało obietnice "żyjącego", czy "wertykalnie rozbudowanego" miasta i cierpliwie czekają na dostarczenie łat...
  • avatar
   Ciekawski_
   9
   SONY ma 100% racji. Ta gra powinna mieć premierę przesuniętą o co najmniej rok. Wtedy była by szansa na jakość zbliżoną do obiecywanej.
   REDzi dali ciała z tą premierą. Mam nadzieję, że to ich czegoś nauczy. Zaufanie graczy jakie mieli po W3 roztrwonili całkowicie, więc następną grę muszą dopracować aby je odzyskać.
   • avatar
    kitamo
    4
    ta gra musiala by byc porzucona i zrobiona od nowa by zapewnila to co zapewniali jej tworcy na samym poczatku.
    Tyle bylo tu wzmianek o grze ok marca/kwietnia 2020 ze praktycznie codziennie na BMK byl artykul o CP.
    Za kazdym razem powtarzalem - ten balon pęknie i nie będzie tak różowo bo to co obiecywali bylo wrecz nierealne do realizacji. Ludzie mieli nadzieje ze bedzie jak z W3, ze bedzie duza bogata gra itp. No miasto moze i duze, wielopoziomowe ale ogolnie martwe i z bugami, brakami tekstur itp.
    Przypomnialo mi gre nomad soul z przed 20 lat.
    • avatar
     zack24
     4
     A widzę, że daliście się wpuścić w maliny. Dyskusja była na ten temat setki razy. Jednym się podoba, drugim nie. Jeśli nie działa na PS, to trzeba to dopracować. CP2077 jest grą grywalną z mega potencjałem. Dlatego warto uszanować trud wszystkich osób, które zasuwały przy zrobieniu tego co niektórzy uznają za totalny badziew, a nie mają nawet pomysłu na własną planszówkę.
     • avatar
      bIeblebleble
      2
      Nie powinni w ogóle robić na ten retro sprzęt.
      • avatar
       Dekard
       1
       To spisek ;) MS dogadał się z CDPR, żeby posiadacze PS nie mogli zagrać w CP2077. Rozgoryczeni nie zechcą tak długo czekać i zamienią PS na PC albo Xbox. I kto na tym wygrał? :)
       • avatar
        szymcio30
        0
        Sony wymaga aby na starym badziewiu PS4 chodziły wszystkie gry. Redzi spierniczyli sprawę bo powinni skoncentrować na nowej generacji i byłoby po problemie.
        • avatar
         stalkerpl
         0
         nauczka na przyszłość albo premiera na nowe konsole albo stare konsole a jak się próbuje zadowolić wszystkich to mamy cyberniegrywalna grę