• benchmark.pl
 • Foto
 • Lenovo Smart Frame, czyli inteligentny wyświetlacz zamiast obrazu na ścianie
Foto

Lenovo Smart Frame, czyli inteligentny wyświetlacz zamiast obrazu na ścianie

przeczytasz w 1 min.

Cyfrowe ramki do zdjęć są przyjemnym wynalazkiem, a Lenovo przenosi je na wyższy poziom. Firma zaprezentowała na CES najnowszą cyfrową ramkę, która może zaspokoić potrzeby wielu koneserów sztuki. To pierwsza ramka do zdjęć prezentująca się w sposób bardziej tradycyjny.

Inteligentna ramka na ścianie

Lenovo Smart Frame to 21,5-calowa cyfrowa ramka do zdjęć, którą można zawiesić na ścianie i w elegancki sposób zaprezentować ulubione zdjęcia. Wyświetlacz IPS ma rozdzielczość 1920 x 1080 i powłokę przeciwodblaskową. Obraz jest bogaty w różne tekstury i bardzo szczegółowe wykończenia.


Do wyboru są licznie zdjęcia z dostępnej biblioteki grafiki, ale można ustawić również własne. Urządzenie jest kompatybilne ze Zdjęciami Google. Sztuczna inteligencja zadba o jak najlepsze ich wyświetlanie.


Sterować wyświetlaczem można za pomocą aplikacji od Lenovo lub po prostu przesunąć dłonią przed czujnikiem ruchu, aby zmienić wyświetlane zdjęcie. Trzeba stać dość blisko, ponieważ zasięg wynosi maksymalnie 50 centymetrów.
 

Lenovo Smart Frame

Ciekawą funkcją jest czujnik światła, dzięki któremu wyświetlacz może automatycznie dostosowywać się do temperatury barwowej pomieszczenia.
 

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w głośniki i mikrofon, ale na razie nie mają żadnej konkretnej funkcji. Istnieje cień szansy, że przyszłości pojawi się możliwość korzystania z Asystenta Google, by sterować urządzeniem głosowo.
 

System mocowania, który ma ułatwić zainstalowanie na ścianie urządzenia oraz przewodów zasilających, umożliwia także obracanie ramki. Dzięki temu, wyświetlacz może wisieć w orientacji pionowej lub poziomej. Lenovo oferuje wybór różnych kolorów i tekstur ramek, które są wymienne. Każda z nich ma kosztować 39,99 USD.
 

Lenovo Smart Frame będzie w sprzedaży od sierpnia i ma kosztować 400 USD.
 

Źródło: Mashable, Lenovo, cnet
 

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Jak za darmo. W tej cenie można kupić naprawdę dobry kiczyk lokalnego artysty, którego wartość nie spadnie w okolice zera po kilku latach.
  • avatar
   Dekard
   1
   "Rok 2030: rząd wprowadza abonament od obrazów na ścianę, aby uszczelnić wpływy z abonamentu RTV" ;P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    i co? ten telewizor będzie żarł non stop 50W mocy? bezsens.