Internet

Kombinujesz z tanim YouTube Premium? Google ma na to sposób

przeczytasz w 1 min.

YouTube Premium kupiony za granicą jest nawet kilka razy tańszy niż standardowo. Google najwyraźniej nie lubi takiego kombinatorstwa i zaczął blokować konta z tańszym abonamentem.

YouTube Premium to płatna subskrypcja oferowana przez YouTube, która pozwala użytkownikom korzystać z serwisu bez reklam oraz daje dostęp do ekskluzywnych treści, takich jak YouTube Originals. Subskrybenci mogą również pobierać filmy do oglądania offline i słuchać muzyki w tle poprzez YouTube Music. 

Zakup abonamentu YouTube Premium ma wiele korzyści, jednak dla wielu osób jest to zbyt droga usługa. Niektórzy użytkownicy znaleźli na to sprytny sposób i zakupili konto Premium przez VPN po stawce z tańszego kraju (np. w Ukrainie taka subskrypcja kosztuje 99 hrywien, czyli niecałe 10 zł - ponad 2x mniej niż w Polsce).

Google blokuje tanie konta YouTube Premium 

Ostatnio w serwisie Reddit pojawiło się kilka wpisów użytkowników, którym YouTube anulował subskrypcję YouTube Premium. Wszyscy zakupili abonament przez serwer VPN, aby uzyskać niższą stawkę. 

YouTube Premium - wiadomość
Użytkownicy otrzymali komunikat o anulowaniu subskrypcji YouTube Premium

Użytkownicy skontaktowali się z obsługą klienta i dowiedzieli się, że serwis anulował subskrypcję, ponieważ użytkownik „przeniósł się” do innej lokalizacji niż ta, z której się zarejestrował. Poradzono im, aby zarejestrowali się za pomocą lokalnej karty i adresu, co oczywiście oznaczałoby zakup usługi po standardowej, wyższej cenie. 

Wygląda więc na to, że Google próbuje się rozprawić z kombinatorami przedsiębiorczymi użytkownikami, którzy kupują abonament w niższej cenie. Dajcie znać, co myślicie o takim podejściu i czy serwis miał prawo anulować opłaconą usługę. 

PS. Przy okazji warto dodać, że YouTube walczy też z użytkownikami blokującymi reklamy. Serwis dobreprogramy.pl pisał, że YouTube eksperymentuje z nowymi rodzajami reklam, które mają być niezauważalne dla blokerów.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bruner
  9
  "Wygląda więc na to, że Google próbuje się rozprawić z kombinatorami" Jedynym kombinatorem jest tutaj google anulując legalnie wykupione abonamenty .... pazerność level master.
  • avatar
   zekin
   1
   Jest skuteczne i proste rozwiązanie :)
   https://rumble.com/v4pdz8q-aplikacja-youtube-bez-reklam-za-darmo.html
   • avatar
    J.B FIN
    1
    Mam konto kupione poprzez VPN z Ukrainy. Kupilem dlatego ze and Android w przegladarce nie ma unlock....ale znalazlem sposob na intalacje pluginu w przegladarce www Androids.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login