Internet

„Król spamu” spędzi 2,5 roku w więzieniu

przeczytasz w 1 min.

Jeden z najgorszych spamerów, Sanford Wallace, wreszcie został skazany - spędzi 2,5 roku za kratkami.

Sprawiedliwość wreszcie upomniała się o Sanforda „króla spamu” Wallace'a. Cyberprzestępca został skazany.

„Król spamu” – Sanford Wallace sam tak siebie nazywał i miał ku temu powody. To człowiek, który za pomocą facebookowego komunikatora w latach 2008-2009 rozesłał ponad 27 milionów wiadomości z linkami prowadzącymi do szkodliwego oprogramowania. Malware ten wykradał dane logowania oraz kontynuował rozsyłanie zainfekowanego spamu do wszystkich znajomych ofiary. A to niejedyna akcja spamerska, jaką ma na swoim koncie. 

Ostatnio odbyła się rozprawa w sprawie Sanforda Wallace'a i sąd uznał go za winnego. „Król spamu” został skazany na 2,5 roku więzienia oraz ukarany grzywną w wysokości 310 629 dolarów. Przy ustalaniu wyroku sąd sugerował się między innymi tym, że Wallace rozpoczął swoją „królewską” karierę jeszcze w 1991 roku i od tego czasu wielokrotnie był osądzany, choć teraz po raz pierwszy został pozbawiony wolności.

Mamy nadzieję, że to powstrzyma Wallace'a i naśladowców przed spamowaniem. Oby.

Źródło: Engadget

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AntySyjon
  15
  A to menda, teraz niech mu "mielonkę" z dupy zrobią w celi
  • avatar
   carbo888
   14
   trzeba było nie klikać w linki, banda debili
   • avatar
    3ndriu
    13
    Niesprawiedliwy wyrok.Uważam że zasługuje na minutę więzienia... za każdą wiadomość.
    • avatar
     Konto usunięte
     -5
     1 milion 200 tyś zł? To w ameryce muszą zarabiać więcej niż lewicowe zjednoczone kraje europy niemeckiej.. Hilary C. zamiast Trampa to po niej i po czarnym kasa się wyrówna ba! nawet ramerykanie niedługo dołączą do uni i będziem ameropejscy! Teraz zagadka czy mój wpis to zwyczajne trolowanie, spam czy coś innego? po korzystam sobie jeszcze zanim będzie to przestępstwo :D

     ps. szczęśliwy kawaler, zawód ojciec, doświadczenia 8 dzieci, średni dochód 4 tyś zł + premia mops + becikowe. I gdzie tu bezrobocie, dzieciorobie? Teraz powiem Państwu że POzytyw taki że nie odsyłamy dla kasy dla dzieciorobów do Niemiec! ile można było być takim POje***ym..

     Wpis ma charakter humorystyczny i zawiera niebezpieczne barejizmy dla zdrowia, jeśli nie chcesz ryzykować to nie czytaj, ale będziesz pewnie żałować..
     Ach i jeszcze ten plagiat z histoirii bez cenzora na koniec :)

     Pozdrawiam kuc Tóśk