Wydarzenia

Koronawirus nadal nie odpuszcza. Targi CES 2021 odwołane

przeczytasz w 1 min.

Chociaż targi CES 2021 miały odbyć się dopiero za kilka miesięcy, organizatorzy już teraz podjęli decyzję o rezygnacji z imprezy. Decyzję, która wydaje się słuszna.

Targi CES 2021 odwołane

Jeśli chodzi o interesujące nas branże, zaczęło się od odwołania MWC 2020. Później poszło już lawinowo i podobny los musiało podzielić mnóstwo imprez dla sympatyków nowych technologii czy graczy. Koronawirus niestety nie odpuszcza, coraz częściej mówi się o drugiej fali pandemii, w związku z czym organizatorzy CES 2021 zdecydowali się już teraz rozwiać wątpliwości.

„Biorąc pod uwagę rosnące globalnie obawy związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19, nie jest możliwe bezpieczne zebranie dziesiątek tysięcy ludzi w Las Vegas na początku stycznia 2021 r. na bezpośrednie spotkanie i prowadzenie interesów.”

Planowane są wyłącznie pokazy online

CES, czyli Consumer Electronics Show to bardzo popularne, największe na świecie targi poświęcone elektronice oraz nowym technologiom. W 2021 roku zostaną zastąpione relacjami online, co dla wielu będzie oczywiście znacznie mniej atrakcyjne.

Wedle zapewnień w tym przypadku pokazów online będzie dużo, planowane są konferencje, prezentacje produktów oraz spotkania z producentami. Wiele będzie jednak zależeć od tych ostatnich i ich zainteresowania nową formułą. Nie jest tajemnicą, że większe firmy są w stanie przygotować własne relacje i coraz więcej z nich się na to decyduje.

Jeśli sytuacja z koronawirusem zostanie opanowana, w 2022 roku targi CES powrócą.

Źródło: CES

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamishi
  6
  Coraz mniej przełomowych odkryć w technologii, a to co warte, to i tak zobaczy się w internecie lub w wyreżyserowanych "wyciekach".
  • avatar
   Dragonik
   4
   Ten wirus pewnie dawno z nami był tylko ktoś mu nadał groźną nazwę i wymyślił niby test.
   • avatar
    michael85
    1
    Ktoś jeszcze w to wierzy?
    • avatar
     Chiny_X
     -2
     Co ciekawe w Washington post ukazał się artykuł o tym, że nie ma pandemii, a jest tylko medialna wrzawa. Wspominają również, żę rząd USA szykuje się, aby pociągnąć do odpowiedzialności media za szerzenie paniki na podstawie niesprawdzonych i fałszywych informacji.
     Ciekawe jak to będzie.
     • avatar
      bankaigoku
      -3
      Żałosne. Milion sposobów na bezpieczną organizację imprezy, a oni wybierają jej całkowite odwołanie. Jeszcze trochę to zabunkrowani w piwnicach będziemy musieli żyć. No niestety, ale koegzystencja z tym wirusem musi się stać naszą codziennością, bo inaczej cofniemy się do epoki kamienia łupanego.
      • avatar
       Adrianwo
       0
       Trzeba było wcześniej za*ć Xi Jinpinga a nie doszłoby do odwołań!!!
       • avatar
        0
        to było do przewidzenia