Gry komputerowe

Koronawirus złotym czasem dla Steam

przeczytasz w 1 min.

Nie tylko w Polsce, wiele osób decyduje się pozostawać w domach i tym samym zmniejszyć ryzyko zakażenia szalejącym koronawirusem. Dla niektórych oznacza to starty, dla niektórych zyski i właśnie w tej drugiej grupie znalazł się Steam.

AKTUALIZACJA - 15.03.2020, 21:19

Nie pomyliliśmy się. Faktycznie wystarczyło kilka godzin i udało się jeszcze bardziej wyśrubować wynik, a jednocześnie przekroczyć magiczną barierę 20 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. Dzisiejszego popołudnia na Steam w jednym czasie pojawiło się 20 313 476 użytkowników tej platformy.

ORYGINALNY NEWS

Steam z nowym rekordem jednocześnie zalogowanych użytkowników

Już ponad miesiąc temu można było zauważyć zdecydowanie większą aktywność na Steam, czyli i tak bardzo popularnej platformie dla graczy. Trend się jednak nie zmienia i Valve w dalszym ciągu może mówić o zauważalnych wzrostach. Wczoraj, 14 marca 2020 roku, padł kolejny rekord.

Steam odnotował prawie 20 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników - dokładnie 19 728 027 użytkowników. Porównując poprzedni rekord z 9 lutego 2020 roku mowa o dużym skoku. Wtedy jednocześnie zalogowanych było na Steam 19,1 miliona graczy.

Steam popularność

Koronawirus złotym czasem dla Steam

Już przy poprzednim rekordzie wskazywano na pandemię koronawirusa, trudno nie odnieść się do tego i tym razem. A skoro tak to wydaje się, że kwestią dni, a być może godzin jest przełamanie przez Steam bariery 20 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników.

W konsekwencji większy ruch niż zwykle notują liderzy zestawienia najpopularniejszych gier na Steam. A tymi niezmiennie pozostają Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 oraz Playerunknown's Battlegrounds.

Przyczyniacie się ostatnio do podbijania statystyk platformy Steam?

Źródło: Steam

Warto zobaczyć również:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xfire25
  5
  Kupiłem akurat pierwszą cześć gry na zdjęciu wyżej (Ori) i gram nocami po ciemku dla lepszego klimatu :D
  • avatar
   Torrentowy Pirat
   2
   Niech lepiej obniżą ceny za klasyki, bo obecnie z nowości nie ma w co grać, a jest jeszcze tyle doskonałych gier, w które się nie grało.
   • avatar
    Ciekawski_
    1
    Ja nie.
    • avatar
     Preston2009
     0
     Nawet nie myślę instalować.
     • avatar
      MastaLama
      0
      Now jednostka czas- koronawirus xD ten portal ma niezły odjazd
      • avatar
       Marucins
       0
       Lepiej aby ludzie siedzieli w domach, grali, spali, śpiewali czy oglądali TV czy filmy z neta niż wydurniali się i odwiedzali znajomych, robili grilla i inne durnoty.
       • avatar
        Gatts-25
        0
        Ciekawe jak jest na prawdę z tym Koronawirusem? Chińczykom też się nie podoba , że Koronawirus to wytwór Chińskich laboratoriów ale na szczęście są kraje , które widzą tu rękę USA.Amerykanie niech ujawnią dane na temat chorób płuc od powikłań po grypowy z tamtego roku gdzie umarło sporo ponad 14 tysięcy osób.
        https://user.guancha.cn/main/content?id=262106