Telewizory

Telewizory LG z nowym Smart TV - zmieni się nie do poznania

przeczytasz w 1 min.

Telewizory LG słyną z przyjaznego systemu Smart TV. Dobrze wygląda, szybko działa i ma niezły katalog aplikacji, a dzięki funkcjom inteligentnym jego obsługa nikomu chyba nie sprawia problemów. W tym roku doczeka się on największej aktualizacji od lat. Co zmieni się w webOS 6.0?

Telewizory LG zyskają nowe Smart TV – webOS 6.0 zmienia wygląd

Nowy webOS 6.0 to przede wszystkim zaktualizowany interfejs. Subtelne ikonki u spodu ekranu zostaną zastąpione przez pełnoekranowy układ kafelkowy – trochę na wzór tego znanego z Androida. LG przekonuje jednak, że będzie to dobrze przemyślany system, dający ułatwiony dostęp do wyszukiwarki, interesujących treści, poszczególnych aplikacji, funkcji udostępniania ekranu, przełączania się pomiędzy różnymi źródłami treści, a także konfigurowania ustawień. 

LG webOS 6.0

Na wyglądzie jednak zmiany się nie kończą. System webOS 6.0 to także nowe komendy głosowe do Asystenta Google, funkcja Next Picks polecająca programy na żywo i materiały z platform VOD czy też szybkie przesyłanie treści z telefonu na telewizor. W tym celu przydatny okaże się nowy pilot Magic z NFC (wystarczy go dotknąć wspomnianym smartfonem). 

LG pilot Magic

To największa zmiana od lat

„System webOS 6.0 – najnowsza wersja naszej przyjaznej użytkownikom, otwartej platformy dla telewizorów stanowi najważniejszą aktualizację od czasu wprowadzenia systemu webOS w 2014 roku. Jego nowa edycja to wyraz dążenia firmy LG do oferowania usług, produktów i technologii wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, których bardzo cenimy” – skomentował Park Hyoung-sei, prezes LG Home Entertainment. 

System webOS 6.0 będzie dostępny na telewizorach OLED, QNED, NanoCell i UHD na rok 2021, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES. Na razie nie wiadomo, czy trafi też na starsze modele w ramach aktualizacji.

Źródło: LG, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mario2k
  4
  No bez jaj dawać aktualizacje do modeli 2020 albo LG będzie na czarnej liście
  • avatar
   KingLee
   1
   WebOS jest w porządku, mam wprawdzie wersję 4 ale proste i funkcjonalne.
   Nie wiem tylko czemu nie ma PIP - bo tu czy ówdzie jest podgląd w małym okienku, ale przydałby się taki pełnoprawny.
   • avatar
    chimerian
    0
    Na bank nie będzie aktualizacji dla tv z roku 2020. Kupiłem 55B7 - jak tylko pojawił się model z 2018, przestali dbać o starszego brata. Nie spodziewam się zmiany polityki w tym względzie - czymś muszą zachęcić do kupna nowych modeli.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login